İçeriğe Yönlendir

Bu Araç Alınır mı?

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

Levent Güzelkalp

Yanlış yere konu açtıysam kusura bakmayin linkteki araç 58 alınır mı? Anlaştık gibi arkadaş video da atti ilanda gözükmeyen 3 kusuru şöyle

1 arka tampon tadilat istiyor

2 hava yastığı ve motor ariza lambası yanıyor ( ariza lambası lpg de java yastığı kronik falan dedi )

Eksperde özellikle baktiricam hava yastığı parlaklı ariza kodu fakir karışım falan mi diye

3 tavan döşemesinde 10 cm kadar balı izi var eski sahibi yapıştırmaya kalkmış yenisine baktım 700 tl falan bu bilgiler ışığında sizce bu araba alınır mı? https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-degisensiz-otomatik-vites-cam-tavan-840661853/detay

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Renault larda airbag ışığı kronik maalesef geçen gün benim aracında yandı arıza tespit cihazı ile baktım sağ ön koltuk yan hava yastığı ndan arıza veriyor . Koltuk altında soketi var çıkardım taktım arızayı da sildim şimdi sorun yok. Airbag ışığı ve anahtar simgesi beraber yanar

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Renault larda airbag ışığı kronik maalesef geçen gün benim aracında yandı arıza tespit cihazı ile baktım sağ ön koltuk yan hava yastığı ndan arıza veriyor . Koltuk altında soketi var çıkardım taktım arızayı da sildim şimdi sorun yok. Airbag ışığı ve anahtar simgesi beraber yanar
Teşekkür.ederim abi msj için 15 yaşını geçmiş arabada patlayacağım garantisi bile yok aslinsa
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Teşekkür.ederim abi msj için 15 yaşını geçmiş arabada patlayacağım garantisi bile yok aslinsa
Rica ederim öyle tâbi lazım olmaz inşallah Renault uyumlu Obd ve pyclip programı ile kontrol kolay . Fakat direnç varsa diye iyice kontrol edilmeli.
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

15 20 yıllık arabalarda çok kafaya takılacak  bişey değildir bence tam bilmiyorum fakat bir Airbag in maximum 10 yıl ömrü olduğu söyleNir 

Eski araçlarda dikkat edilmesi gereken motor Yürüyendir tabii bu benim görüşüm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Levent Güzelkalp yazdı:

Yanlış yere konu açtıysam kusura bakmayin

Evet yanlış yerde.. :) Ama kusura bakmadık.. Araç danışma bölümüne taşıyorum.. 

Levent Güzelkalp yazdı:

2 hava yastığı ve motor ariza lambası yanıyor ( ariza lambası lpg de java yastığı kronik falan dedi )

Direnç takılı olmasından iyidir.. 

Arızasına bakmak gerek. Belki modül bozuktur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Direksiyon sargısından ötürü yanıyordur. Kronik,, 500 lira gibi bir masrafı olur. Şu model arabaya 60 bin verilmesine acırım ama piyasa şartları maalesef... 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Direksiyon sargısından ötürü yanıyordur. Kronik,, 500 lira gibi bir masrafı olur. Şu model arabaya 60 bin verilmesine acırım ama piyasa şartları maalesef... 
Öyle valla abi piyasa acayip bir hal aldı
Ülkece acayip fakirlerdik son bir yılda sanki
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ

Ford Connect veya Fiat Doblo öneririm. Fiat Doblonun otomobil ruhsatlısıda var ve motor hacmide düşük.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu aracın otomatik şanzımanı BVA ise, biraz sıkıntılıdır. Çok yakar, az kaçar. Bobin arızaları, direksiyon sargısı kroniktir. Tavan için sökülür, kaplaması yenilenir. 700TL büyük rakam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Ford Connect veya Fiat Doblo öneririm. Fiat Doblonun otomobil ruhsatlısıda var ve motor hacmide düşük.
Abi hanım çocuğu okula götürecek o yüzde onerilenler olmaz evin 2 aracı olacak
Bu aracın otomatik şanzımanı BVA ise, biraz sıkıntılıdır. Çok yakar, az kaçar. Bobin arızaları, direksiyon sargısı kroniktir. Tavan için sökülür, kaplaması yenilenir. 700TL büyük rakam.
Evet abi bva cok yakması problem değil abi ayda en fazla 200 300 km yapar muhtemelen benzinde bineriz 2 araç olacak saat 3 te oğlanı okuldan alması için alıyorum okul ev 2 km falan birde hanım güne falan gitse yetecek [emoji3] ben yıkamaya falan götürürüm anca . Alınca eksiklerini gideririm yavaş yavaş
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Aracı almadan iyice inceletin. Birde almadan kesinlikle test sürüşü yapın, vitesleri deneyin, direksiyon tepkilerine bakın. Size iyi fikir verecektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Aracı almadan iyice inceletin. Birde almadan kesinlikle test sürüşü yapın, vitesleri deneyin, direksiyon tepkilerine bakın. Size iyi fikir verecektir. 
Evet abi eksperden önce bende kısa bir inceleme ve test sürüşü yapacağım pek otomatik tecrübem yok ama bakalım hayırlısı
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

piyasaya bakasak araçlar normalden 15-20 bin tl üstünde..Allah kolaylık versin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Buda Arkadaşın Bana Gönderdiği Video 

Seviyorum böyle satıcıları.
Kusurları çekmiş hep.

C5 i alırken ben de video istemiştim. Adam her kusuru çekmişti.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Seviyorum böyle satıcıları.
Kusurları çekmiş hep.

C5 i alırken ben de video istemiştim. Adam her kusuru çekmişti.
Inşallah başka kusuru yoktur abi [emoji3] sabah ekspere randevu aldim gerisi kısmet hanım öğrensin 1 yıla değiştiririm daha güncel bir şeyle 3008 vb çok hoşuma gidiyor inşallah nasip olur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

hayırlısı olur inşallar.

Araç 41 plaka, kocaelinde direk tarcanlara götürün bence :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ağır bakım yapılmış, hem de yetkili serviste, gayet güzel.

Kusurları da çekmiş. Sunroof biraz ses yapar, 4 tane badem lastik denilen parça var, lastik takozlar, onlar değişirse ses kesilir. Bazen düğmesi ve motoru bozulabilir, bu her araçta olur zaten.

Arka tampon için, tam göremedim ama, park sensörleri sökülmüş gibi sanki. Ben alacak olsam, kendi göz zevkim için tamponu çıkma bi tane ile değiştirirdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Levent Güzelkalp yazdı:

Buda Arkadaşın Bana Gönderdiği Video 

Ben bu arabayı almam. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Ben bu arabayı almam. 

Disko modu beni de çok rahatsız ediyor. Ancak araç kazasız ve servis bakımlı ise gayet alınır, stok haline döndürülebilir.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Disko modu beni de çok rahatsız ediyor. Ancak araç kazasız ve servis bakımlı ise gayet alınır, stok haline döndürülebilir.
Hemen sökeceğim abi orjinal teybini takacağım ama ledler 2 günden fazla kalmaz [emoji3]
hayırlısı olur inşallar.
Araç 41 plaka, kocaelinde direk tarcanlara götürün bence [emoji4]
Abi araba maltepede tarcanlar uçak kalır eft eksper götüreceğim randevu aldim edirneye dönmesi var birde
Ağır bakım yapılmış, hem de yetkili serviste, gayet güzel.
Kusurları da çekmiş. Sunroof biraz ses yapar, 4 tane badem lastik denilen parça var, lastik takozlar, onlar değişirse ses kesilir. Bazen düğmesi ve motoru bozulabilir, bu her araçta olur zaten.
Arka tampon için, tam göremedim ama, park sensörleri sökülmüş gibi sanki. Ben alacak olsam, kendi göz zevkim için tamponu çıkma bi tane ile değiştirirdim.
Bilgin ici teşekkür ederim abi tamponu ilk fırsatta hallederim alınca sonuçta 16 yaşında araba güzel ve yanlız ülkemin bir gerçeği bence 2 el arabalar yurt disinda pres olacak arabalar 22 asgari ücret verin ce kili kırk yarıyoruz bizi kıskanan avrupa aynı arabaya şu koymadan red line denemesi yapıyor ne zaman bozulacak diye

Ben bu arabayı almam. 
Neden abi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Levent Güzelkalp yazdı:

Hemen sökeceğim abi orjinal teybini takacağım ama ledler 2 günden fazla kalmaz emoji3.pngAbi araba maltepede tarcanlar uçak kalır eft eksper götüreceğim randevu aldim edirneye dönmesi var birdeBilgin ici teşekkür ederim abi tamponu ilk fırsatta hallederim alınca sonuçta 16 yaşında araba güzel ve yanlız ülkemin bir gerçeği bence 2 el arabalar yurt disinda pres olacak arabalar 22 asgari ücret verin ce kili kırk yarıyoruz bizi kıskanan avrupa aynı arabaya şu koymadan red line denemesi yapıyor ne zaman bozulacak diye Neden abi

Sani bey anladı beni. Elektrik tesisatı ile oynanmış. Arabada arıza ışıkları yanıyor. Kronik sorunmuş felanmış ben anlamam. 58 bin tl para sayılacak durumda değil. Üstelik 41 plaka. Bende 41 plakanın uğursuzluğu var. Nerde apaçi görsem 41 plaka 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Sabah 5 te Edirneden yolla çıktık 8.30 da maltepe eft ekpertizin önünde buluştuk. Satıcı iyi niyetliydi on inceleme yaptım aracı incelediğimde * Motor kapağı yok * Ciddi yağ kaçağı var arabanın alt koruma plastiği sağ davlumbaz yağ içindeydi * Akü kapağı cırtla tutturulmuş tu * birde sağ sase ucunda olmamasi gereken mastik kalıntısı vardı. Arkadaşa ekspere sokalım sasede sorun çıkarsa eksper ücretini sen öde teklifinde bulundum oda benim ekspere götürdüğümde yazmamış olsa yazardi gel kartal sanayide ustaya gidelim dedi teşekkür edip edirneye döndüm. 150 tl masrafım oldu ama için e sinmeyen aracı almamış oldum .Belki bir sorun yoktu ama içime sinmedi bayram sonrasını beklemeye karar kildimd23abf244816e75d58c4fe91f8b9bb43.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...