İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
Selim Bilgin yazdı:

alt devirde toplarken gelen hafif şakırtı hoşuma gitmiyordu, ne yaptıysam tam kesilmedi

Bunun için enjektör değişimi gerekiyorsa işim var 😵 bende egzantrik Zinciri değişince düzelir diye ümit ediyorum. Yakıt 0 ken ses yok, tüketim varken geliyor, korktuğum başıma gelecek gibi.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Konuyu baştan sona okudum. Selim hocam arabanıza imrendim. Çok güzel işler yapmışsınız. Ağız tadıyla binin

Çok teşekkürler, daha iyileri sizlerin olsun. 

Köksal Yılmaz yazdı:

Eski enjektörler ne oldu?

Yenilerin ambalajına koyduk duruyor şimdilik. İlana koyayım diyorum? 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bunun için enjektör değişimi gerekiyorsa işim var 😵 bende egzantrik Zinciri değişince düzelir diye ümit ediyorum. Yakıt 0 ken ses yok, tüketim varken geliyor, korktuğum başıma gelecek gibi.

Tdci enjekötrleri revizyon oluyordu sanki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Enjektörler hayırlı olsun. Güzel bir bakım olmuş. Kesenize bereket.

Benim de sırada enjektörler var. 
Ama ben revizyon yaptırmayı düşünüyorum. Bizim enjektörlerin tamir takımı var sanırım. Onlar değişiyor. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

hayırlı olsun güle güle kullan, üzerinden çıkanlar işlem görmüş mü önceden baktınız mı sökülünce

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Arıkan yazdı:

Enjektörler hayırlı olsun. Güzel bir bakım olmuş. Kesenize bereket.

Benim de sırada enjektörler var. 
Ama ben revizyon yaptırmayı düşünüyorum. Bizim enjektörlerin tamir takımı var sanırım. Onlar değişiyor. 

Teşekkürler, benim de zincir ve turbo kaldı değişmeyen ama mümkünse değiştirmek istemiyorum onları yakın zamanda. :) 

Bahadır Taşpolat yazdı:

hayırlı olsun güle güle kullan, üzerinden çıkanlar işlem görmüş mü önceden baktınız mı sökülünce

Eyvallah, mengene izi vs. yok gibiydi, çok detaylı bakmadım. Ellenmemiş bence. Arabada duruyor şu an kutuda.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Ilana koy satabilirsin. Napican 6 tane yedek enjektoru. Zincire km var mi daha? Gergisine boşluğuna vs baktin mi hic?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sinan Akgöl yazdı:

Ilana koy satabilirsin. Napican 6 tane yedek enjektoru. Zincire km var mi daha? Gergisine boşluğuna vs baktin mi hic?

Koyacağım ilana, tutmayacağım zaten, alıcı çıkar mı bilmem. Kötü durumda değil aslında. Birinin işini görür.

Zincirin km'si yok, bakılacak gibi de değil, motorun arkasında, değişmesi için motor iniyor. 😕 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Koyacağım ilana, tutmayacağım zaten, alıcı çıkar mı bilmem. Kötü durumda değil aslında. Birinin işini görür.

Zincirin km'si yok, bakılacak gibi de değil, motorun arkasında, değişmesi için motor iniyor. 😕 

yağlı kağıda sar. üstünede strech folyo kapla

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Selim Bilgin yazdı:

Oyy N bloklar gibi. Sen koy ilana cikar 7.5k yazan var takimina 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Selim Bilgin yazdı:

Tdci enjekötrleri revizyon oluyordu sanki

Geçen sene sokuldu makinada bakıldı basınçları düşük olanlar vardı. İçleri falan söküldü temizlendi ayar yapıldı ama sesde bir değişiklik olmadı. Enjektör memesi denen uç kısmı değişiyor sanırım ama sese faydası olur mu ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

biz focusta değiştirdik enjektör memelerini faydası oluyor ama sıfır performansı değil tabi, 2-3 sene sonra yine aynı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Enjektörlerin tarihi nedir. Daha önce değişmişmi. İlk defamı sökülmüş. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Zincirin km'si yok, bakılacak gibi de değil, motorun arkasında, değişmesi için motor iniyor. [emoji53] 
Koy tabi kaça satsan kâr, dediğine göre de hiç de kötü durumda değiller. Senden mal alınır :)
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

yağlı kağıda sar. üstünede strech folyo kapla

Ciddi mi geyik mi anlamadım. :D Kurumasın diye mi?

Bahadır Taşpolat yazdı:

bence satma, big turbo'ya geçince lazım olur :bomb:

Öyle bir şey yapmam bence. :) 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçen sene sokuldu makinada bakıldı basınçları düşük olanlar vardı. İçleri falan söküldü temizlendi ayar yapıldı ama sesde bir değişiklik olmadı. Enjektör memesi denen uç kısmı değişiyor sanırım ama sese faydası olur mu ki.

Yenileyince kesin olur da revize ne kadar başarılı oluyor yorumlara bakmak lazım. Kesin tecrübe paylaşan vardır.

Köksal Yılmaz yazdı:

Koy tabi kaça satsan kâr, dediğine göre de hiç de kötü durumda değiller. Senden mal alınır :)

Eyvallah :flowers:

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Selim hayırlı olsun. 3 senem kaldı, 3 sene sonra alacam elinden anahtarını 😆 O zamana kadar turboyu da değiştir arabayı hazır et. Sevgilerle, bir dost 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Hayırlı olsun enjektörler. 6 tane bosch ile değişimi kaça mâl oldu şimdi?

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ciddi söylemiştir.
Hava ve nem almasın.

Yağlı kağıt, alüminyum folyo, 220 derece fırında 5 saat kalırsa çok güzel kuzu kol tarifi olur. :D @Çağlar Bayur

Ahmet Gül yazdı:

Selim hayırlı olsun. 3 senem kaldı, 3 sene sonra alacam elinden anahtarını 😆 O zamana kadar turboyu da değiştir arabayı hazır et. Sevgilerle, bir dost 😁

3 sene ideal süre abi, gelirken de parça listesi gönderirim sana, valize doldurur getirirsin. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hayırlı olsun enjektörler. 6 tane bosch ile değişimi kaça mâl oldu şimdi?

Teşekkürler, nihai faturayı görmedim daha. Ama enjektör adet fiyatı indirimli olarak KDV dahil 2.350 civarında. 135 TL de üstteki adını tam bilmediğim keçeyle kaplı kapaklar var. x 6 + işçilik. :)

İşçiliği gerçekten hassas bir iş ama, fotoğraf çekemedim ama çiçek gibi tertemiz yapıldı, kodlandı adapte edildi vs. çok içime sindi. İnşallah bu konudan yana bir daha problem yaşamayız.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Enjektörler içinde sıfır asit olan yağ ile muhafaza edilir ve hem nozul hemde yakıt girişi kapakları olur. Öteki türlü 1 ayda çöp olur durduğu yerde

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Eskinin kapaklarını yeniye taktık, onun dışında Çağlar abinin dediğini yapayım o zaman.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Yağlı kağıt, alüminyum folyo, 220 derece fırında 5 saat kalırsa çok güzel kuzu kol tarifi olur. :D @Çağlar Bayur

3 sene ideal süre abi, gelirken de parça listesi gönderirim sana, valize doldurur getirirsin. :D 

az da kekik serp yanına da sovan dilimle... piyaz dilim..... ciddi yahu kurur gider enjektör

Servet Aydın yazdı:

Öteki türlü 1 ayda çöp olur durduğu yerde

bi nazik olsan . çöp möp felan

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...