İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

Fedai Özoğlu

80 lerdeki 46'lık gibi "daha bunlar bişey değil" diyesim geliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aile babası olarak, çoçuğun rıskını arabaya yatıramam. Ama bir babanın imkan ve kabiliyetlerini artıran en büyük unsur arabası değilmidir. 

Arkada anasının kucağında oturan çoçuk motor hacminden ve otomatik vitesden anlamaz. O sadece babasının onu hafta sonu götüreceği yeri bilmek ister. 

Köfte tekerli, bol hava yastıklı, az yakıp çok yol giden 1200 kilo citroen xsara bile işimizi görüyor. 28000 tlye aldık. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Evli evine, köylü köyüne dönmeden düzelmez bu ekonomi. Bizim ülke ekonomisi iktisadi değil öncelikle sosyolojik sorunlarıyla irdelenmeli bence. İsraf, kamu kaynaklarının etkin kullanımı, harcama alışkanlıkları, kalabalık büyükşehirler, tüketim toplumu daha uzar gider liste...   Bu arada ayçiçek yağı fiyatlarından haberiniz vardır umarım? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Osman Yücel Çetin yazdı:

Bu arada ayçiçek yağı fiyatlarından haberiniz vardır umarım? :)

ayçiçek yağının yerine en temel ihtiyaçlardan en fantezik şeylere kadar tonla şeyi yazabiliriz abi.

şu şartlarda sabit maaşla iyi-kötü ''yaşayabilene'' saygım büyük artıyor her geçen gün. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
Umut Taşlı yazdı:

ayçiçek yağının yerine en temel ihtiyaçlardan en fantezik şeylere kadar tonla şeyi yazabiliriz abi.

şu şartlarda sabit maaşla iyi-kötü ''yaşayabilene'' saygım büyük artıyor her geçen gün. 

Ayçiçek yağı da temel ihtiyaç mutfağın mazotu diyebiliriz ama dediğin gibi 250 gram peynir, 250 gram zeytin, biraz domates salatalık ve taze ekmek ile bir kahvaltı yapayım desen 30 lira gideri var en az bal kaymak ıvır zıvır yok.

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Ayçiçek yağı da temel ihtiyaç mutfağın mazotu diyebiliriz ama dediğin gibi 250 gram peynir, 250 gram zeytin, biraz domates salatalık ve taze ekmek ile bir kahvaltı yapayım desen 30 lira gideri var en az bal kaymak ıvır zıvır yok.
Simdi cikar biri de derki ' size ne peynir fiyatlarindan,peynirle mi maas aliyosun' [emoji38]
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Osman Yücel Çetin yazdı:

Bu arada ayçiçek yağı fiyatlarından haberiniz vardır umarım? :)

Trakya Birliğin yağını aldım 2 hafta önce. 2 gün içinde 5-6 TL zam yaptılar. Şimdi ucuza aldım diye mi sevineyim, bundan sonra zamlı alacağım diye mi üzüleyim bilemedim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

araba 5-10 yılda bir alınır da, peynir hemen her hafta, peynir fiyatları fena esas

Hiç sorma o işleri 

Temizlik malzemeleri de fena artıyor

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Yurdaer Elay yazdı:

Bu motor sanırım Dominar 400'ün yeni modeli :) Motoru ithal eden amca özellikle (bakın burası önemli) %10 geçici ek vergiden sonra fiyatın çok arttığını ve daha da artacağını söylüyordu bir videoda.

Çok güzel bir motor yapmışlar.Dengi yok.Tek silindir.Az yakar çok kaçar.Dağa taşa nereye istersen vur banamısın demez.Taş gibi motor bloğu var.Bas marşa fizana git.Motor yolda kalacak diye endişen asla olmaz.Şimdi bunu geliştirip üstden çift mil yaptılar.Gücüde arttırdılar.Göstergelerdede değişiklik yaptılar.Abs firen sistemini daha çok geliştirdiler.Ön süspansiyon on numara oldu.Virajda firenlemede eski kasadan daha iyi tepki veriyor.Buna nazaran eski kasada müthişti.Yeni yazılımı ile gaz tepkimesi çift mil olmasına rağmen eskisinden daha seri.Böyle bir motoru ben 27 binliraya almadım :) 500f alacağım diye.Aslında kıyaslarsan 500f den daha iyi bir motordu.Reisde gümrük vergisini bindirdikce bindiriyor maşallah.Ne sanıyor acaba?motora binenler parayı koyacak yer bulamıyor en güzeli vergileri arttırıp bunların daha çok parasınımı alalım diyor.

Motoru ithal eden o amca biraz bize ses verseydi herşey daha güzel olabilirdi :) o ithal eden amca yokmu?şimdi oda bize trip attıyor.Yazmıyor artık :) Çok damarına bastım ama dönüp bakmadı bile.Hayırlısı olsun.Reis ithalatçıyı şeytanın çemberine soktu.İthalatçı napsın.O da tekkeyi çevirmek zorunda.Bu şartlarda zor çevirecek gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Darbaz yazdı:

Aile babası olarak, çoçuğun rıskını arabaya yatıramam. Ama bir babanın imkan ve kabiliyetlerini artıran en büyük unsur arabası değilmidir. 

Arkada anasının kucağında oturan çoçuk motor hacminden ve otomatik vitesden anlamaz. O sadece babasının onu hafta sonu götüreceği yeri bilmek ister. 

Köfte tekerli, bol hava yastıklı, az yakıp çok yol giden 1200 kilo citroen xsara bile işimizi görüyor. 28000 tlye aldık. 

Bende 3 tane var.Birtanede yolda aralıkda geliyor.Çocuklar doğar doğmaz kimliği çıkartıp doğru işbankasına gidiyorum.Kumbara hesabı açıyorum.Hergün cebimdeki bozukları kumbaralarına atıyorum.Geçen baktım bir araba alacak kadar paraları olmuş.Toplam 11 yılda birikmiş.Tüm aile babalarına tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Fatih Sarıkaya yazdı:

Bende 3 tane var.Birtanede yolda aralıkda geliyor.Çocuklar doğar doğmaz kimliği çıkartıp doğru işbankasına gidiyorum.Kumbara hesabı açıyorum.Hergün cebimdeki bozukları kumbaralarına atıyorum.Geçen baktım bir araba alacak kadar paraları olmuş.Toplam 11 yılda birikmiş.Tüm aile babalarına tavsiye ederim.

TL olarak yapıyorsanız değer kaybetmiyor mu birikim?

Bende Mayıs'ta Ereğli den hisse aldım çocuklara, %30 kazanmış. Her ay alışkanlık hâline getirmek lazım aslında.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

TL olarak yapıyorsanız değer kaybetmiyor mu birikim?

Bende Mayıs'ta Ereğli den hisse aldım çocuklara, %30 kazanmış. Her ay alışkanlık hâline getirmek lazım aslında.

Hayır tl değil.İşbankasının belirlediği kumbara fonu var.Paralar hesaba yatınca o fona aktarılıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Amma abarttınız ha.

Peynir bulamıyorsanız kaşar yeyin.

Ekmek pasta modası geçti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Metin Akbal yazdı:

Amma abarttınız ha.

Peynir bulamıyorsanız kaşar yeyin.

Ekmek pasta modası geçti.

Kaşar sever sen?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kaşar sever sen?
Yağlı yayla peynirini tercih ederim. Muhlaması guzel oluyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

hayirli olsun. Gulerek kullanin..

Simdi cocuk bilmez,  vitesten anlamaz motor hacmi bilmez diyerek araba değismemek model yukseltmemek olmaz.. ona bakilirsa cocugu da nereye yatirsaniz yatar.. birkac ev almaya da gerek olmaz.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ben tesla cisco face amazon google gibi 20 firmaya yatırım yaptım, riskli ama getiri fena, bizim borsanın tadı kaçık şu sıralar....

gravyer peyniride güzeldir ama ben keçi peynir ezine takılıyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Alpay Sumer yazdı:

hayirli olsun. Gulerek kullanin..

Simdi cocuk bilmez,  vitesten anlamaz motor hacmi bilmez diyerek araba değismemek model yukseltmemek olmaz.. ona bakilirsa cocugu da nereye yatirsaniz yatar.. birkac ev almaya da gerek olmaz.. 

4 ay önce dayıma aldım. Ondan bahsediyorum.  Ayrıca bu sene sonuna kadar 1+1 bir tane daha ev almayı planlıyoruz :( 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

tesla cisco face amazon google gibi 20 firmaya yatırım yaptım,

dua et de internet kesilmesin yani

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

dua et de internet kesilmesin yani

uydu internet var sıkıntı yok :)

rehberhatay58699.jpg

oda olmadı Elonu ararım, hissedarınım şu starlink şifreni atta uydu internete bağlanıyım derim olur biter, siz ttnet takılın :D

dur şu arabayada DAB radyo takayım bari :hohoho:

340x1912xelon-musk-starlink-in-gecikme-d

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

uydu internet var sıkıntı yok

uyduların hep çalışabileceği varsayımı nerden geliyor?

Ali Cihangiroğlu yazdı:

oda olmadı Elonu ararım,

hangi cihaz ve yöntem ile aranacak?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

uyduların hep çalışabileceği varsayımı nerden geliyor?

hangi cihaz ve yöntem ile aranacak?

güvercin mail ile :)  o hale gelirsek taş devrine dönmüşüz demektir ki bu seçenek için 2 şık var, nükleer savaş yada uzaydan gelecek bir felaket, her ikisindede zaten düşünecek birşey kalmaz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bundan 15 yıl kadar önce Bluetooth ile javalı nokia telefonlarda kullanılabilen ve ağ istemeyen, civardaki telefonları birbirine mesaj aktarma ile bluetooth mesafesini kullanarak chat odası yapabilen bir uygulama ve makale çıkarmıştık. Epeyce referans aldı. Daha sonra arap bir şirkete tercüme edip satıp para da kazandı öğrencim. Ağ bağlantısı gelişince rafa atıldı ama öyle bir durumda süper uygulama olurdu bu.

Linki aşağıda.

https://www.academia.edu/18522096/A_Practical_Approach_to_Scatternet_Formation_and_Routing_on_Bluetooth

Daha sonra uygulamayı Nokia telefonlara indirip öğrencilerin kopya için kullandığını farkettik. 

Not: Bluetooth mesafesi 10 metre ile sınırlı kalmıyordu çünkü her cihaz aktarıcı olarak çalışıyordu. 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

Daha sonra uygulamayı Nokia telefonlara indirip öğrencilerin kopya için kullandığını farkettik. 

Öğrenciye kopya çekemezsin de, sonra otur izle :)

Lisede öğretmen masasına yazıp öğretmenin gözüne baka baka kopya çekmişliğim var. Her kopya aramasında da bi şey bulamadan giderdi hocalar :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Fatih Sarıkaya yazdı:

Reis de gümrük vergisini bindirdikce bindiriyor maşaallah. Ne sanıyor acaba? Motora binenler parayı koyacak yer bulamıyor en güzeli vergileri arttırıp bunların daha çok parasını mı alalım diyor? 

Sonuçta kasaya para girmesi gerekiyor ve bir şekilde yolunu buluyorlar işte. Adına ister geçici ek vergi de (az da değil %10), ister Deli Dumrul vergisi de.. Malum, senin reis ne demisti? "Devletin itibarından tasarruf olmaz".  Son günlerde "Müminin görevi yoklukta sabretmektir" diyerek yine  bir şeylerin yerini yapıyor ama.. Hayırlısı ☺️

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...