İçeriğe Yönlendir

Ateşli'nin Seyir Defteri

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

yahu ne cahilsiniz bunlar CTL1616 kullanır, solar şarjlı hemide :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Kışlıklara geçtik. Biraz geç oldu ama ...

Ön arka yer değiştiririz yazın da, 25000 km oldu lastikler.

IMG_20230204_160502.jpg

IMG_20230204_163137.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Keleş

Bir kaç ay önce araç hareket halindeyken silecek kolunu bir kaç defa yukarı çektim silecekler dik konuma geçti (servis modu). 
Sonra ne yaptıysam geri dönmedi arabayı park ettiğimde kendiliğinden düzelmişti. Şimdi fasılalı silmelerde bazen tutukluk yapıyor belli bir pozisyonda takılıyor bir kaç saniye sonra düzeliyor. Bozmuşum kısacası, ben pek umursamıyorum ama araçta illa takıntılı bir arkadaş oluyor ve deliriyor :) 
Garantisi bitmeden servise götürmeye çalışacağım, bakalım ne diycekler.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş
Selçuk Keleş yazdı:

Bir kaç ay önce araç hareket halindeyken silecek kolunu bir kaç defa yukarı çektim silecekler dik konuma geçti (servis modu). 
Sonra ne yaptıysam geri dönmedi arabayı park ettiğimde kendiliğinden düzelmişti. Şimdi fasılalı silmelerde bazen tutukluk yapıyor belli bir pozisyonda takılıyor bir kaç saniye sonra düzeliyor. Bozmuşum kısacası, ben pek umursamıyorum ama araçta illa takıntılı bir arkadaş oluyor ve deliriyor :) 
Garantisi bitmeden servise götürmeye çalışacağım, bakalım ne diycekler.

Silecekle alakası var mıdır bilmiyorum ama UPC beynini ücretsiz  değiştirdiler. Silecek düzgün çalışıyo inşallah bi daha bozmam.

b8cc59b8-8d0d-4395-999e-588b8026c0e1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Beynin mi var derdin var. :)

Geçmiş olsun. Bir daha olmaz inşallah. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Reno bu ya.. noluyor.. 

Kendini mercedes mi zannetmiş.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

geçmiş olsun, upc ile olabilir diye aklımdan geçirmiştim açıkcası, zira o kol hemen bozulacak birşey değil,  1.0 larda zaten upc meşhurdur, değiştiyse artık sorun yaşamazsın diye biliyorum...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

1.33 tceler kol çıkarıyormuş. Ondan kalkmış satıştan.

Zaten renonun makyajsızı alınmaz 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

1.33 tceler kol çıkarıyormuş. Ondan kalkmış satıştan.

Zaten renonun makyajsızı alınmaz 

1.3’ler mars’ta mı üretiliyormuş :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1.3’ler mars’ta mı üretiliyormuş :) 

Mercedes yapmış. Uzay mekiği ve amg teknolojisi kullanmışlar.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bilemedin, merso anca zor bela biraz daha yardımcı olabilmiş, kullandıkları teknoloji daha iyisi :tongue:

2022-nissan-gt-r-nismo-special-edition.j

kol çıkarmaz arıza yapmaz, arızasını bulduysan yazda ona göre tedbir alalım :D unutmadan 7DCT300 Magna (getrag) arızalarınıda yazda onada tedbir alalım, bulursan haber ver :tongue:  dsg ye selam :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dct300 modelinde göbek dağılıyormuş. Çok hassas tamiri varmış. Ya da değişim. Nedir önlemimiz :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dct300 modelinde göbek dağılıyormuş. Çok hassas tamiri varmış. Ya da değişim. Nedir önlemimiz :) 

evet bende duymuştum, , bizde olan daha duymadım, gerçi dışardada pek duymadım sebebi altta ve aslında göbekte değil, kavramaların olduğu muhafazada çatlama oluyor ve basit bir kaynakla ömürlük olarak tamir ediliyor, basit iş :)

bu dediğinde ilk versiyonlarda oluyor-du, güncellenen versiyonlarda yok ve bendekide 2020, senin dediğin 2015 versiyonlardaydı, evet başka soru aliiim, daha sıkı araştır  :D

Not: canın sıkılırsa ararken, dsg diye arat rahatlarsın :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Hayırlı olsun Ateşli"m :) Ucuz diye aldık bakalım ne kadar dayanacak. 

IMG_20230527_185213.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Selçuk Keleş yazdı:

Hayırlı olsun Ateşli"m :) Ucuz diye aldık bakalım ne kadar dayanacak. 

silbak güzeldir diye biliyorum, şak diye oturdumu yerine?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

silbak güzeldir diye biliyorum, şak diye oturdumu yerine?

Sorunsuz. 180 liraya kit olarak aldım, 70 kolay da,  piyasada 30'luk silecek bulmak imkansız gibi. Bosch 700 liraydı, değeceğini düşünmüyorum.

Orijinalleri pek kaliteli değildi hemen iz bırakmaya başlamıştı. Bugün kullandım bunlar gayet sessiz ve iyi, Tabii bu ne kadar sürer bilemiyorum ben her araca bindiğimde ön camı mutlaka su atıp siliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Silbak hibrit silecekleri çok güzel, ben 1 yılı aşkın sürede kullanıyorum. Ama iki kere uzun sileceği kırdım. Hibrit model yüksek oluyor, uzun silecek kısa sileceğin altına girip sıkışıyor. O zaman da silecek takıldığı yerden kırılıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Selçuk Keleş yazdı:

Sorunsuz. 180 liraya kit olarak aldım, 70 kokay da,  piyasada 30'luk silecek bulmak imkansız gibi. Bosch 700 liraydı, değeceğini düşünmüyorum.

Orijinalleri pek kaliteli değildi hemen iz bırakmaya başlamıştı. Bugün kullandım bunlar gayet sessiz ve iyi, Tabii bu ne kadar sürer bilemiyorum ben her araca bindiğimde ön camı mutlaka su atıp siliyorum.

silbak hep iyi geliyor bana, orjinallerdeyim hala, pert olunca seninkinden alayım o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ne ara 3 yaşını doldurdun da muayeneye geldin sen :)

Muayene bir saat sürdü, kışın babamın ıbiza'sının 21 dakikalık muayene rekorunu kıramadım maalesef  :)

IMG_20230602_141721.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
İlkay Başaran yazdı:

Motor no okunabildi mi?

Rapor "kusursuz" dediğine göre okunmuş :) bu araçlarda böyle bir sorun mu oluyor muayenede?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Selçuk Keleş yazdı:

Rapor "kusursuz" dediğine göre okunmuş :) bu araçlarda böyle bir sorun mu oluyor muayenede?

Tüvün motor numarası okuyabildiğini görmedim de daha önce

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Tüvün motor numarası okuyabildiğini görmedim de daha önce

sıram geldi. eleman arabayı içeri alacak. yandan biri hızlıca geldi. ben bakayım buna abi dedi. elektrik yaaaağğğ başka bişii falan demeye başladı. motor numarası ne ki, silecek barkoduna kadar okudu 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...