İçeriğe Yönlendir

Hisse Senedi Dersleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
Mert Yeldan yazdı:

Altın alınabilir. 2300 dolar gözüküyor. TL fiyatı dolar belirler 8 i görüp 7,50-7,60 da seyreder gibi.

abd deki raporara göre ons 3000 i bulur diyorlar, doğru çıkarsa ne para yapar bu altın, bu arada gümüşte güzel haa, gümüşede birazdan dalmak lazım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

abd deki raporara göre ons 3000 i bulur diyorlar, doğru çıkarsa ne para yapar bu altın, bu arada gümüşte güzel haa, gümüşede birazdan dalmak lazım...

onsu 3 te olsa 30000 de olsa bir soru cevapsız: nerede bu altın külçeleri?.........

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

onsu 3 te olsa 30000 de olsa bir soru cevapsız: nerede bu altın külçeleri?.........

:D yok işte, karşılıksız basılan dolarlar nasıl boşsa buda boş, ama artık bu yüzyıl sanal alemin yüzyılı zaten, takma kafana, 3000 i gördünmü bağını sorma :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

En güzeli bankada kasa kiralayıp fiziki altın almak bence :)

Bankalar hırsızlık, yangın, deprem, patlama vs durumlardan sorumlu değilim diye sözleşme yapıyorlar sadece evden daha güvenli oluyor bu da çok hoşuma gitmiyor. Altın hesabına devam.😀

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:D yok işte, karşılıksız basılan dolarlar nasıl boşsa buda boş, ama artık bu yüzyıl sanal alemin yüzyılı zaten, takma kafana, 3000 i gördünmü bağını sorma :)

sonra yarın AAAAAA diye şaşırmasınlar morgıç gibi

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Osman Yücel Çetin yazdı:

Bankalar hırsızlık, yangın, deprem, patlama vs durumlardan sorumlu değilim diye sözleşme yapıyorlar sadece evden daha güvenli oluyor bu da çok hoşuma gitmiyor. Altın hesabına devam.😀

Bunu bilmiyordum :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Osman Yücel Çetin yazdı:

Onun da Önlemleri var ama pahalıya geliyor. En güzeli soba bacasında saklamak 😁

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Onun da Önlemleri var ama pahalıya geliyor. En güzeli soba bacasında saklamak 😁

Yazdığımı sildim fav. :D 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Ben piyasaların geleceği hakkında tahmin yapanların ''uzman görüşlerini'' ciddiye almıyorum. Altın aşıya bağlı, aynı şekilde döviz pandemi, akdeniz, siyaset gibi bir çok olasılığa bağlı. Bir salağın birini vurmasıyla dünya savaşı çıktı. Allah korusun Akdenizde böyle bir şey olsa borsa 500, döviz 15 olur. Piyasada uzman diye dolaşan bir çok yorumcunun güdümlü olduğunu görüyoruz. Bir şirket tarihi kâr açıkladı hisseleri çakıldı, öbürü beklenti üstü zarar açıkladı kağıdı zirve yaptı. Yani piyasalar güvensiz. Hepimiz için bu dönemi en az zararla atlatmak önemli, hayat devam ediyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Cihaner Öztürk yazdı:

Ben piyasaların geleceği hakkında tahmin yapanların ''uzman görüşlerini'' ciddiye almıyorum. Altın aşıya bağlı, aynı şekilde döviz pandemi, akdeniz, siyaset gibi bir çok olasılığa bağlı. Bir salağın birini vurmasıyla dünya savaşı çıktı. Allah korusun Akdenizde böyle bir şey olsa borsa 500, döviz 15 olur. Piyasada uzman diye dolaşan bir çok yorumcunun güdümlü olduğunu görüyoruz. Bir şirket tarihi kâr açıkladı hisseleri çakıldı, öbürü beklenti üstü zarar açıkladı kağıdı zirve yaptı. Yani piyasalar güvensiz. Hepimiz için bu dönemi en az zararla atlatmak önemli, hayat devam ediyor. 

Herkes elindekine göre veya gönlüne göre yön tayin ediyor abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Oyak yatırım kullanıyorum. Hiç bir veri, yatırım danışmanı yok. Mail atıyorlar içi boş. Bu konuda önerisi olan varsa memnun olurum. Özellikle sağlam ve güvenilir olmalı.  Komisyon oranları ve veri paketi önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Er
Oyak yatırım kullanıyorum. Hiç bir veri, yatırım danışmanı yok. Mail atıyorlar içi boş. Bu konuda önerisi olan varsa memnun olurum. Özellikle sağlam ve güvenilir olmalı.  Komisyon oranları ve veri paketi önemli.

Isbank, gedik ve alnus ile çalıştım. Şuan alnustayim. Komisyon malum sermaye ve hacime göre değişiyor. Benim 10binde 3... Sagolsunlar arayıp bilgi veriyorlar. İlgi alakaları güzel. Veri programı olarak kullandığım programın ücretini karşılıyorlar. Komisyon programın iki katı olursa tabiki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cihaner Öztürk yazdı:

. Bir salağın birini vurmasıyla dünya savaşı çıktı.

bakış açısı yapalım mı? vurması gerektiği için vurmuşsa ve bu da piyasaya hedeflenen yönü vermiş ise.....

yani yönü belirlemek için gereği olan savaş ise vurmuşsa....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Ortalık kibrit gibi olmuşsa iş bir kıvılcıma bakar. O kıvılcım da bir bahanedir. Emperyalizm in Dünya savaşına ihtiyacı yok. O sistem çok pahalı. Adam satın alarak sömürü daha ucuza geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Isbank, gedik ve alnus ile çalıştım. Şuan alnustayim. Komisyon malum sermaye ve hacime göre değişiyor. Benim 10binde 3... Sagolsunlar arayıp bilgi veriyorlar. İlgi alakaları güzel. Veri programı olarak kullandığım programın ücretini karşılıyorlar. Komisyon programın iki katı olursa tabiki.  

ben anlık veri değil ama şirket araştırma raporu gönderecek bir aracı kurum arıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
gümüş çok oynak bir metaldir dikkat edin
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Hisse senetleri şu sıralar güvensiz.Yükselişler ve alçalışlar sağlıklı değil.Girmeden önce iyi okumak lazım.Dövizin tutlamaz yükselişi borsayıda olumsuz etkiliyor.Yıl sonu ekonomi için pek iyi yorumlarda yok, o nedenle yılsonundan önce tamamen borsadan çıkacağım.Yatırım tavsiyesi değildir.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

1,5-2 aydır yoğun bir şekilde borsadayım. Tecrübem çok azdı. Resmen mesaideyim gibi çalıştım. Gördüklerim; Borsa için çok zamanınız olmalı, arkadaş grubunuz olmalı, sakin olunmalı, son paranız olmamalı. Çok olmasada bankaların 6 ayda verdiğini 2 ayda kazandık. Erken satma ve erken alma en büyük hata oluyor. Tek tavsiyem bir yerde çalışıyorsanız girmeyin. Borsanın etkileneceği haberleri takip edin.  Düzen birileri kazanacak, birileri kaybedecek üzerine kurulmuş. Borsa çöksede yükselsede kar etmenin yolunu bulmanız gerekiyor. Uzun vade ve kısa vadeli alımlar çok farklı strateji gerektiriyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Şimdi benim bir sorum var, sorunun muhatabı;

Sadece temel veriler üzerinden analiz yapılabileceğini, Teknik analizin "geçmiş olayların şu anda konuşulmasını tahmin olarak ileri sürülmesi" olarak tanımlayan forumdaşlardır. Baş harfi ÇB :)

Aşağıda PETKIM grafiği var. Malum müjde ye kadar olan yükselme ve müjdenin açıklanmasını takiben geri çekilme yi nasıl açıklıyorlar ? Rasyonel insanın almaya devam etmesi gerekmez mi ?

ITCy4Z.png

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Beklentiyi satın aldılar . Sonrada yukardan saldılar 😛 bir balondu söndü. 

Gazı çıkarsalar bile 3 yıla kim öle kim kala 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhittin Kaplan yazdı:

Malum müjde ye kadar olan yükselme ve müjdenin açıklanmasını takiben geri çekilme yi nasıl açıklıyorlar ? Rasyonel insanın almaya devam etmesi gerekmez mi ?

alanlar berberden tavsiye almış olabilir, neden aldılar bilemem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

"pullback" nedir ?

fiyat ın oluşturduğu grafiğin, destek yada direnci kırması, formasyon dışına çıkması (üçgen dışına örneğin) sonucunda kırılan noktayı tekrar test etmesine denir.

Symmetrical-Triangle-Pattern%20(1).png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...