İçeriğe Yönlendir

Lada Niva Hakkında Bildiklerimiz.

Fatih Evcin

Recommended Posts

Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

cep telefonu yok iken lada ile dünyayı gezdiler? -50C lerde bindiler bu arablaara

Abi sorun gitmesinde değil, yakmasında :) 1000 liraya gider gelirmi. Babamım bu ayki maaş promosyonu 1000 tl . :) Ucuz jeep diye alsak , yarım maaşı gitti. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi sorun gitmesinde değil, yakmasında :) 1000 liraya gider gelirmi. Babamım bu ayki maaş promosyonu 1000 tl . :) Ucuz jeep diye alsak , yarım maaşı gitti. 

rakam konusu teknik değil, mesela venezuellada yaşanabilir rahat eidlebilir yakıt rakamı için?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ama araziye intikal etmekde önemli. Şimdi gelde Sivas'a git Lada Niva ile :) 

Gider gider. Bizim derici dukkanina 90larda dagilmis dogu blogu ulkelerinden bavul ticaretine gelenlerin araçlarini gorseydiniz sizin cekindiginiz Maslak sanayi mesafesi gibi kalirdi Sivas :)

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile iş adamları , Türkiye de hiç olmayan fabrikaları, şirketleri müesseseleri kurarken, klimasız 60 ps 155 tabanlı karbüratörlü arabalarda, bırakın cep telefonunu, cevabını 1 haftada alınan telgraf zamanı yapmışlar.

Şu an herkesin cebinde teknoloji harikası cihazlar, ulaşımın 40 tercihle roket hızında yapıldığı bilgiye ulaşımın 1 saniye sürdüğü zamanlarda, hiçbir şey yeni tesis edilmiyor.....

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile iş adamları , Türkiye de hiç olmayan fabrikaları, şirketleri müesseseleri kurarken, klimasız 60 ps 155 tabanlı karbüratörlü arabalarda, bırakın cep telefonunu, cevabını 1 haftada alınan telgraf zamanı yapmışlar.

Şu an herkesin cebinde teknoloji harikası cihazlar, ulaşımın 40 tercihle roket hızında yapıldığı bilgiye ulaşımın 1 saniye sürdüğü zamanlarda, hiçbir şey yeni tesis edilmiyor.....

Abi benim meramım tüketim maliyeti. Bende bu vesile ile binlik i10 ile dağ taç gezip duruyorum.Bende ailemi haftasonu il ilçe bölge bölge gezdiren bir babayım.  Oysaki forumdada " Senin arabanın tabiatına ters " diyen çok var. 

Benim en başta sivas'a giderken arabanın yolda kalıcağında, başımıza iş geleceğinden değil, yakıt parasını kastetmiştim :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

vesile ile binlik i10 ile dağ taç gezip duruyorum.Bende ailemi haftasonu il ilçe bölge bölge gezdiren bir babayım.  Oysaki forumdada " Senin arabanın tabiatına ters " diyen çok var. 

korede o araba orta üst kademe lüks bir araba

bizde otomotvide piyasa algısı değişik

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

korede o araba orta üst kademe lüks bir araba

bizde otomotvide piyasa algısı değişik

Ordulu dedem ne güzel anlatmış dimi . 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

28 dakika, yutub izlenme  istatisği %90 1.5 saniye , max 1.5 dakika dır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi sorun gitmesinde değil, yakmasında [emoji4] 1000 liraya gider gelirmi. Babamım bu ayki maaş promosyonu 1000 tl . [emoji4] Ucuz jeep diye alsak , yarım maaşı gitti. 

55 modeli gördük işte. Dünyayı geziyor
28 dakika, yutub izlenme  istatisği %90 1.5 saniye , max 1.5 dakika dır

Kanalımda kısa hep videolar bu sebeple. İzleme yaş ortalaması 35 55 arası çıkıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

ekonomik olmaz, bulundurma maliyeti fazla, hız limitleri de sabır ister uzun yolda

Yorum land içinmi

l200 içinmi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

Yorum land içinmi

l200 içinmi

kamyonet ler için.

Servet Aydın yazdı:

İzleme yaş ortalaması 35 55 arası çıkıyor

%99 doğumgünleri de 1/1/19XX.... XX ler de sahte, yaş sınırna takılmamak için,

dünyanın en güvenilir bilgi kaynağı yutub :rofl:

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ordulu dedem ne güzel anlatmış dimi . 

Adamın çocukluk hayali olunca 116000 km yapmış vespa ile belki vespayı üretenler bile o ihtimali vermiyordu sma aşk. Ferhata dağları deldiren aşk insana herşey yaptırır. Sizde i10 aşık olduğunuz için i10 ile heryere gidersiniz ama aynı aşkı yaşayan bulamazsanız tek gidersiniz.

Ülkemizde niva gibi araçları alanlar çoğunlukla hafta sonu dağ tepe gezmek için alıyor. Niva ile uzun yolculuk bu devirde imkansız değil ama çok zor.

Kia panelvan ile bir uzun yolculuğum oldu şehirden çıkmadan arka tekerler üzerine iki bordür taşı atmıştım. Yoksa o yol bitmezdi. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Adamın çocukluk hayali olunca 116000 km yapmış vespa ile belki vespayı üretenler bile o ihtimali vermiyordu sma aşk. Ferhata dağları deldiren aşk insana herşey yaptırır. Sizde i10 aşık olduğunuz için i10 ile heryere gidersiniz ama aynı aşkı yaşayan bulamazsanız tek gidersiniz.

Ülkemizde niva gibi araçları alanlar çoğunlukla hafta sonu dağ tepe gezmek için alıyor. Niva ile uzun yolculuk bu devirde imkansız değil ama çok zor.

Kia panelvan ile bir uzun yolculuğum oldu şehirden çıkmadan arka tekerler üzerine iki bordür taşı atmıştım. Yoksa o yol bitmezdi. 

Miletin nefret ettiği, benim bayıla bayıla kullandığım Dualogic 1.4 grande puntonun dili olsada anlatsa. İstanbul Bozcaada 9 saate nasıl gittiğimi. Marmara kıyısından biga nın ayciceği tarlaların arasından 65 km hızla gitmek. O güneşi önümüzde batırmak. Güneşe doğru sürmek. Yolculuk tatilin yüzde 95 i benim için. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Yolculuk tatilin yüzde 95 i benim için. 

Tanıdık geldi bana bu. Land rover bekliyor seni ali..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Tanıdık geldi bana bu. Land rover bekliyor seni ali..

Mehmet abi ben onroadcıyım. Herşey dahil otelciyim. Hypermilciyim. Yüksek hacim ve fazla çeker bana ters. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Mehmet abi ben onroadcıyım. Herşey dahil otelciyim. Hypermilciyim. Yüksek hacim ve fazla çeker bana ters. 

o zaman yolculuk yaptım da zevk aldım deme ama land sürmeden güneş batımına karşı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

o zaman yolculuk yaptım da zevk aldım deme ama land sürmeden güneş batımına karşı

Abi 2 saat önce şileden babamla su getirmeye gittik. 6 tane 19 litre şaşal, babam ve ben aytenle geliyoruz. 

Rampalar başladı, rev-match yapıyorum maksimum tork devrine. 5 çekmiyor 3000 den düşüyor. Debriyaj gaza dip yap çek. Devir artıp düşerken 3500 de 4 dü tak diye geciriyorum. Milim sarsıntı yok. Tekrar çekmiyor araba. Debriyaj dip gaz bas çek. Devir zıplıyor ve 3000 devire düşerken,  birazda yavaşlayıp klik diye 3 cü vitese takıyorum. Araba 3 de 3000 devir 55 km hızla tırmanıyor. Çok eğlenceli abi, çekişi olmayan arabayla yol yapmak çok eğlenceli. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

fonda aşırı bir müzik yok aslında gayet net bir konuşma dili var fon müziği yok denilecek kadar sizde başka müzik çalıyor olabilirmi :) 

Yok başka müzik çalmıyordu hatta başka sekme bile açık değildi. 🙂

Mehmet Ozyurek yazdı:

Alptuğ galiba sorun senin pc'de :)

Sorunun kaynağı kulaklıkmış abi 😁 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 2 yıl sonra...
Fatih Evcin

2 sene boyunca sadece 1 tane sıfır eklenmiş fiyatlara :) 200.000 TL 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bende istiyorum:exc1:alsam mı ki bu ara fena sardım bunlara 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Niva tecrübem olmadı ama 2 farklı lada tecrübemiz oldu. (Samara ve vega) 92 model samarada pas sorunu hiç yaşamadık ama babam memnun kaldığından 2004 yılında sıfır vega aldı. 2006 da araba bagaj ve ön kaput menteşelerinden başlayarak paslanmaya başladı. 2-3 yıl içinde heryerini sardı. Hiç kaza yaşamamıştık neyse o haldeydi araba. Motor, yürüyen ve elektrik aksamında sorun çıkartmadı. KAlite anlamında çok düşük bir marka. Parça ucuz ama ömrü de çok kısa. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...