İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

İsmail Avcı

Belki 1 ay gerileyecek 2. El 1. El ama gerilese de zaten 3 ayda gelen 30 bin lira zammin 5 lirasini geri aldi satici..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Münir Nurettin Taşova yazdı:

İkinci el fiyatları nasıl düşecek? Dolar 5 TL, Euro 6 TL mi olacak? Gelen ötv zammı geri mi çekilecek? Eksi rezerv artıya mı geçecek? Cari açık kapanacak mı? Dış borç mu ödenecek? Covid bitecek gibi mi? Benim öngörüm TL'deki değer kaybının artacağı ve fiyat artışlarının devam edeceği yönünde. Hiç bir şey sürekli artmaz ama sabitlenmesi de öyle kısa sürede olmayacak. Araba gibi uzun süre ertelenemeyecek ihtiyaçlar için bence fiyat düşüşü beklenmemeli.

biraz düşer, ekonomi biraz toparlasın, yok ekonomin düzelmez böyle giderse senin dolar euro uçar, kilit oluruz 2. el bırak düşmeyi sıfır olur, 1 ekmeğe 1 bavul para verirsin....

eğer ekonomi işini rayına sokamazlarsa işte o zaman yandık, aç kalırız gerisini sen düşün, şuan çok kritik durumdayız, hata yaparlarsa yazık olur hepimize...

şimdilerde ne alırsan kardır diyip almada bitti, kısa süre önce geçerliydi bu, şimdi önümüzü göremiyoruz, alsan dert satsan dert ki zaten satamıyorsun...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
biraz düşer, ekonomim biraz toparlasın, ekonomin düzelmez böyle giderse senin dolar euro uçar,kilit oluruz 2. el bırak düşmeyi sıfır olur, 1 ekmeğe 1 bavul para verirsin....

eğer ekonomi işini rayına sokamazlarsa işte o zaman yandık, aç kalırız gerisini sen düşün, şuan çok kritik durumdayız, hata yaparlarsa yazık olur hepimize...
Cok kötüyüz ama daha batmadik,batiyo olsak gemiyi bu hale getiren fareler coktan gemiyi terkederdi ...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İsmail Avcı yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Cok kötüyüz ama daha batmadik,batiyo olsak gemiyi bu hale getiren fareler coktan gemiyi terkederdi ...

neyseki biz darda kalınca birlik olan milletiz, yumurta deliğe gelince desemde uyar bu duruma yalnız, dünya düzeni çöker biz kurulan yeni düzende yerimizi alırız, mesele nasıl alacağımızda işte, bu kafayla gidersek alsakta ilerde akibet aynı yere gelir, 10 sene sonra eski kafaya döneriz ve filmi yeniden izleriz... kafa değişmeli başka yolu yok...

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
neyseki biz darda kalınca birlik olan milletiz, yumurta deliğe gelince desemde uyar bu duruma yalnız, dünya düzeni çöker biz kurulan yeni düzende yerimizi alırız, mesele nasıl alacağımızda işte, bu kafayla gidersek alsakta ilerde akibet aynı yere gelir, 10 sene sonra eski kafaya döneriz ve filmi yeniden izleriz... kafa değişmeli başka yolu yok...
O eski birlik ruhumuz da örselendi niyeyse.
Kafa degisir mi zor ,dedem zamaninda ,babam zamaninda olan meseleler benim zamanimda da var..
Insanimizin geneli memnun .
Daha fazla bisey demiyeyim [emoji39]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Ali Cihangiroğlu yazdı:

senin dolar euro uçar, kilit oluruz 2. el bırak düşmeyi sıfır olur, 1 ekmeğe 1 bavul para verirsin....

Talebi olan hiç bir şey sıfır olmaz. Ekmeğe bir bavul para verdiğimizde ekmek değerli, para değersiz olur. Umarım her şey güzel olur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Talebi olan hiç bir şey sıfır olmaz. Ekmeğe bir bavul para verdiğimizde ekmek değerli, para değersiz olur. Umarım her şey güzel olur.

işte dediğimde o zaten, paran değersiz olursa..... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

batan geminin malları bunlaaar diye satmasınlar sonra dubaililere felan.

bkz: sick man of europe

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

batan geminin malları bunlaaar diye satmasınlar sonra dubaililere felan.

bkz: sick man of europe

gemi hızlı batmasa bari, dipten malları çıkarmak daha masraflı, üstelik gemide dipte kalıyor sonra...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

şimdilik tahliye pompaları çalışıyor, baş batık, yama işe yarar inşallah, limana dönüp ağır bakıma girebilsek keşke...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şimdilik tahliye pompaları çalışıyor, baş batık, yama işe yarar inşallah, limana dönüp ağır bakıma girebilsek keşke...

herşey çok kötü olacak araba fiyatları düşecek herkesin elinde kalaaacaaaakkkkkk :D 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

herşey çok kötü olacak araba fiyatları düşecek herkesin elinde kalaaacaaaakkkkkk :D 

vah vah tüh tüh

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

68 e verdiğim arabanın piyasası 60 a 70 e aldığım(aldığım zaman piyasası 79 idi.)  araba 72-74 bandına düşmüş.

2.elde düşmemi var bende mi yanlış düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

İkinci el fiyatları nasıl düşecek? Dolar 5 TL, Euro 6 TL mi olacak? Gelen ötv zammı geri mi çekilecek? Eksi rezerv artıya mı geçecek? Cari açık kapanacak mı? Dış borç mu ödenecek? Covid bitecek gibi mi? Benim öngörüm TL'deki değer kaybının artacağı ve fiyat artışlarının devam edeceği yönünde. Hiç bir şey sürekli artmaz ama sabitlenmesi de öyle kısa sürede olmayacak. Araba gibi uzun süre ertelenemeyecek ihtiyaçlar için bence fiyat düşüşü beklenmemeli.

piyasaya sıfır araba pompalansın nasıl düşüyor hepimiz görelim. sıfır liste fiyatı 350-400 bandında olan bir süperb'in 3-4 yaşında100 bin km ye dayanmış olanları gene 300-400 banında gidiyor şimdi sen bu arabayı alacak olsan gider sıfır mı alırsın yoksa aynı paraya gidip 3-4 yaşında bilmem kaç km de olan arabayı mı alırsın?

Piyasaya yeteri kadar sıfır araç gelirse, ki geliyor 2.el araç fiyatları domino taşı etkisiyle düşecektir.

bir kaç yaşındaki araçların fiyatları çok değişmez ama 10-15 yaşındaki araçlarına deli dehşet fiyat isteyenler avuçlarını yalayacak.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kupon araçların fiytaı düşmeye başladı. bu ivme devam ederse popüler modellerde düşmeye başlayacaktır.

adamla hurda ayarındaki w126 300se mercedese 60 bin yamzışlardı. 45 bine düştü mesela.  ya tutarsa hesabı. tutmadı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
piyasaya sıfır araba pompalansın nasıl düşüyor hepimiz görelim. sıfır liste fiyatı 350-400 bandında olan bir süperb'in 3-4 yaşında100 bin km ye dayanmış olanları gene 300-400 banında gidiyor şimdi sen bu arabayı alacak olsan gider sıfır mı alırsın yoksa aynı paraya gidip 3-4 yaşında bilmem kaç km de olan arabayı mı alırsın?
Piyasaya yeteri kadar sıfır araç gelirse, ki geliyor 2.el araç fiyatları domino taşı etkisiyle düşecektir.
bir kaç yaşındaki araçların fiyatları çok değişmez ama 10-15 yaşındaki araçlarına deli dehşet fiyat isteyenler avuçlarını yalayacak.
Sizin söylediğiniz balon fiyatlar, benim söylediğim sıfırın fiyat artışı ile orantılı olan ikinci el fiyat artışı. Suberb'nin sıfırı 450-500 olduğunda ikinci eli 300-350 olur.
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Talep fazlası arz yaşanırsa sıfırda göreceğim ikinci el piyasasını, ben kendi kendime büyük konuştum mesela milletin ikinci el arabasına vereceğim paranın üzerine koyup sıfır alacağım Allahın izniyle. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hangi araçların fiyatları düşecek. Mesela ben tiguanı almaya karar verdiğimde araba yok diye 385 lik arabaya 430 isteyen galerideki araba fiyatları düşecek. Yada kredi çekerek araba al sat yapan vatandaşın elindeki arabaların fiyatı düşecek. Yada binerken değeri 300.000 bin olan ama aracına 350 bin isteyen emekli amcaların arabasının fiyatları düşecek. Adam 70.000 binmek için aldığı ve bir yıl sonra satmak isteyen adamın arabası kusura bakmayın ihtiyacı yoksa gidip 50.000 TL ye satmayacak. Sadece aldığı paraya satacak. Kimse zararına arabasını satmaz. Aldığı paraya yada bir tık altına satacak. Kısaca piyasada olan balon patladı. Ha bu arada sıfır araçların fiyatlarının düşmesinin nedeni kurun düşmesi idi ikinci sebeb ise yıl sonu olması. 2021 model araçlar geldiğinde ve yasaklar kalktığında bakın fiyatlar ne olacak.

Bu arada benim arabanın sıfırı 1.400.000 TL şimdi ben arabamı kaça satmam lazım. 240 bine aldığımda sıfırı 650 bindi.

Şimdi sıfır araba almak isteyen için çok güzel imkanlar var.

Bu arada herşey kötü olacak para pul olacak arabaları satın Meksika’da arsa alın falan filan [emoji23][emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Arda Bülent Güzel yazdı:

Hangi araçların fiyatları düşecek. Mesela ben tiguanı almaya karar verdiğimde araba yok diye 385 lik arabaya 430 isteyen galerideki araba fiyatları düşecek. Yada kredi çekerek araba al sat yapan vatandaşın elindeki arabaların fiyatı düşecek. Yada binerken değeri 300.000 bin olan ama aracına 350 bin isteyen emekli amcaların arabasının fiyatları düşecek. Adam 70.000 binmek için aldığı ve bir yıl sonra satmak isteyen adamın arabası kusura bakmayın ihtiyacı yoksa gidip 50.000 TL ye satmayacak. Sadece aldığı paraya satacak. Kimse zararına arabasını satmaz. Aldığı paraya yada bir tık altına satacak. Kısaca piyasada olan balon patladı. Ha bu arada sıfır araçların fiyatlarının düşmesinin nedeni kurun düşmesi idi ikinci sebeb ise yıl sonu olması. 2021 model araçlar geldiğinde ve yasaklar kalktığında bakın fiyatlar ne olacak.

Bu arada benim arabanın sıfırı 1.400.000 TL şimdi ben arabamı kaça satmam lazım. 240 bine aldığımda sıfırı 650 bindi.

Şimdi sıfır araba almak isteyen için çok güzel imkanlar var.

Bu arada herşey kötü olacak para pul olacak arabaları satın Meksika’da arsa alın falan filan emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Katılıyorum. Bu arada benim arabanın sıfırı 2.5 milyon :)

rakam olarak fetret yani duraklama dönemine gireceğiz, milli gelir arttıkça rakamlar daha erişilebilir olacak buna da ucuzladı diyeceğiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...