İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Mehmet Yeter
Ali Gök yazdı:

5.0 TDİ olsa yine yazılım yapardın dimi :D 

twin turbo huracan durumu gibi birşey sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arda Bülent Güzel yazdı:

Sen ne kadar ekonomi basmak istersen bizde gücü daha fazla istiyoruz. İki tarafında aslında istekleri daha fazlası. Sen ekonominin daha fazlasını biz daha fazla güç. emoji12.png

Şanzıman geliştirmeleride olması lazım. Yazılımsal olarak daha hızlı tepkime yapmasına sağlayan bazı geliştirmeler var. Bence pas geçmeyin. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Darbaz yazdı:

Şanzıman geliştirmeleride olması lazım. Yazılımsal olarak daha hızlı tepkime yapmasına sağlayan bazı geliştirmeler var. Bence pas geçmeyin. 

Tabi zaten güç artışı başladıkça bunların detayı artar, fren, şanzıman vb. İmkanım olsa ikinci bir araba alıp c maxin iç ve dış görüntüsüne dokunmadan 600 hplik güç elde edeceğim bir sistem kurmak isterim. Ve kurduktan sonra rutin bakımlarını yapıp öyle kullanmak isterim.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Yeter yazdı:

Tabi zaten güç artışı başladıkça bunların detayı artar, fren, şanzıman vb. İmkanım olsa ikinci bir araba alıp c maxin iç ve dış görüntüsüne dokunmadan 600 hplik güç elde edeceğim bir sistem kurmak isterim. Ve kurduktan sonra rutin bakımlarını yapıp öyle kullanmak isterim.

Şanzıman çok önemli, çok kademeli iyi oranlanmış şanzıman ile 600 beygirlik araba 1000 beygirlik arabayı dağ yollarında darma duman ediyor. 

Gönlüm 6 ileri snquinental şanzımanlarda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Ali Darbaz yazdı:

Çok para isterler,  belki çağlar abi beleş yöntmle yaptırır. 

ben selamı ile gittim bi yere daha fazla istediler rakam itiraz edip sorunca gönderene de bişeyler veriyoruz abi yoksa kimseye tavsiye etmiyorlar dedi.

• Teşekkür 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Fatih Keskin yazdı:

ben selamı ile gittim bi yere daha fazla istediler rakam itiraz edip sorunca gönderene de bişeyler veriyoruz abi yoksa kimseye tavsiye etmiyorlar dedi.

taşmı yiyelim nedir yani :f1:

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Fatih Keskin yazdı:

Daş bulamıyorsak pasta yiyelim

İndim dereye daşş bulamadım....

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

5.0 tdi v10 touareg'ini yüklerken silindir kapama da yapacağını söyleyen biri vardı, yaptı mı acaba? sakin sakin 5 silindir 300 bg alidarbazing mode:on :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erman Uzun

Belki tuhaf gelecek ancak birşey sormak istiyorum marka değeri dışında değerlendirirsek mk5 2.0 TDCİ Mondeo ile Audi A6 3.0 yani bu konudaki araç performans ( Mondeo 0-100 8 sn civarında Audi sanırım 7 sn ) konfor genişlik yol tutuş (Quattro burda öne çıkıyor ) sorunsuzluk uzun omurluluk veya diğer akla gelebilecek kriterler doğrultusunda hangisi öne çıkar veya almak mantıklı Audi 200 bandında temiz bulunup biraz masraf yapıp binilebilir (mi) Mondeo zaten genç ancak 300 e yakın bir meblağ cepten çıkmalı 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Erman Uzun yazdı:

Belki tuhaf gelecek ancak birşey sormak istiyorum marka değeri dışında değerlendirirsek mk5 2.0 TDCİ Mondeo ile Audi A6 3.0 yani bu konudaki araç performans ( Mondeo 0-100 8 sn civarında Audi sanırım 7 sn ) konfor genişlik yol tutuş (Quattro burda öne çıkıyor ) sorunsuzluk uzun omurluluk veya diğer akla gelebilecek kriterler doğrultusunda hangisi öne çıkar veya almak mantıklı Audi 200 bandında temiz bulunup biraz masraf yapıp binilebilir (mi) Mondeo zaten genç ancak 300 e yakın bir meblağ cepten çıkmalı 

Tuhaf değil aslında mk5 2.0 tdci alabilsem muhtemelen alırdım A6 bakmadan önce. Ama A6'ya binince bunun Mondeo ile alakası yok diyorsunuz.

0-100 şanzıman dolayısıyla 7.1, aynısının s-tronic olan yeni kasası 6.0 gibi olması lazım. Dolayısıyla hacimle de birlikte 100'den sonra diğer otomobilleri çok üzer. Hatta 200'den sonra da üzer. Ayrıca yaklaşık 500nm tork ve quattro birleşince çok değişik bir his oluyor hızlanırken.

Ama iki alternatif arasında 10 yıl var neredeyse, A6'nın çok temizini bulamazsanız (ki zor biraz) tat da alamazsınız çok para da harcarsınız. Muhtemelen min. 250-300 bin km'de olacak çünkü. Hazır masraf yapılmış ve temizini bulursanız da tadından yenmez. Diğer türlü turbo-enjektör-triger-süspansiyon vs. girip 40-50 bin harcamak işten bile değil.

Bir de güvenilir VW-Audici ustanız olsun mutlaka.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Maddi durum el verse s-tronic olan kasadan almak içten bile değil ama malesef o rakamlara çıkmak zor 40-50 harcamakta temiz olsun olmasın yine risk içeriyor ancak Quattro Audi o koltuğa yapisma hissi vs insanın içini gidikliyor

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Selim Bilgin yazdı:

Tuhaf değil aslında mk5 2.0 tdci alabilsem muhtemelen alırdım A6 bakmadan önce. Ama A6'ya binince bunun Mondeo ile alakası yok diyorsunuz.

0-100 şanzıman dolayısıyla 7.1, aynısının s-tronic olan yeni kasası 6.0 gibi olması lazım. Dolayısıyla hacimle de birlikte 100'den sonra diğer otomobilleri çok üzer. Hatta 200'den sonra da üzer. Ayrıca yaklaşık 500nm tork ve quattro birleşince çok değişik bir his oluyor hızlanırken.

Ama iki alternatif arasında 10 yıl var neredeyse, A6'nın çok temizini bulamazsanız (ki zor biraz) tat da alamazsınız çok para da harcarsınız. Muhtemelen min. 250-300 bin km'de olacak çünkü. Hazır masraf yapılmış ve temizini bulursanız da tadından yenmez. Diğer türlü turbo-enjektör-triger-süspansiyon vs. girip 40-50 bin harcamak işten bile değil.

Bir de güvenilir VW-Audici ustanız olsun mutlaka.

Meali: ben satarsam benden alın. 

Kesinlikle senden alırdım ben 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Furkan Avcı yazdı:

satilik miymis ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Sami Demirpaz yazdı:

satilik miymis ?

Mesela yani :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Avcı yazdı:

Eyvallah abi, bana o kadar kusursuz gelmiyor ama dışarıdan öyle görünüyor demek. 😊

Sinan Akgöl yazdı:

Satiyor mu gerçekten?  Pazartesi noter 😁

Satayım desem kesin kimse almaz. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Mondeo kendi sınıfında güzel araç. 3 adet sahibi oldum. 2.0 dizelinden tutunda 1.6 dizel ve en son 1.5 ecoboost una sahip oldum. Ve şimdide Audi A6 sahibiyim. İki aracın arasındaki farklar saymakla bitmez. Malzeme iç kalitesi, güvenlik , motor, şanzıman , malzeme kalitesi, sessizlik. bagaj yükleme alanı bile daha rahat. Heleki A6 quattro ise çok ama çok farklı. Viraja girerken tren rayında gidiyormuşcasına çizgisinde ayrılmaması ve altındaki canavara güven ve aşk. Kısmet bir gün banada quattro nasip olur.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Arda Bülent Güzel yazdı:

Mondeo kendi sınıfında güzel araç. 3 adet sahibi oldum. 2.0 dizelinden tutunda 1.6 dizel ve en son 1.5 ecoboost una sahip oldum. Ve şimdide Audi A6 sahibiyim. İki aracın arasındaki farklar saymakla bitmez. Malzeme iç kalitesi, güvenlik , motor, şanzıman , malzeme kalitesi, sessizlik. bagaj yükleme alanı bile daha rahat. Heleki A6 quattro ise çok ama çok farklı. Viraja girerken tren rayında gidiyormuşcasına çizgisinde ayrılmaması ve altındaki canavara güven ve aşk. Kısmet bir gün banada quattro nasip olur.

Mondeo ile kıyas kabul etmez diyorsunuz anladığım kadarıyla

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erman Uzun yazdı:

Mondeo ile kıyas kabul etmez diyorsunuz anladığım kadarıyla

Biri d segment diğeri e. Niye kısalansın ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Mondeo ödediğiniz tutara karşılık çok iyi bir arabadır.yıllarca kullandım.herkese tavsiye ettim.

Ama A6 3.0 mondeonun abisidir.😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ya bu araba yolda gitmiyor mu samanlığa mı kaldırdın. O kadar 3.0TDI reklamı haram beygir operasyonu nerde tadımlık bir video. Lafa bakmıyoruz gari 😊

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ahmet Gül yazdı:

Ya bu araba yolda gitmiyor mu samanlığa mı kaldırdın. O kadar 3.0TDI reklamı haram beygir operasyonu nerde tadımlık bir video. Lafa bakmıyoruz gari 😊

Ya yasaklar filan derken uzak yere gidemiyoruz, şehiriçinde de gaza basmaya yol yok. :D 

Yarın becerebilirsem bi hızlanma çekeyim trafiğe kapalı alanda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ya yasaklar filan derken uzak yere gidemiyoruz, şehiriçinde de gaza basmaya yol yok. [emoji3] 

Gözümüz gönlümüz şenlensin [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Ya yasaklar filan derken uzak yere gidemiyoruz, şehiriçinde de gaza basmaya yol yok. :D 

Piste mi çıkıyoruz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...