İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

750 tl gaz geldi. :( 

Yuh

Doğan Arşiray yazdı:

1170 tl elektrik geldi.

Asıl buna yuh

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Gedik yazdı:

Bugün 23.12.2022 775 TL doğal gaz faturası geldi. 

Cosa akıllı oda termostatı kullanıyorum bir buçuk aydır. Geçen yılın aynı ayına oranla %18 daha az tüketim olmuş. 

kombinin hiç duramayacağı kadar soğuk olunca, termostatın anlamı kalmadı bizde. sürekli yanıyor zaten.

Mahmut Yıldız yazdı:

Yuh

Asıl buna yuh

zaten 970 geliyordu. full spectrum bitki ışığı aldım depoya koyduğumuz bitkiler ışıksız kalmasın diye geceleri 5 saat yanıyor fark oradan herhalde. geçen sene bunun yarısı idi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Emre Şimşek yazdı:

Suyun sıcaklığını derece derece ayarladığım bir panel var oda içerisinde. Mutlaka bir şey eklenir ama nasıl..?

Oda termostatı alarak onun çıkış verdiği röle ile bir kontaktör çektirip onu da ısı pompasını çalıştırarak. Isı pompasına herhangi bir zarar verir mi elektronik kart var mı bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Aralik yumusak gecti, gece nadiren 0 altindaydi ve gaz faturasi 2212 tl geldi. Gecen sene 1200 tl civariydi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Arif Aykın yazdı:

Oda termostatı alarak onun çıkış verdiği röle ile bir kontaktör çektirip onu da ısı pompasını çalıştırarak. Isı pompasına herhangi bir zarar verir mi elektronik kart var mı bilmiyorum. 

Çok elektronik bir cihaz ve de pahalı. Girmem ben o işe:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gaz sayaçları okuma işçiliğine %80 birşeyler güncellenmiş yeni takvim yılı hediyesi olarak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Çağlar Bayur yazdı:

gaz sayaçları okuma işçiliğine %80 birşeyler güncellenmiş yeni takvim yılı hediyesi olarak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, 1 Ocak 2023'ten itibaren geçerli olmak üzere doğalgaz hizmet bedellerine yüzde 84 zam yaptı.

Emre Şimşek yazdı:

Çok elektronik bir cihaz ve de pahalı. Girmem ben o işe:)

Baktım da eğer gördüğüm fiyatlardaysa gerek yok bence de 😂 servisle falan görüşülse çözüm vardır elbet bence 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ali Darbaz yazdı:

750 tl gaz geldi. :( 

Sonunda normal fatura gelmiş :hohoho:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu sayaç okuma ücreti, benim poliçeye rakam vermek için ücret almam gibi bir şey.. 

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

heeeee ama özelleşirken millet selfiyle kutlamıştı

Yok ben özelleştirmem.. 

kimse kutlamaya hazırlanmasın. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

okumasınlar abey? biz okuyup bildirelim. hayret birşey ya.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

okumasınlar abey? biz okuyup bildirelim. hayret birşey ya.

aslen o sistem mevcut lakin online de okutsan yine okumayı ödüyon, ocakbaşında garsona bahşiş vermek gibi

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gök yazdı:

noldu şimdi yahu zam yoktu hani yine pastamı yicez

Gazın kendisine yok, sayacına, aboneliğine, okumasına var. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

yıl sonuna kadar zam yok müjdesi vardı geçen hafta. daha ne olsun.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray yazdı:

yıl sonuna kadar zam yok müjdesi vardı geçen hafta. daha ne olsun.

zam yok müjdesi vermek 50 lira diyip faturaya keşke ayrı bir kalem olarak eklense 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Yine doğalgaz müjdesi verdi...

Gerisini yazmaya gerek yok sanırım..

• Beğen 1
  • Beğenme 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

O pasta, makarna anlamindaymis. İngilizcede de pasta makarna demek zaten. Yillar sonra mari antuanetin dedigini cozdum. Mesela, K9 neden kopek? Cunku Keynayn(K nine) diye okunuyor ve latince canine de oyle okunuyor!! Gunun gereksiz bilgileri. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ocakta yanan doğalgaz alevi bazen mavi bazen kızıl oluyor bizde. Ev havasız desem değil. Ocak balkon kapısının hemen yanında. Kapı açıkken de kızıl. Hava kirliliği PM2,5, NO2, SO2, O3, CO gibi şeylerle alakası var mı?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ocakta yanan doğalgaz alevi bazen mavi bazen kızıl oluyor bizde. Ev havasız desem değil. Ocak balkon kapısının hemen yanında. Kapı açıkken de kızıl. Hava kirliliği PM2,5, NO2, SO2, O3, CO gibi şeylerle alakası var mı?

issizlikten hep 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

issizlikten hep 😂

3.ocak ateşleme arızası veriyor desem lpg var mı  diye sorarsınız ama :) 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kırmızı alev iyi bir şey değil. Mavi olması gerekir, kırmızı ise yanma tam olmuyor demektir. CO (karbon monooksit) açığa çıkar, bu da zehirlidir.  

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Kırmızı alev iyi bir şey değil. Mavi olması gerekir, kırmızı ise yanma tam olmuyor demektir. CO (karbon monooksit) açığa çıkar, bu da zehirlidir.  

Yapacak bir şey yok ama. Çoğu zaman mavi. Ama bazen kızıl. Nedeni nedir bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ocakta yanan doğalgaz alevi bazen mavi bazen kızıl oluyor bizde

Aynı durum birkaç gündür bizim evde de mevcut. Kendi kendine düzelmesini bekliyoruz.:) Bize ekonomik anlamda bir zararı var mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...