İçeriğe Yönlendir

Black Hunter

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

Her ne kadar reklamlarında sinek ile figüre edilmiş olsa da kendisi bir Avcı.

Yeri geliyor kuzu postuna bürünmüş kurt oluyor, yeri geliyor kurbağa çeken sinek. Ya da halk otomobili [emoji3]

128.000 Kilometre’de. 6 ileri yağlı diye tabir edilen Dsg6 mevcut.

Standart golflerden farklı olarak supercharger + turbo beslemeli, 170 HP 240 Newton torka sahip. Aynı zamanda alçaltılmış şasi, 17” jant, Esp mevcut. Şasi süspansiyon ayarları çok iyi esnemeden viraj dönüyor.

Ben genelde sakin sürüş severim, sağ şeritten yavaştan akarım. Motor her devirde canlı olduğu için düşük devirde dahi rahat yürüyor. Yakıt konusuna girmiyorum. Zira herkesin sürüş karakteristiği farklı. Motor gaza basınca çıldırıyor. Supercharger emiş sesi nefis. Böğürüyor resmen. Frenler biraz zayıf gibi geldi bana, sanki durmayacak gibi hissettiriyor ama duruyor. Balataları bir süre sonra değiştireceğim.

Yağı, tüm filtreleri ve buji değişimi için parça siparişi verdim. Şanzıman yağını değiştirmeyi planlıyorum. Herhangi bir sorun yok ama temiz bineyim.

Değişiklik olarak 3 hedefim var. Bi-xenon far, rcd510 ve iç dekor parçaların yenilenmesi. İç dekor parçalarında yaşa bağlı yıpranma mevcut. Direksiyon derisi vites derisi yıpranmış, boya istiyor. Sipariş geçilecek. Bazı iç plastikleri değiştirmek gerek. Allahtan parça sebil ve ucuz.

Bi-xenon konusunda ise kararsız kaldım, orjinal farları pakete özgü siyah tabanlı. Mercek montajı mı yaptırsam bilemedim.

Şimdilik bu kadar [emoji3478]

e9b5786d2306d7d2f22b6ca28dac6372.jpg

f0b1bdea42e7d2dbab9bd645e77c81cb.jpg

ad5be2cdc01fe42557553488fe526b95.jpg

• Beğen 29
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Hayırlı olsun güle güle kullan. Nihayet görebildik. 😊 Maşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

tahminde yanılmadık

hayırlı olsun

şanzımanları standart dsg sinden farklımı kendi model yılında ?

bir ara öyle bir muabbet vardı yüksek beygirlilerde sanki bi farklı versiyonmu kullanılmıştı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Yaklaşık 60.000 km kadar kullandığım süper bir kombin, geçen sene bu otomobile de niyetlenmiştim nasip olmamıştı.

Güle güle kullan. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Hayırlı olsun. Siyah araba kolay kolay almam diyordun sanırım 2 önceki arabanda😀 Allah kaza bela vermesin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bi-xenon ve rcd 510 da yapmıştım o zaman. Farları çıkma GTI farı denk gelmişti şansa, yükseklik ayarı dahil aktive etmiştik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
tahminde yanılmadık
hayırlı olsun

şanzımanları standart dsg sinden farklımı kendi model yılında ?

bir ara öyle bir muabbet vardı yüksek beygirlilerde sanki bi farklı versiyonmu kullanılmıştı

Yağlı olan versiyon bu DQ200 idi modeli yanlış hatırlamadıysam.
Yaklaşık 60.000 km kadar kullandığım süper bir kombin, geçen sene bu otomobile de niyetlenmiştim nasip olmamıştı.
Güle güle kullan. [emoji4] 

Sağol kardeşim, deneyimlerini paylaş faydalanalım [emoji3]
Hayırlı olsun. Siyah araba kolay kolay almam diyordun sanırım 2 önceki arabanda[emoji3] Allah kaza bela vermesin. 

Huyumdur, söylerim. Tersini yaparım [emoji23]
Bi-xenon ve rcd 510 da yapmıştım o zaman. Farları çıkma GTI farı denk gelmişti şansa, yükseklik ayarı dahil aktive etmiştik.

Sende ki kaç çıkışlı idi? 2008 ikinci dönemi bu. Golf 6 ile alt yapısı benzer olma ihtimali var gibi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Sende ki kaç çıkışlı idi? 2008 ikinci dönemi bu. Golf 6 ile alt yapısı benzer olma ihtimali var gibi.

2008 Mayıs idi galiba.

Golf GT ile aynı birebir yürürü.

Hassas bir motor, zamanında çok piston kıran kol çıkaran oldu, ama kullanımı çok keyiflidir, 40 km ile 4. viteste yokuş yukarı vites düşürmeden toplar hızlanır gider.

Bendeki benim eklemelerimle TR'de tek bir haldeydi, hem donanım hem bakım olarak, sattığıma çok pişman oldum ama o dönem öyle gerekti.

Yağ olarak Mobil FS 0w-40 tavsiye ederim çok fark eder.

Yine buji-bobin hassas. Zaten aldım demişsin, mutlaka değiş bujileri.

Aklıma geldikçe yazarım yine.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

2008 Mayıs idi galiba.
Golf GT ile aynı birebir yürürü.

Sana Gateway gerekti mi RCD 510 için?
Yorum bağlantısı
Hasan Çil

Abi hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin sanayi yolu göstermesin depo dibi görmeyesin [emoji16]

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sinan Akgöl

Hayirli ugurlu olsun dsg6 gorunce icimden dedim golf gtdir diye yanilmamisim. İyi gunlerde kazasiz belasiz binmeyi nasip etsin insallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
0-100 kaç bu yavrunun?

8 idi sanırım. Pek ilgimin olduğu konu değil [emoji3]
Bu arabanın en full olanında şöyle bir alet varmış .
Thermo TOP motor suyu ısıtıcı, böylece kontak açmadan kaloriferden sıcak esinti alabiliyorsun 
https://cardiagn.com/phaeton-auxiliary-heater-thermo-top-c-top-z-ssp-280-online/

Bende olup olmadığını nasıl anlayacağım acaba
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Gizem çözülmüş[emoji854] hayırlı olsun. Güzel günlerde kazasız belasız kullanın inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

8 idi sanırım. Pek ilgimin olduğu konu değil emoji3.png

Pdf dökümanda cismin nerde takılı olduğu, hangi konsoll ile kumanda edildiği görünüyor. Artık orasını çözmek sana kalmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mert Yeldan yazdı:

8 idi sanırım. Pek ilgimin olduğu konu değil emoji3.png

Kırbacı eksik etme koşmayı unutmasın sonra antrenman yapacaz diye biz yoruluyoz arabalarda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...