İçeriğe Yönlendir

Petlas Pt515 Hakkında Merak Ettikleriniz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Furkan Avcı
Evren Erakçora yazdı:

s sınıfına kim milestone taktı acaba?

Yorum yapmayacağım.... 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Emre Demir yazdı:

Ben alıp 3 sene daha binmiştim :f1: eskimiyor ama son sene yağmurda ışıklarda biraz hızlıysam kayıyordu :))

Lastikçi ayak yapmisti sana jant yamuk felan diye

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Bu güne kadar en az yakıt tüketimine ulaştığımı düşündüğüm lazım Petlas Pt515. :D

c yakıt sınıfı yeni lastik takarsan 1lt daha az yakacak

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Lastikçi ayak yapmisti sana jant yamuk felan diye

Sorma kanka valla unutulur mu ya abi 4ü de yamuk bunların düzeltilecek tane 50 lira sana hepsi 150 olur ; bende seni aradım yolla birader ne yamuğu ,tabi ikinci lastikçiye gidip de abi ne yamığı  endee cantda bişey yok demişti :)

bu arada 3 değil 4 binmişim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Mustafa Yanar yazdı:

c yakıt sınıfı yeni lastik takarsan 1lt daha az yakacak

A ve G tüketim sınıfı arasında %7,5 yakıt sarfiyatı sağlayabilir diyor. Kesinlik bile yok. O kadar fark olsa keşke. 

https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/learn/eu-tire-label-explained.html

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

petlas kullansaydınız fark olabileceğini görürdünüz bence, bana attığınız yazıyı okuduysanız %20 ye kadar fark olabileği diye başlıyor. 

Mustafa Arıkan yazdı:

A ve G tüketim sınıfı arasında %7,5 yakıt sarfiyatı sağlayabilir diyor. Kesinlik bile yok. O kadar fark olsa keşke. 

https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/learn/eu-tire-label-explained.html

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Yanar yazdı:

petlas kullansaydınız fark olabileceğini görürdünüz bence, bana attığınız yazıyı okuduysanız %20 ye kadar fark olabileği diye başlıyor. 

Petlas yakıt tüketim notunu kafasına göre vermiyor ise bendeki pt515 yakıt notu C . Tabi avrupa birliği bu notu verdiyse başka tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Petlas yakıt tüketim notunu kafasına göre vermiyor ise bendeki pt515 yakıt notu C . Tabi avrupa birliği bu notu verdiyse başka tabi.

Benim aracımda 2018 tarihli petlaslar vardı, söktürdüm ve c sınıfı lastik taktım 100km ortalamam 1 litreye yakın azaldı. Zaten en ufak frende dahi abs yi devreye sokuyordu. İsterimki ülkemizde üretilen bu lastik kaliteli ve güvenli olsun ama her türlü desteği alıp maalesef kalitesiz üretime devam. Umarım düzelir. 

Ali Bey sizin hipermil konusundaki yaptıklarınızı takip ediyorum genelde, bence petlas dışında yakıt sınıfı C ve yukarısı bşr lastikle çok daha iyisini yakalayacağınızı düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mustafa Yanar yazdı:

Ali Bey sizin hipermil konusundaki yaptıklarınızı takip ediyorum genelde, bence petlas dışında yakıt sınıfı C ve yukarısı bşr lastikle çok daha iyisini yakalayacağınızı düşünüyorum. 

Ayten’de yarılan conti eco contact 5 vardı yanlış hatırlamıyorsam onun yakıt değeri iyidir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Ayten’de yarılan conti eco contact 5 vardı yanlış hatırlamıyorsam onun yakıt değeri iyidir.

Eco contac varken akü küçüktü ve bitikti. Tüketim yüksekti. Petlas 4 mevsim 535 taktım. Onlarda ağırdı. Tüketimi gene yüksekti. 

Arabanın kredisi bitince 60 lık varta, hız sabitleme, jant ve falken ecoruna gectim. Birde tabiki Castrol 5w30 a5 yağ kullandım. Tüketim 7.4 litreden 6.4 litreye düşmüştü 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Lastik konusu göreceli sanırım, Continental, Kumho, Hankook, Goodyear ve petlas lastikleri sıfır olarak kullandım. Bunların arasında en kötü olanı Goodyear bence. Petlas'ın kışlık lastiklerinin performansı oldukça başarılı gelmişti bana, yazlık lastiklerinde ise hiç sorun yaşamadım hem kuru hem de ıslak zeminde. Ben fiyat ve performans olarak gayet memnundum. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Eco contac varken akü küçüktü ve bitikti. Tüketim yüksekti. Petlas 4 mevsim 535 taktım. Onlarda ağırdı. Tüketimi gene yüksekti. 

Arabanın kredisi bitince 60 lık varta, hız sabitleme, jant ve falken ecoruna gectim. Birde tabiki Castrol 5w30 a5 yağ kullandım. Tüketim 7.4 litreden 6.4 litreye düşmüştü 

%90 yağın etkisidir diyelim.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

%90 yağın etkisidir diyelim.

Malesef daha çok çok testler yapmak isterdim. Bol bol para artıyordu. Arka tekerleri kapatmayı bile planlıyordum. Satılıp borca girince hipermil projesi finito oldu :(

Bir sonraki bakımda Cruze için yeni motor yağına geçicem. Şu çok övülen Shell motor yağına geçmeyi planlıyorum. Kurum yapmayan. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Cruze için yeni motor yağına geçicem. Şu çok övülen Shell motor yağına geçmeyi planlıyorum. Kurum yapmayan. 

Motorda kurum oluşma problemi mi var. Shell’in antifrizleri çok kaliteli yağları da övülüyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Motorda kurum oluşma problemi mi var. Shell’in antifrizleri çok kaliteli yağları da övülüyor.

Kurum problemi yok, ama 130bin kmde araba illaki bir yerlerinde görülmeyen kalıntıları vardır. Söküp atsın. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Kurum problemi yok, ama 130bin kmde araba illaki bir yerlerinde görülmeyen kalıntıları vardır. Söküp atsın. 

Normal yağlarda zaten deterjan, katkı vs temizleyici maddeler mevcut engine flush yapsanız daha verimli olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Normal yağlarda zaten deterjan, katkı vs temizleyici maddeler mevcut engine flush yapsanız daha verimli olmaz mı?

Onuda yaparızda, bu yağın tek olayı kurum değil. Yakıt ekonomisine katkısıda var. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Onuda yaparızda, bu yağın tek olayı kurum değil. Yakıt ekonomisine katkısıda var. 

Üretici tavsiyesinde mi peki bu yağ?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Üretici tavsiyesinde mi peki bu yağ?

ACEA C3 destekliyor. Ecoteclerde C3  serbest, Cruze grubunda kullananlar var. Bende onlardan öğrendim. Yoksa araştırıpda bulduğum bir motor yağı değil. Tavsiye edildi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kurum yanma osadında olur yağ kanalında olmaz, veya fizik kanunları hatalı.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

kurum yanma osadında olur yağ kanalında olmaz, veya fizik kanunları hatalı.

Abi alengilli animasyon yapmışlar. Bende onu seyredip anlattım :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi alengilli animasyon yapmışlar. Bende onu seyredip anlattım :) 

yağım kötü diyen satış pazarlamayı işten kovarlar, yoğurdum ekşi denmez diye bir atasözü var

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

yağım kötü diyen satış pazarlamayı işten kovarlar, yoğurdum ekşi denmez diye bir atasözü var

Abi insanlara yalan söylemezler diye düşündüm. Sonra biri çıkar hesap sorar. Prestijleri bozulur. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...