İçeriğe Yönlendir

Seyahat İzin Belgesi ve Sorular

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

Bir tanıdık vasıtasıyla da kaymakamlıktan da sordurdum. Bu izin belgesiyle çocuklar ile seyahat edebilirsiniz bilgisi aldım.

genelge açık 65 yaş üstüne 30 gün kalmak şartı ile diyor, gereği3180 TL yi o tanıdık ödeyecek ise ama sorun yok .

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bende bugun mersin'e gidip eşimi ve cocugumu getirmek için izin belgesi olusturdum bakalım ne diyecekler

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

cevap geldi RED

TALEP İLE İLGİLİ BELGE VEYA RESİM GENELGE HÜKÜMLERİNE UYGUN DEĞİLDİR.

belyege ne koymak lazım ? ben eşimin kimligini koymustum.

burdan da hangisini secmek lazım

yCbaxj.jpg

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Okay Kaygusuz yazdı:

bende bugun mersin'e gidip eşimi ve cocugumu getirmek için izin belgesi olusturdum bakalım ne diyecekler

65 yaş üstü kim var seyahat edecek olan?

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Çağlar Bayur yazdı:

65 yaş üstü kim var seyahat edecek olan?

kimse

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Okay Kaygusuz yazdı:

kimse

o zaman seyahat etme veya il değişme şansınız yok. genelge 65 yaş üstü kişilerin 30 gün orada kalmak şartı ile il değişimine izin veriyor

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Çağlar Bayur yazdı:

o zaman seyahat etme veya il değişme şansınız yok. genelge 65 yaş üstü kişilerin 30 gün orada kalmak şartı ile il değişimine izin veriyor

bu genelde 65 yası seyahat mevzusu cıkmadan damı böyleydi milet nasıl sehir dısına cıkıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Okay Kaygusuz yazdı:

bu genelde 65 yası seyahat mevzusu cıkmadan damı böyleydi milet nasıl sehir dısına cıkıyor.

çıkamıyor ki? ağır iş sanayi vs. fabrika çalışanları kısıtlama günü kendi işyerine gidip gelebiliyor. şimdi 65 yaş üstüne extra bir izin çıktı okadar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
genelge açık 65 yaş üstüne 30 gün kalmak şartı ile diyor, gereği3180 TL yi o tanıdık ödeyecek ise ama sorun yok .

Çağlar abi, babam ve annem 3 ay kalacak. Bende refakatçi olarak gideceğim ama çocukları da bırakacak yer yok . E devletin çocuklara TC si üzerinden onay vermesi kafa karıştırıyor.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

Çağlar abi, babam ve annem 3 ay kalacak. Bende refakatçi olarak gideceğim ama çocukları da bırakacak yer yok . E devletin çocuklara TC si üzerinden onay vermesi kafa karıştırıyor.

1 günde tasarlanmışsa atlanmıştır, refakatçi zaten 1 kişi olacak, mantıken de çocuk çoluk yok hesapta

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Memleket e vardım.

Bir kontrol noktasi haric çok detaylı bakan olmadı. Ama evrakın verdiği özgüveni görüp eselemiyor gibiydi.

Radar var çokça kırsal da bile gezici radar gördüm. Yıllardır gider gelirim denk gelmezdi. Yani sokağa çıkma yasağı var vs diye radar kurmaz sanmasınlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Memleket e vardım.

Bir kontrol noktasi haric çok detaylı bakan olmadı. Ama evrakın verdiği özgüveni görüp eselemiyor gibiydi.

Radar var çokça kırsal da bile gezici radar gördüm. Yıllardır gider gelirim denk gelmezdi. Yani sokağa çıkma yasağı var vs diye radar kurmaz sanmasınlar

Kimle gittin? Memleket Erzincan mıydı?

1 günde tasarlanmışsa atlanmıştır, refakatçi zaten 1 kişi olacak, mantıken de çocuk çoluk yok hesapta

Başvuruda iki refakatçi olabilir diyor?dad9f4e11b987816e149abaa70fb9b99.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Haluk Şentürk yazdı:

E devletten 2 çocukla aynı il içinde başka ilçeye gitmek için iki kez izin talebinde bulunduk ikisine de olumsuz cevap geldi. Biz de vazgeçtik.Gidenlere sorduk o güzergahta kimseyi durdurmamislar. Ben gitsen kesin 7 binlik olurdum. Yazlığıma gidemiyorum. İlginç yani.

il sınırı içinde gidersin ne izniki bu, yolda sadece ateşine bakarlar,  gidişte yokki sıkıntı bin arabaya devam et,  il sınırı geçersen yasak.....

ben son 2 aydır dünya yol yaptım, tabii meslek gereği serbest bize, 2 il sınırı dışında kontrol görmedim bile, anca arada ateşe bakıyorlarki oda ayrı saçmalık zaten, ateş varsa hastasındır ne işin var yolda o ateşle, taşıyıcıysan zaten anlayamazlar, patır patır dağıta dağıta gidersin her durduğun yerde...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Cevap :1 üçünüzün TC sini yazdıysan belgeye üçünüz izinlisiniz
Cevap:2 seyahat belgesi 3 gün için geçerli. Bu süreyi kaçırırsanız atıyorum fazladan 5 gün 10 gün ya da 1 gün fazladan kalsan bile Yen'i izin belgesi çıkarman lazım.memır isen çıkarmasan kurum kartını göstersen de geçebilirsin
Cevap 3: hiç bir mahsuru yok süresi içinde tek yada kalabalık dönebilirsin
+1

VIA_A1_1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Seyahat izni için 72 saat içinde dönülmeyecekse 14 karantina uygulaması var. Evrakları imzaladık demin ailem kalacak ben döneceğim onu da ekleyeyim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

Başvuruda iki refakatçi olabilir diyor?

çok güzel 2 olsun reafakatçi CB genelgesinde 20 yaş altı çıkamaz diyor, yasalara saygılı olmalıyız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
il sınırı içinde gidersin ne izniki bu, yolda sadece ateşine bakarlar,  gidişte yokki sıkıntı bin arabaya devam et,  il sınırı geçersen yasak.....
ben son 2 aydır dünya yol yaptım, tabii meslek gereği serbest bize, 2 il sınırı dışında kontrol görmedim bile, anca arada ateşe bakıyorlarki oda ayrı saçmalık zaten, ateş varsa hastasındır ne işin var yolda o ateşle, taşıyıcıysan zaten anlayamazlar, patır patır dağıta dağıta gidersin her durduğun yerde...
Araçta çocuk varsa yazıyorlar
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Okay Kaygusuz yazdı:

cevap geldi RED

TALEP İLE İLGİLİ BELGE VEYA RESİM GENELGE HÜKÜMLERİNE UYGUN DEĞİLDİR.

belyege ne koymak lazım ? ben eşimin kimligini koymustum.

burdan da hangisini secmek lazım

yCbaxj.jpg

Gideceğiniz yerdeki hastaneden randevu alın, onu gösterin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çocukla çıkmanın yolu yok mu? Köye babamların yanına gideceğiz ama gidemiyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Çocukla çıkmanın yolu yok mu? Köye babamların yanına gideceğiz ama gidemiyoruz. 
Kaçak göçek, başka yolu yok. E devletten 2 kez izin istedim onaylanmadi. Siz de deneyin ama zor görünüyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Haluk Şentürk yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Araçta çocuk varsa yazıyorlar

cocuk varsa iş değişir doğrudur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Seyahat izin belgesi almak istiyorum e devletten. Babamın tansiyon şeker ve annemin tansiyon hastalık raporlarına izin çıkar mı acaba? Benzer şekilde izin alan oldu mu acaba

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Tahir Ak yazdı:

Seyahat izin belgesi almak istiyorum e devletten. Babamın tansiyon şeker ve annemin tansiyon hastalık raporlarına izin çıkar mı acaba? Benzer şekilde izin alan oldu mu acaba

Doktorunuzun yetkisinde diye biliyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tahir Ak yazdı:

65 yaş üstü dilediği adrese gidbiliyor zaten yanında da refakatçi olabiliyor?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Özetle şu söylenebilir, 65 yaş ve üstüne 2 refakatçi ile toplamda 4 kişi için en az bir aya kalmak şartıyla e devletten seyahat izni veriliyor. Refakatçi 72 saat içinde yada 14 günlük karantina süresinde den sonra dönüş yapabiliyor. Çocukların 65 yaş ve üstü ile seyahat durumu belirsiz gibi gözüküyor. 65 yaş be üstüne Uçak ve otobüsle yolculuk için HES sisteminden kod alınarak seyahat izni veriliyor.....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...