İçeriğe Yönlendir

Astra J Motorun Kayış Kısmından Gelen Ses

Sencer Yigit

Recommended Posts

Sencer Yigit

Herkese sağlıklı günler

Opel Astra j 1.4t LPG'li aracimda uzun zamandır gelen bir ses var. Sanki döner bir aksamdan geliyor gibi. Bir kaç ustaya sordum zamanla yataklardan ses yapar korkma diyorlar fakat bu ses eskiden yoktu. Yaşadığım şehirde de pek Opel ustası yok gibi.Araçta yağ,su eksiltme veya çekiş problemi yok. Rölanti de çok az titreme var(hem benzinde hem LPG'de). Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler .

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bende birazdan izlerim duruma göre bilgilendiririm bende de ses vardı ıslık sesi gibi ses devam ediyor ama bir ses daha vardı çözüldü bugün veya yarın haberdar ederim 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
[mention=76599]Alpay Sumer[/mention] 
Ne Alpay Sumer adam Opelci mi [emoji16]

Videodan birşey anlamadım açıkçası. Daha önce triger V kayısı vs değişti mi?
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sencer Yigit

Ustadlarim tekrar hayırlı günler iş dolayisiyla cevap vermedim kusuruma bakmayın. Yeni bir video ekliyorum daha anlaşılır geliyor ses ayrıca cevaplar için çok teşekkürler . Arif hocam bu arada klima açık kapalı farketmeksizin yapıyor.

Ses videoda çok yoğun çıkıyor normalde bu kadar gürültü yok.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ustadlarim tekrar hayırlı günler iş dolayisiyla cevap vermedim kusuruma bakmayın. Yeni bir video ekliyorum daha anlaşılır geliyor ses ayrıca cevaplar için çok teşekkürler . Arif hocam bu arada klima açık kapalı farketmeksizin yapıyor.
Ses videoda çok yoğun çıkıyor normalde bu kadar gürültü yok.
Rulmanlarda sorun olabilir diye tahmin ediyorum. Triger V kayısı vs ne zaman değişti?

Birde sakın kaputu bastırarak kapatmayın tepeden bırakın kapatmazsa acın kaputu tekrar bırakın :) Kaput kilidinden tampona kadar olan bölüm yamulur ;)
Yorum bağlantısı
Sencer Yigit

Metin abim çok teşekkürler cevap için ve sayende birşey daha öğrenmiş oldum çok sağolun. 3 farklı ustaya gösterdim şikayetin bu bölgeden gelebileceğini dahi belirttim bir tanesinde v kayışını söküp rulmanlari elle kontrol etmediler. Hafta sonu başka bir ustaya gidicez nasipse..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ben çok fazla bir şey görmedim. Bende de klima açıkken gelen gergi sesi gitti fakat ciyaklama şeklinde özellikle bozuk asfalt yolda giderken ciyaklama gibi ses geliyor. Metin abinin dediği gibi kaputu yukarıdan bırak kapanır 30-40 cm yeterli. yanlış görmediysem eğer kaput ağzı hafif ezilmiş gibi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...