İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun böyle çıkacağı belliydi ama burası Türkiye.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Yakup Kocaağa yazdı:

Evet arkadaşlar kaza sonuçlandı kusursuz çıktım karşı taraf %100 kusurlu bulundu

Gözünüz aydın 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun, sizin lehinize sonuçlanması iyi olmuş. Allah beterinden saklasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Arkadaşlar aracımı ekspertiz ağır hasarlı olarak sisteme giriş yapmış sigorta şirketini aradığında 7 ile 14 iş günü içinde karar veririr perte ayırırız veya tamirata onay veririz dedi benim gibi bir durum yaşayan oldu mu aranızda prosedür nasıl işliyor uzun sürüyor mu

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Arabanizin masrafi vs nedir?

Bence taş çatlasın 7-8 tutar
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yakup Kocaağa yazdı:

Arkadaşlar aracımı ekspertiz ağır hasarlı olarak sisteme giriş yapmış sigorta şirketini aradığında 7 ile 14 iş günü içinde karar veririr perte ayırırız veya tamirata onay veririz dedi benim gibi bir durum yaşayan oldu mu aranızda prosedür nasıl işliyor uzun sürüyor mu

Tekrar geçmiş olsun.. 

Evet bu aracın pert olabileceği belliydi zaten.. 

Süreç şu şekilde.

Aracınız tamirhanede. parça listesi çıkarıldı işçilik eklendi ve bir hasar tutarı belirlendi. 

Bu bedel muhtemelen yüksek olduğu için pert süreci başlatıldı. 

Aracınız bu hali ihaleye çıkacak, almak isteyen kişi yada kurumlar bir fiyat verecek.. ihale çok verende kalacak ve bu sayede aracın sovtaj yani hurda bedeli belirlenmiş olacak.

Çıkan sovtaj bedeline göre.. 

Sigorta şirketi açısından, Onarım karlı ise onarımına karar verilecek.  perte ayırıp bu hali ile satmak karlı ise satılacak ve size aracın toplam bedeli ödenecek. Bu aşamada sigortanın kasasından çıkacak olan bedel 41 bin lirayı geçemez. çünkü trafik sigortasında toplam limit bu yıl 41 bin lira.. 

Şöyle örnekleyelim.. 

Aracınızın bedeli 50 bin lira olsun.. Şu an görünen hasar 20 bin olsun.. ve aracın bu hali 35 bin liraya alıcı bulsun.. 

Bu durumda..  50 bin (-) 35 bin. = 15 bin.. Aracınız perte ayrılır.. 35+15 bini alırsınız.. 

Aracınızın bedeli 50 bin lira olsun.. Şu an görünen hasar 15 bin olsun.. ve aracın bu hali 25 bin liraya alıcı bulsun.. 

Bu durumda..  50 bin (-) 25 bin. = 25 bin.. Aracınız onarılır.. 

Pert olacağı muhtemel olduğu için o şekilde bilgilendirmeye devam edeyim.. 

İhale sonucu size bildirilir ve toplam bir rakam da bildirilir size size ödenecek toplam rakamı kabul ederseniz. süreç devam ederi.. 

Kabul etmezseniz bu aşamada pazarlık söz konusudur ancak deliliniz olmalı. bayiler, galeriler veya sahibinden.com dan örnek araçlarlar ile belgelemelisiniz. 

Vekalet örneği gelir onu yaptırırsınız. aracın ruhsatını plakası anahtarını vs vekaletle birlikte şirkete veya size bildirilen aracısına gönderirsiniz. 

Aracı veya vekiliniz. aracın satışını verir. anlaştığınız toplam rakamı size öder. 

Bu ödemeyi yapacak olan trafik sigortası olduğu için, karşı şirketin kasasından çıkacak olan rakam 41 bin lirayı geçemez. yani 41 bin (+) sovtaj bedeli kadar ödeme alabilirsiniz. 

Süreç toplamda 40 günü bulabilir.. 

Aralık ayında pertim oldu her şey yolunda gitti, 20 günde toplam ödeme yapılmıştı. Aralık ayındaki ikinci kazada işler ters gitti bedele itiraz edildi. araç yeniden ihaleye çıktı falan.. 35 günü bulmuştu.. 

Şimdi bir pert dosyam daha var. sigortalı evrakları tamamlayamadı. tamirci parça listesini geciktirdi. araya bayram girdi derken 12 mayısta oluşan hasar için daha yeni ihaleye çıkabildi. 

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi eline sağlık gayet açıklayıcı olmuş ama bir sorum var bu ihale süreçlerinde bana bilgi veriliyor mu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yakup Kocaağa yazdı:

Abi eline sağlık gayet açıklayıcı olmuş ama bir sorum var bu ihale süreçlerinde bana bilgi veriliyor mu

Yok .. sonuçtan bilgi verilir.. 

Denir ki.. 

Aracınız için belirlediğim bedel şu.. Aracınızın sovtaj bedeli de şu... Yada sovtajı hiç söylemez.. Kabul ediyorsanız ekteki evrakları imzalayıp bize gönderin. 

Bu aşamada mutabakatname gönderirsin. 

Aracı bu hali ile sen almak istersen. en yüksek bedeli öğrenir o rakamdan kendin alabilirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Yok .. sonuçtan bilgi verilir.. 
Denir ki.. 
Aracınız için belirlediğim bedel şu.. Aracınızın sovtaj bedeli de şu... Yada sovtajı hiç söylemez.. Kabul ediyorsanız ekteki evrakları imzalayıp bize gönderin. 
Bu aşamada mutabakatname gönderirsin. 
Aracı bu hali ile sen almak istersen. en yüksek bedeli öğrenir o rakamdan kendin alabilirsin. 

Tamam abi eğer değerini üç aşağı beş yukarı bulursa ben perte çıkması taraftarıyım
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Tekrar geçmiş olsun.. 

Süreç şu şekilde.

Aracınız tamirhanede. parça listesi çıkarıldı işçilik eklendi ve bir hasar tutarı belirlendi. 

Bu bedel muhtemelen yüksek olduğu için pert süreci başlatıldı. 

Aracınız bu hali ihaleye çıkacak, almak isteyen kişi yada kurumlar bir fiyat verecek.. ihale çok verende kalacak ve bu sayede aracın sovtaj yani hurda bedeli belirlenmiş olacak.

Çıkan sovtaj bedeline göre.. 

Sigorta şirketi açısından, Onarım karlı ise onarımına karar verilecek.  perte ayırıp bu hali ile satmak karlı ise satılacak ve size aracın toplam bedeli ödenecek. Bu aşamada sigortanın kasasından çıkacak olan bedel 41 bin lirayı geçemez. çünkü trafik sigortasında toplam limit bu yıl 41 bin lira.. 

Şöyle örnekleyelim.. 

Aracınızın bedeli 50 bin lira olsun.. Şu an görünen hasar 20 bin olsun.. ve aracın bu hali 35 bin liraya alıcı bulsun.. 

Bu durumda..  50 bin (-) 35 bin. = 15 bin.. Aracınız perte ayrılır.. 35+15 bini alırsınız.. 

Aracınızın bedeli 50 bin lira olsun.. Şu an görünen hasar 15 bin olsun.. ve aracın bu hali 25 bin liraya alıcı bulsun.. 

Bu durumda..  50 bin (-) 25 bin. = 25 bin.. Aracınız onarılır.. 

Pert olacağı muhtemel olduğu için o şekilde bilgilendirmeye devam edeyim.. 

İhale sonucu size bildirilir ve toplam bir rakam da bildirilir size size ödenecek toplam rakamı kabul ederseniz. süreç devam ederi.. 

Kabul etmezseniz bu aşamada pazarlık söz konusudur ancak deliliniz olmalı. bayiler, galeriler veya sahibinden.com dan örnek araçlarlar ile belgelemelisiniz. 

Vekalet örneği gelir onu yaptırırsınız. aracın ruhsatını plakası anahtarını vs vekaletle birlikte şirkete veya size bildirilen aracısına gönderirsiniz. 

Aracı veya vekiliniz. aracın satışını verir. anlaştığınız toplam rakamı size öder. 

Bu ödemeyi yapacak olan trafik sigortası olduğu için, karşı şirketin kasasından çıkacak olan rakam 41 bin lirayı geçemez. yani 41 bin (+) sovtaj bedeli kadar ödeme alabilirsiniz. 

Süreç toplamda 40 günü bulabilir.. 

Aralık ayında pertim oldu her şey yolunda gitti, 20 günde toplam ödeme yapılmıştı. Aralık ayındaki ikinci kazada işler ters gitti bedele itiraz edildi. araç yeniden ihaleye çıktı falan.. 35 günü bulmuştu.. 

Şimdi bir pert dosyam daha var. sigortalı evrakları tamamlayamadı. tamirci parça listesini geciktirdi. araya bayram girdi derken 12 mayısta oluşan hasar için daha yeni ihaleye çıkabildi. 

Konusu geçince sorayim abi hep merak etmisimdir. Kazalı araç ihalede 50 kaldı birine aynı bedele araç sahibi alabilir mi ? Hurda araci

Cevabi vermişin zaten abi pardon

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Levent Güzelkalp yazdı:

Konusu geçince sorayim abi hep merak etmisimdir. Kazalı araç ihalede 50 kaldı birine aynı bedele araç sahibi alabilir mi ? Hurda araci

Cevabi vermişin zaten abi pardon

Evet Levent... Son sigortalı onayı aşamasında, aynı bedel ile ben alırım diyebiliyorsun. 

Sigorta şirketi için de değişen bir şey olmuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yakup Kocaağa

Arkadaşlar Mayıs ayının 16 da kaza yaptımıştım bildiğiniz gibi 22 mayısda eksper araça bakmış ama hala sigorta nın sistemine dosyayı girmedi her gün arıyorum hem sigortayı hem eksperi önerisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yakup Kocaağa yazdı:

Arkadaşlar Mayıs ayının 16 da kaza yaptımıştım bildiğiniz gibi 22 mayısda eksper araça bakmış ama hala sigorta nın sistemine dosyayı girmedi her gün arıyorum hem sigortayı hem eksperi önerisi olan var mı ?

Aramaya devam... 

Hangi şirket ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Yeldan yazdı:

İnşallah Allianz değildir emoji28.png

Sanmıyorum Allianz olacağını.. 

10 Mayısta tren yoluna inen tırın pert dosyası bugün kapandı.

Bu süre içinde olanlar:

Araç bir gün sonra Nevşehire getirildi. 2 gün sonra tutanaklar geldi. 

3. gün dosya açıldı. ertesi gün eksper geldi. 

Tamircinin parça listesi çıkarması 10 gün sürdü..

Araya 9 gün bayram tatili girdi.. 

Tüm bunlara rağmen araç ihaleye çıktı satıldı.. 

Eksper araç için düşük rakam belirlemiş, itiraz ettim, yeniden çalışıldı ve dosya kapandı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Aramaya devam... 
Hangi şirket ?

Corpus sigorta

Sigorta dan şuan için problem yok sorun eksper dosya sisteme yüklemedi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yakup Kocaağa yazdı:

Corpus sigorta

Sigorta dan şuan için problem yok sorun eksper dosya sisteme yüklemedi

"At sahibine göre kişner" 

Mert Yeldan yazdı:

Öyle bi firma mı varmış ya?

Var dı.. 

Quick sigorta satın aldı.. 

Ancak şimdi şunu da sorarsın.. Quick diye bir firma mı vardı.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Genel mantık ucuz olsun karşıdaki uğraşsın dursun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Var dı.. 
Quick sigorta satın aldı.. 

Mehmet abi kendim yaptırsam fatura kestirip sigortaya göndersem olmaz değil mi [emoji3525]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...