İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mehmet Yeter yazdı:

Teşekkür ederim Çağlar abi. Şartlar sağlandığı zaman aklımda inşallah. Birkaç yazılımıyla sordum 1.6 tdci için hep aynı verileri veriyorlar. 140 beygir 300 küsur ne tabi bunlar kağıt üzerinde olan şeyler siz araca binince ne hissediyorsunuz? 

yazılımda beygir işi hikaye, devrin yükselme hızına bakarım ben, 0-100km/h 9 saniye kafi mesela 1.6 tdci için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

😛

Dpf kat vs iptali yapıp krom düz boru istiyom tatlı bı sesi olurdu HDI da severdim . Şanzıman balata vs acaba sıkıntı yapar mı bilsem 130 a felan da cikarirdik

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

1.6 için güzel bir rakam 10 saniyenin altı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

😛

Dpf kat vs iptali yapıp krom düz boru istiyom tatlı bı sesi olurdu HDI da severdim . Şanzıman balata vs acaba sıkıntı yapar mı bilsem 130 a felan da cikarirdik

Otobüse elleme bence, sadece soft yazılım olur belki. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Otobüse elleme bence, sadece soft yazılım olur belki. 

:nazar: çok iyi şuan kaşıntı işte. Sırf kaşıntı için ikinci bı araba almam lazım. Onu garajda amacına uygun yaptırmalık. Serçe avına çıktım ama yakında vuramadim. Sahinlere baktım onlarda hep yaralı. Bana kondisyon yükseltmelik bişi lazım uğraş olacak. Yaza da yeni sahibine teslim edebileceğimiz. Benim kumarım da bu

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

:nazar: çok iyi şuan kaşıntı işte. Sırf kaşıntı için ikinci bı araba almam lazım. Onu garajda amacına uygun yaptırmalık. Serçe avına çıktım ama yakında vuramadim. Sahinlere baktım onlarda hep yaralı. Bana kondisyon yükseltmelik bişi lazım uğraş olacak. Yaza da yeni sahibine teslim edebileceğimiz. Benim kumarım da bu

AE101 

Bordo 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

AE101 

Bordo 

Toyotooo 😛

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Toyotooo 😛

Severiz, AE101'den önceki kasa liftback toplama düşüncem var bir ara ama muhtemelen parçası Japonya'da bile yoktur. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ben de Selim gibi kendi kullanımııma özel yaptırdım, beklentimi tarif ettim, hangi devir arallığında ne beklerim gibi. ve ona da uygun yapıldı, yazılım deyince bilmem kaç yüz beygir gelsin hep gazlayayaım deyince arıza olabiliyor buna dikkat edimeli, mucize beklenmemeli ayrıca, ve bakımları titizllik ile yapmalı, benim motor da yazılım yüzünden komple sandık motor değişen bir örnek mesela, benden önceki sahibi fazla abanmış :)

Abi sizin yazılımcı gaz pedalını konumunu ayarlaya biliyormu. Yani şöyle %55 den sonra openloop açılıyor ben bunun %80 den sonra açılmasını istiyorum. Yazılımcı bunu yapar mı 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Dogan Arsiray yazdı:

bence yapamaz.

Çok güzel bı karikatür vardı kıyamadım.

"Allahiniz varsa yapmazsınız" gibi bı replik geçiyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Çok güzel bı karikatür vardı kıyamadım.

"Allahiniz varsa yapmazsınız" gibi bı replik geçiyor
Oyuncak bir ayı var mıydı karikatürde?[emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Ben sana dedim önceden
Eskişehir ecufast sadece atmosferik olarak cruize araçlara yazılım atıyor
Dönüşler çok olumlu imiş bir ara konuş derim

Çok para isterler,  belki çağlar abi beleş yöntmle yaptırır. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi sizin yazılımcı gaz pedalını konumunu ayarlaya biliyormu. Yani şöyle %55 den sonra openloop açılıyor ben bunun %80 den sonra açılmasını istiyorum. Yazılımcı bunu yapar mı 

yanlış bilgi olduğu çin yazılımcı buna birşey diyemez

Ali Darbaz yazdı:

Çok para isterler,  belki çağlar abi beleş yöntmle yaptırır. 

beni tanıdğını söyleme daha ucuza bile yaptırısın , benim çevreden gidince aksine surprim yersin

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

yanlış bilgi olduğu çin yazılımcı buna birşey diyemez

Yanlış bilgiden kasıt nedir abi, Obd mesajında yazıyor,

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Motor open loop döngüye belli bir yüzdede girmiyor diye biliyorum. Yani başka parametreler de var. Bunlarla oynamak daha kötü şeyler doğurabilir. Rampada basınca gitmeyen bir araba daha çok yakıt tüketebilir yani. Bunun gibi örnek çoğaltılır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gürbüz yazdı:

Oyuncak bir ayı var mıydı karikatürde?emoji3.png

:p

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Konu yine acayip yerlere geldi. 

Çağlar Bayur yazdı:

beni tanıdğını söyleme daha ucuza bile yaptırısın , benim çevreden gidince aksine surprim yersin

Aynı ben. 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Konu yine acayip yerlere geldi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Gök yazdı:

5.0 TDİ olsa yine yazılım yapardın dimi :D 

Haram beygir :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Motor open loop döngüye belli bir yüzdede girmiyor diye biliyorum. Yani başka parametreler de var. Bunlarla oynamak daha kötü şeyler doğurabilir. Rampada basınca gitmeyen bir araba daha çok yakıt tüketebilir yani. Bunun gibi örnek çoğaltılır

3.0 tdi motora yazılım yapılmış. yetmeyince yetmiyor . Bende tam tersine 3,0 tdi bile yazılımsız yetmiyorsa bari ekonomi kasalım. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

3.0 tdi motora yazılım yapılmış. yetmeyince yetmiyor . Bende tam tersine 3,0 tdi bile yazılımsız yetmiyorsa bari ekonomi kasalım. 

Sen ne kadar ekonomi basmak istersen bizde gücü daha fazla istiyoruz. İki tarafında aslında istekleri daha fazlası. Sen ekonominin daha fazlasını biz daha fazla güç. [emoji12]
  • Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

5.0 TDİ olsa yine yazılım yapardın dimi :D 

Hem de nasıl yapılır ona :D 

Arda Bülent Güzel yazdı:

Sen ne kadar ekonomi basmak istersen bizde gücü daha fazla istiyoruz. İki tarafında aslında istekleri daha fazlası. Sen ekonominin daha fazlasını biz daha fazla güç. emoji12.png

RS6'ya bile ne biçim modifiye yapıyorlar, 1000 HP oluyor, bu işin sonu yok. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...