İçeriğe Yönlendir

Ev Etkinlikleri

Emre Şimşek

Evde Anketi  

77 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Emre Şimşek

Tek bir model çalışmışlar. Kitapçıkta başka model yok. 

Tahir Ak yazdı:

Estağfurullah :) lego gibi farklı şekiller de yapılıyor mu acaba yoksa sadece tek model odaklı parçalar mı var?

Ama alırken amacım ne kadar çok parça o kadar çok hayal gücü çalıştırır farklı şeyler yaparız’dı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Çok güzel bir sitede bir sürü Vag motor bilgisi buldum. İlgimi çekenleri indirip inceleyeceğim. 

NoE7Nt.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Darbaz yazdı:

Çok güzel bir sitede bir sürü Vag motor bilgisi buldum. İlgimi çekenleri indirip inceleyeceğim. 

Ben de bizim 1.6tdci motoru merak ettim. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Ben de bizim 1.6tdci motoru merak ettim. 

Hocam VAG ağırlıklı bir siteden  Self Study Programs kitaplarını indiriyorum. Maalesef çok az ford var. 

https://procarmanuals.com/

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.car.tycoon.game&hl=tr

pc veya telefon (pc tercih edilir) ücretisz güzel bir oyun.bir  sanayi şehri inşaa ediyorsunuz, yedek parça imalatı ve çıtır yarış parkurları ile başlıyor, şimdi ford fabrikası açtım, üretim bandından inen ilk araba fiseta St olacak.

oyun bıktırmıyor, sizi satın almaya fazla zorlamıyor şimdilik güzel, yarış parkurlarındaki en güzel öellik ise zamanında fren yapamaz iseniz yarışı kazanamıyorsunuz. En basit pc de bile kasmadan oynanabilir 700Mb civarı

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.car.tycoon.game&hl=tr

pc veya telefon (pc tercih edilir) ücretisz güzel bir oyun.bir  sanayi şehri inşaa ediyorsunuz, yedek parça imalatı ve çıtır yarış parkurları ile başlıyor, şimdi ford fabrikası açtım, üretim bandından inen ilk araba fiseta St olacak.

oyun bıktırmıyor, sizi satın almaya fazla zorlamıyor şimdilik güzel, yarış parkurlarındaki en güzel öellik ise zamanında fren yapamaz iseniz yarışı kazanamıyorsunuz. En basit pc de bile kasmadan oynanabilir 700Mb civarı

İnceledim çok güzel de benim oğlan buna da çöker şimdi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Arkadaşlar iyi akşamlar. Evde pioneer dcz 93 set var. Teyp lastikleri kopmuş daha doğrusu erimiş. Öğleyin oturdum ikindiye kadar lastikleri takmakla uğraştım. Nihayet tamamladım. Boş durmaktan iyidir. Yarın daire giriş arıtma ve mutfak içme suyu arıtma filtrelerini değiştireceğim. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mustafa Yanar yazdı:

Arkadaşlar iyi akşamlar. Evde pioneer dcz 93 set var. Teyp lastikleri kopmuş daha doğrusu erimiş. Öğleyin oturdum ikindiye kadar lastikleri takmakla uğraştım. Nihayet tamamladım. Boş durmaktan iyidir. Yarın daire giriş arıtma ve mutfak içme suyu arıtma filtrelerini değiştireceğim. 

Daire giriş arıtmada nasıl bir şey var bi fotoğraf çekip buraya yükler misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Bmb 1000 nano diye basit bir sistem. Ben kireç kırıcı olarak reçine kartuş kullanıyorum. Diğerleri sırayla yıkanabilir filtre, 1micron filtre, karbon filtre ve kireç kırıcı filtre. 6 ayda bir açıp bakıyorum ama bu reçine kartuşu açıp reçineyi tuzlu suya yatırınca tekrar tekrar kullanılıyormuş. En azından çamuru, balçığı, pası, kokuyu vb şeyleri içeri almıyor. Yalnız reçine tesisata kaçıp az da olsa tazyikte sıkıntı yaratabiliyor.sona değil de bir önceye takılabilir. Ben 3 sene önce almıştım 300tl gibi bşr rakama şu an 1000tl diyor ama bence 1000tl fazla.araştırırsanız belki daha uyguna bulunur. Şu da fabrika linki. http://www.bmbsuaritma.com.tr/bmb1000-nano-ev-ana-giris-su-aritma-sistemi.html

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Selam dostlar evdeki bu fon makinesi calisiyordu fakat isitmiyordu bende acayim bakayim dedim soktugumde bu ya kablo bosta idi yada ben kopartmis olabilirim bunun yeri neresidir acaba

QEMqZx.jpg
QEMUJ6.jpg
QEMKpv.jpg
QEMWcp.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

toprak değil mi O ???? makinenin kablosu topraksız mı?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sarı maviye bağlanacak Şebeke den gelen.

Bu tip makinalarda toprak pek olmaz. Karoser plastik olduğu için
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

suya düşme sahneleri gerçek mi ? denemedin mi?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mustafa Yanar yazdı:

Bmb 1000 nano diye basit bir sistem. Ben kireç kırıcı olarak reçine kartuş kullanıyorum. Diğerleri sırayla yıkanabilir filtre, 1micron filtre, karbon filtre ve kireç kırıcı filtre. 6 ayda bir açıp bakıyorum ama bu reçine kartuşu açıp reçineyi tuzlu suya yatırınca tekrar tekrar kullanılıyormuş. En azından çamuru, balçığı, pası, kokuyu vb şeyleri içeri almıyor. Yalnız reçine tesisata kaçıp az da olsa tazyikte sıkıntı yaratabiliyor.sona değil de bir önceye takılabilir. Ben 3 sene önce almıştım 300tl gibi bşr rakama şu an 1000tl diyor ama bence 1000tl fazla.araştırırsanız belki daha uyguna bulunur. Şu da fabrika linki. http://www.bmbsuaritma.com.tr/bmb1000-nano-ev-ana-giris-su-aritma-sistemi.html

Güzelmiş, fiyat olarak gayet uygun ve işlevi çok fazla. Bu reçine sistemi bulaşık makinelerinin içinde var. Reçine kireci üstüne çekiyor. Ama eğer suyunuz biraz fazla kireçliyse ve bu gerçekten reçineyse bu reçine 3-4 günde zaten kireçle kaplanır. Reçinedeki kireci ise tuz temizliyor. Bulaşık makinesine arada sırada tuz koymamızın nedeni bu. Makine içindeki reçineyi yıkamanın sonunda tuzla yıkıyor ve temizliyor..

Benim eve aldığım sistem de bu şekilde çalışıyor. Şu cihazın içinde neredeyse 10 kg reçine var.

https://aosmith.com.tr/mini-triasoft/

Suyun kireçsiz olduğunu kısa yoldan nasıl anlarsınız?

Elleri yıkarken sabun bir türlü gitmiyor elden sabunu çıkarması zor oluyor bir de su yüzeylerde iz bırakmıyor. Eğer iz olursa kireç izi olmuyor, her ne ise kolayca temizleniyor yüzeyden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Emre Şimşek yazdı:

Güzelmiş, fiyat olarak gayet uygun ve işlevi çok fazla. Bu reçine sistemi bulaşık makinelerinin içinde var. Reçine kireci üstüne çekiyor. Ama eğer suyunuz biraz fazla kireçliyse ve bu gerçekten reçineyse bu reçine 3-4 günde zaten kireçle kaplanır. Reçinedeki kireci ise tuz temizliyor. Bulaşık makinesine arada sırada tuz koymamızın nedeni bu. Makine içindeki reçineyi yıkamanın sonunda tuzla yıkıyor ve temizliyor..

Benim eve aldığım sistem de bu şekilde çalışıyor. Şu cihazın içinde neredeyse 10 kg reçine var.

https://aosmith.com.tr/mini-triasoft/

Suyun kireçsiz olduğunu kısa yoldan nasıl anlarsınız?

Elleri yıkarken sabun bir türlü gitmiyor elden sabunu çıkarması zor oluyor bir de su yüzeylerde iz bırakmıyor. Eğer iz olursa kireç izi olmuyor, her ne ise kolayca temizleniyor yüzeyden.

Sizdeki sistem daha profesyonel, en zor kısmı ayda bir söküp tuzlu suda bekletmek. Her ay sökemiyorum. Ama genel olarak memnunum. Filtrelerdeki çamur vs atıkları görünce iyi ki almışım diyorum

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mustafa Yanar yazdı:

Sizdeki sistem daha profesyonel, en zor kısmı ayda bir söküp tuzlu suda bekletmek. Her ay sökemiyorum. Ama genel olarak memnunum. Filtrelerdeki çamur vs atıkları görünce iyi ki almışım diyorum

Sizdeki tam fp ürünü. Epey filtreleme yapıyordur o. Ben 2 ayda 25 litre tuz tüketiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Bence filtrelerdeki reçineden önceye yada makina girişlerine SİLİFOZ kartuş koysanız kireci kırmak daha kolaylaşır. Rahat edersiniz1b395380619b2e4c64cac43baa3b8db6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Hayrettin Gücin yazdı:

Bence filtrelerdeki reçineden önceye yada makina girişlerine SİLİFOZ kartuş koysanız kireci kırmak daha kolaylaşır. Rahat edersiniz1b395380619b2e4c64cac43baa3b8db6.jpg

Silifoz çabuk eriyip yok oluyor ve pahalı, tuz ucuz, reçine daha ekonomik, kolay kolay azalmıyor. 

Emre Şimşek yazdı:

Sizdeki tam fp ürünü. Epey filtreleme yapıyordur o. Ben 2 ayda 25 litre tuz tüketiyorum.

Tuzu özel mi bildiğimiz tuz mu

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Çağlar Bayur yazdı:

Bilmiyorum yalniz kahverengine bağladım fisii taktim makine surekli calisiyor 2. Kademeye getirdim sıcaklık verdi ama surekli çalıştı

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mustafa Yanar yazdı:

Tuzu özel mi bildiğimiz tuz mu

Havuzlara da bunu kullanıyorlar..

https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/su-aritma-ve-yumusatma-sistemleri-icin-tablet-tuz-25kg-P415393745

Bulaşık makinesi tuzu diyebiliriz. NaCl

Okay Kaygusuz yazdı:

Bilmiyorum yalniz kahverengine bağladım fisii taktim makine surekli calisiyor 2. Kademeye getirdim sıcaklık verdi ama surekli çalıştı

Kahverengi zaten faz, fişe taktığın anda ısıtıcıya elektrik gitmeye başlamış. Kahverengiyi takip eti anahtarı açtığında nereye varıyorsa oraya bağla. Fana paralel bağlasan da iş görür. Muhtemel 3 kademedir. 1. kademede ısıtır da diğerlerinde ısıtmazsa ona göre ayar çekersin. Deneme yanılma yolu yani. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Servet Aydın yazdı:

Sariyi maviye bagladim bu sefer makine hic calismadi

QV2EWY.jpg

Şase yapmadi

QV24JM.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...