İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araçlara Gelen Fiyat Güncellemeleri

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yaris hybrid sınırlı sayıda 227 bin tl. Dream paket. Bayide stokta var mı bilmem ama

şehir içi 2,3lt/100km tüketim değeri var. Şehir dışı 3,2lt. 1.5 motoru var. Vergi 2200tl yıllık

corolla hb 1.2 turbo ise 229 bin tl’den başlıyor. Otomatik. 

@Ebrar Tüfek

Abi maliyeti çok fazla, yaris bu yahu neyi 227 bin ediyor, bagajı yok hiçbirşeyi yok, şehir içinde evden işe gitmek için niye 227 bin tl verir bi insan. 2. Toyota yarisim şuan bendeki, 4 5 adet iyisini de kötüsünüde kullandım hybrid hariç, ama bu arabanın benim gözümde amacı şudur; superb in yanına koyulacak işe, markete, pazara gitme arabası. Lüks bir araban vardır veya çok uzun yol yapıyorsundur, bunu da yanına alırsın, ata biner gibi binersin, multivan+clio ile sadece multivan maliyetini hesapladığım bir konu vardı, o konudaki clionun yerine alınabilecek bir araba.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi maliyeti çok fazla, yaris bu yahu neyi 227 bin ediyor, bagajı yok hiçbirşeyi yok, şehir içinde evden işe gitmek için niye 227 bin tl verir bi insan. 2. Toyota yarisim şuan bendeki, 4 5 adet iyisini de kötüsünüde kullandım hybrid hariç, ama bu arabanın benim gözümde amacı şudur; superb in yanına koyulacak işe, markete, pazara gitme arabası. Lüks bir araban vardır veya çok uzun yol yapıyorsundur, bunu da yanına alırsın, ata biner gibi binersin, multivan+clio ile sadece multivan maliyetini hesapladığım bir konu vardı, o konudaki clionun yerine alınabilecek bir araba.

O mantıkla doğru tabi. Bugün 70-100 binlik araba da iş görür

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O mantıkla doğru tabi. Bugün 70-100 binlik araba da iş görür

Klima airbag abs yetiyor bana, ramazanda clioyu 25 e çalışanıma satmıştım, oda geçen ay 40 a sattı, 1.6 rxt full paket klima abs airbag, ayna ısıtma vs hertürlü şeyi var. O bile yeterli 40 bin liralık araba, gazını koy dünya turu at o kadar sağlamdı. 1 takım nokian, 1 takım starmax lastik yanında beleş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Toyota kaliteyi iyice düşürdü. O ne öyle... Sünger gibi malzemeden direksiyon mu olur? Hayır bunun çözümü de yok hadi jant falan değişirde direksiyona ne yapıalcak...

Biri Dacia'dan bahsedince( sünger Direksiyon)  bildirim geldi :) :) :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Para var millette. 190’a otomatik araç almaya gelmişler kocaeli

rylhNe.jpg

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

B segmenti araç alana kadar bu giriş versiyon C segmenti modeller sanki daha mantıklı. 2020 de olsa yanlışım olmasın 181 liraya Megane vardı 140hp. Clio parasına. Corolla zaten yazılmış.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Asla şüpheniz olmasın para çok bu millette hem de düşündüğümüzden daha çok. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Osman Yücel Çetin yazdı:

Asla şüpheniz olmasın para çok bu millette hem de düşündüğümüzden daha çok. 

Sizi duyan da insanlar passat sırasına girdi sanıcak :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

190 bin nedir ki bi Mercedes parası bile değil [emoji16]

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Gulkokan yazdı:

Ev alamayan araba alsın
190 bine corolla var sıfır
Kasım ayında 134 bine 2012 308 dizel otomatik aldım
190 bine sıfır corolla otomatik bedava

araba mı yiyeceğiz?

yahut arabada mı yatacağız?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Gulkokan yazdı:

Ekmek bulamayan pasta yesin gibi oldu hocam
Milletin elinde parası olan kesim ki bu hepsi değil parayı bir yere yatırmak istiyor

bankaya yatırsın o kesim. Yatırmıyor diye bu haldeyiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Toyota zaten en dolu haliyle bile rakiplerinin gerisinde kalan bir marka fonksiyonel açıdan.

Boş paket sıfır corollaya 190 vereceğime full paket 2 yaşında focus alırım. Alan varsa aydınlatsın bizi ayrıca, ortaya fiyatları indirdik diye bir laf attılar da banka zorunluluğu koymuşlar banka aracılığıyla geçirme işlemi var yine. Değişen pek bir şey yok. Ford ve Vw'nin şu anki kampanyaları daha makul. 

'' İlgili kampanya satışı yapılan 2020/2021 Model Yılı Corolla Benzinli, 2020/2021 Model Yılı Corolla Hatchback Benzinli, 2020 Model Yılı Corolla Hatchback Hybrid, 2020 Model Yılı Yaris Benzinli ve 2020 Model Yılı Yaris Hybrid modelleri için Akbank ve Garanti BBVA tarafından sunulan 100.000 TL finansman tutarı, %0 faiz oranı ve 12 ay vadede, aylık toplam maliyet oranı % 0.08, efektif yıllık maliyet oranı %0.97 ve tahsis ücreti 525 TL (BSMV dahil) ödeme seçenekleri ile geçerlidir. Kampanyada belirtilen finansman koşulları, anlaşmalı finans kuruluşunun belirlediği şartlarda geçerli olup, finans kuruluşu finansman sağlayıp sağlamamak konusunda serbesttir. Finans kuruluşunun başvuruyu reddetmesi ve finansman sağlamamasından Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. ve Toyota Plaza Plaza Kocaeli Kaya sorumlu değildir. Tahsis ücreti, finansman sağlanması için bir kereye mahsus, kullandırılan kredi tutarının binde beşi olacak şekilde sınırlandırılmıştır. Kampanya stoklarla sınırlıdır. İlanda yer alan modellerin birleşik yakıt tüketimi 2,8-5,9 lt/100km; birleşik CO2 salımı 64-134 g/km değerleri arasındadır. Ödeme seçenekleri ve ayrıntılı bilgi için Toyota Plaza Plaza Kocaeli Kaya sizleri bekliyor. ''

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

araba mı yiyeceğiz?

yahut arabada mı yatacağız?

afrika olarak adlandırılan piyasa şartlarında araba önemlidir, ne yiyeceğize zamanı gelen süreçte bakacak kadar durumlanırsak gereği yapılır

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Selçuk Keleş yazdı:

Sizi duyan da insanlar passat sırasına girdi sanıcak :) 

Onda da vardır Abi sıra. :) Abi ben dahil belki bir çoğumuzun alım gücü görece zayıf, bize hayal belki ama trafikte bakıyorum hep son model arabalar milletin altında neredeyse her ev her araba her fiyattan alıcı bluluyor benim aklım almıyor bu işleri artık ya millet çok kolay ve bol kazanıyor ya biz battık haberimiz yok. :) 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Ev fiystlsrı uçmaya devam ediyor
2008 de ev aldığımız mütahit yeni eve başlıyor
2020 kasımda 400 440 dediği fiyatlar için geçen hafta 450 verene satmadım dedi

Beton ve demirde ciddi zamlar var diyor
Proje ruhsat için 50 bin tl para verirdik dedi belediye şu an o fiyat 90 bine çıkmış
Valla işimiz zor krediler de uçuk
Tren kaçmadan almak lazım

Mert ben yeni yere başlıyorum. İki yıldır inşaat yapmıyordum. Şimdi maliyet hesaplıyorum ben 2 yıl önce kg 2.800 aldığım Demir 5.800 olmuş. M3 130 TL döktüğüm beton 270 olmuş. Düşün artık. Ben 2 sene önce krediler yüksekken bile daire alın bir daha bu fiyatlara daire bulamazsın demiştim bir konuda. 2 yıl önce 270 satılan daire şu anda 500 bin olmuş. Seneye bu fiyatlarada daire bulamayacağız. Demedi deme. Ha dersin bu fiyatlara bende daire almam diye. Ozaman da şimdi 1.500 TL olan kira 2200 olduğundada ne yapacam diye kara kara düşünürsün.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Elimde olsa sıfır corolla 1.5 cvt direk gömerdim paramı. 

Tsi dsg edc jbl hikaye. Termal verimlilik 40 diyor adam. Çok övülen turbo vosvoslar bile %40 verime ulaşamıyor. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
evlerde ana maliyet arsa...

Önceden öyleydi hocam şimdi arsa + bina maliyeti.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Onda da vardır Abi sıra. [emoji4] Abi ben dahil belki bir çoğumuzun alım gücü görece zayıf, bize hayal belki ama trafikte bakıyorum hep son model arabalar milletin altında neredeyse her ev her araba her fiyattan alıcı bluluyor benim aklım almıyor bu işleri artık ya millet çok kolay ve bol kazanıyor ya biz battık haberimiz yok. [emoji4] 

Osman üstad. 10 arabadan 2 tanesi sıfır araç olması herkeste para var anlamına gelmez. O gördüğün arabaların bir çoğu kiralık araç. Biz biraz görüntüyü seven milletiz. Adamın evi yok ama en iyi arabayı almış çekmiş hepsine kredi şimdi bu milletin çok para kazandığı anlamınamı gelir. Yok patron yok. Görüntüye bakma ülkenin bazı dinamikleri var ona bak. Bu ülkede çalışanların yüzde 56 asgari ücretle çalışıyor. Beğenmediğiniz Yunanistan’da bile asgari ücretle çalışan oranı yüzde 20 lerde. Neyse ne olacak bu fenerin hali diyip siyasete girmeyeyim. Ben siyasetide siyaset yapanıda siyasetçiyide sevmiyorum.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
Arda Bülent Güzel yazdı:

Osman üstad. 10 arabadan 2 tanesi sıfır araç olması herkeste para var anlamına gelmez. O gördüğün arabaların bir çoğu kiralık araç. Biz biraz görüntüyü seven milletiz. Adamın evi yok ama en iyi arabayı almış çekmiş hepsine kredi şimdi bu milletin çok para kazandığı anlamınamı gelir. Yok patron yok. Görüntüye bakma ülkenin bazı dinamikleri var ona bak. Bu ülkede çalışanların yüzde 56 asgari ücretle çalışıyor. Beğenmediğiniz Yunanistan’da bile asgari ücretle çalışan oranı yüzde 20 lerde. Neyse ne olacak bu fenerin hali diyip siyasete girmeyeyim. Ben siyasetide siyaset yapanıda siyasetçiyide sevmiyorum.

Şimdi abi benim de siyasetle falan işim olmaz oyumu verir geçerim seçim zamanı. Benim siyaset yaptığımı nereden çıkardınız? Ben dostlarımla asla futbol ve siyaset konuşmam hatta bunları kimseyle konuşmam. 10 sene Sarıyer gibi yerde görev yaptım az çok gördük bazı şeyleri meslek gereği sürekli halkın içindeyim ben insanların geçim derdine birebir şahidim. Özellikle şu son dönemde zengin daha da zenginleşti fakir daha da fakirleşti, benim neredeyse bir sıfır araba param çarçur oldu şu son iki üç senede finans piyasalarındaki dalgalanmalardan o nedenle hiç siyasetçi savunacak motivasyonum yok açıkçası. Fiyatları belirli bir yere kadar maliyet ondan sonra da talep belirliyor ufak bir faiz indirimi gelsin bankaların önünde curcuna, altın ve döviz bir miktar gerilersin kuyumcularda fiziki altın bulabilene aşk olsun, yemin ediyorum kuyruk vardı geçen kuyumcular önünde burada çevremde para yok diyen herkes ya araba ya ev alıyor ya geliyor bana döviz veya hisse soruyor, benim evimin yanında daha kaba inşaat 500000 ila 700000 liraya daire satıyor adam sordum sattık hepsini bir tane en üst kat kaldı diyor anlayamadığım ve aslında ironi yaptığım nokta bu. Hem para yok diye ağlayan hem eve arabaya altına dövize hücum eden bir millet var ortada.  Benim meslektaşlarımdan daha yeni birisi 320 ve diğeri 380'e sıfır araba aldı ben iki maaşla cesaret edemiyorum. Yoksa fakirlik almış başını gitmiş farkında olmayan yoktur ama kimse kusura bakmasın üretmeyen hazır paraya konmak isteyenlerin hiçbir şeyden şikayet etmeye hakkı yoktur. 

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mert Gulkokan yazdı:

Ev fiystlsrı uçmaya devam ediyor
2008 de ev aldığımız mütahit yeni eve başlıyor
2020 kasımda 400 440 dediği fiyatlar için geçen hafta 450 verene satmadım dedi

Beton ve demirde ciddi zamlar var diyor
Proje ruhsat için 50 bin tl para verirdik dedi belediye şu an o fiyat 90 bine çıkmış
Valla işimiz zor krediler de uçuk
Tren kaçmadan almak lazım

Ne zaman sorsam benzer cümleler. Müteahhitiniz şunu demek istiyor ev alacaksanız hemen alın çabuk alın çabucak alın ama bir an önce alın..

Ya da evi aldıysanız “iyi ki aldınız” valla ne iyi ettiniz de aldınız.. Amaç talep oluşturmak bence..

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Şimdi abi benim de siyasetle falan işim olmaz oyumu verir geçerim seçim zamanı. Benim siyaset yaptığımı nereden çıkardınız? Ben dostlarımla asla futbol ve siyaset konuşmam hatta bunları kimseyle konuşmam. 10 sene Sarıyer gibi yerde görev yaptım az çok gördük bazı şeyleri meslek gereği sürekli halkın içindeyim ben insanların geçim derdine birebir şahidim. Özellikle şu son dönemde zengin daha da zenginleşti fakir daha da fakirleşti, benim neredeyse bir sıfır araba param çarçur oldu şu son iki üç senede finans piyasalarındaki dalgalanmalardan o nedenle hiç siyasetçi savunacak motivasyonum yok açıkçası. Fiyatları belirli bir yere kadar maliyet ondan sonra da talep belirliyor ufak bir faiz indirimi gelsin bankaların önünde curcuna, altın ve döviz bir miktar gerilersin kuyumcularda fiziki altın bulabilene aşk olsun, yemin ediyorum kuyruk vardı geçen kuyumcular önünde burada çevremde para yok diyen herkes ya araba ya ev alıyor ya geliyor bana döviz veya hisse soruyor, benim evimin yanında daha kaba inşaat 500000 ila 700000 liraya daire satıyor adam sordum sattık hepsini bir tane en üst kat kaldı diyor anlayamadığım ve aslında ironi yaptığım nokta bu. Hem para yok diye ağlayan hem eve arabaya altına dövize hücum eden bir millet var ortada.  Benim meslektaşlarımdan daha yeni birisi 320 ve diğeri 380'e sıfır araba aldı ben iki maaşla cesaret edemiyorum. Yoksa fakirlik almış başını gitmiş farkında olmayan yoktur ama kimse kusura bakmasın üretmeyen hazır paraya konmak isteyenlerin hiçbir şeyden şikayet etmeye hakkı yoktur. 

Ben sana siyaset yapıyorsun demedim. Benim dediklerimi belki siyasi düşünürsün diye dedim. Kısaca kendime dedim. Siyasi konuşmuyorum konu oraya doğrumu gidiyor diye kapatmak için dedim kısaca
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
Arda Bülent Güzel yazdı:

Ben sana siyaset yapıyorsun demedim. Benim dediklerimi belki siyasi düşünürsün diye dedim. Kısaca kendime dedim. Siyasi konuşmuyorum konu oraya doğrumu gidiyor diye kapatmak için dedim kısaca

Yok be abi ya sohbet ediyoruz burada kafa dağıtıyoruz siyaset falan hiç sevmem ben. 😀 

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bankaya paraları koysak nolacak. Koyduğumuz paraları başkalarına kredi kullandıracak. A, B, C Bankaları bilmem ne fabrikası bilmem ne organize sanayi diye kaç tane yer açmış ta bankaya koyduğum para bana geri dönecek?

Millet bu paralara araba da ev de alamayacak o yüzden gidip en makul neyse onu alsın mutlu olsun en azından. 190 bin liralık Corolla yı gidipte iş adamı almayacak ya sen ben memur orta kesim alacak.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ev aldık almasına ama , ödemeler kolay değilki. 10 yıllık maaşımı ipotek altına aldım. Kızım lise 1 öğrencisi olana kadar kredi ödemesi yapacaz. Peşim para trink alınmadığı sürece ev aldım kafam rahat olmuyor. 

Avis üzerinden kiralayıp kullandığım 3 tane Nissan CVT aracı var. Bir Hipermilci olarak şu ana kadar kullandığım en mükemmel şanzıman tipi. Ne zaman Cvt kullansam , onun mininmum devirde kendini  kilitleyip saate 80 km hızla yol alması, gaza basınca "pisten koşan ucağın kalkış yaparcasına bağırmsı" beni benden alıyor. Onun yoldan giderken sağladığı süzülme hissini anlayamazsınız. Hissetmeniz , aynı dilden konuşmanız lazım. Oldschool driverlar anlamaz . New type hypermilerlar anlar :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...