İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - EGR İptali ve Problemleri

Erkan Yancar

Recommended Posts

Onur Bulut

Evet onur,CC den hemen sonra iptal etmiştim.Tabiki hissediliyor ama önemli olan motorun temiz kalması.Würth  motor katkısı..

Hocam 10.000 km oldu CC yaptıralı tekrardan CC yaptırıp öylemi körlesem ?  :unsure2:

Peki abi Egr iptali ile araç muayeneden geçer mi?

Egzoz emisyonla alakalı bir durum egzoz emisyona girmeden önce egr aktif edersin sorun olmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Onur benim bildiğim kadarıyla CC 30-40 000 km de bir yapılmalı.Şu anda körlemelisin..

Peki abi Egr iptali ile araç muayeneden geçer mi?

Valla ben bir sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum Muhammed..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed İkbal Dübek
(düzenlendi)

Valla ben bir sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum Muhammed..

Hocam, Onur'un dediği gibi belki emisyonda sıkıntı çıkabilir ki o zaman sorun olur muayenede. Ama egr aktif edilerek çözülür.

tarihinde Muhammed İkbal Dübek tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

EGR kurum yaptırır, iptal edin, mauyenede sıkıntı çıkarmaz rahat olun, egr kapalıyken bile limitin çok altında kalırsınız zaten, ayrıca emisyon testini Tüv demi yapıyorsunuz  :i-ih:  gidin serviste falan yaptırın, boşa uğraşmayın :)

egr kurum yapınca temizleriz olayıda öyle kolay değildir, egr valfi ve borusu temizlenir, sökmek takmak derttir, egr valfi bozulursa pahalıdır ayrıca öyle kolayca bitmez o temizlik, motor üst kapak sökülür birde öyle temizlenir, yani egr yi kapatın geçin, rahat edin :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Gürkan

Evet onur,CC den hemen sonra iptal etmiştim.Tabiki hissediliyor ama önemli olan motorun temiz kalması.Würth  motor katkısı..

http://www.hepsiburada.com/liste/wurth-mazot-katkisi-300-ml-made-in-germany-04893567/productDetails.aspx?productId=otev04893567&categoryId=26005

Abi bu motor katkısını yağ değişiminden sonra mı yapmalıyız? ve ne sıklıkla kullanmalıyız?

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Abi bu motor katkısını yağ değişiminden sonra mı yapmalıyız? ve ne sıklıkla kullanmalıyız?

Uğur bu işlemin yağla bir ilgisi yok.Depoya atıyosun zaten.10000 de bir kullanabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Uğur Gürkan

Uğur bu işlemin yağla bir ilgisi yok.Depoya atıyosun zaten.10000 de bir kullanabilirsiniz..

Güzelmiş, her zaman alman teknolojisine hayran kalmışımdır. 2006 fiesta da kullansak sorun olmaz sanırım?

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Güzelmiş, her zaman alman teknolojisine hayran kalmışımdır. 2006 fiesta da kullansak sorun olmaz sanırım?

Hayır,çünkü benim sattığım araçta 2006 fiestaydı ve kullanmıştım..

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Hayır,çünkü benim sattığım araçta 2006 fiestaydı ve kullanmıştım..

Abi yakıt ne olmuştu iptal sonrası
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Abi yakıt ne olmuştu iptal sonrası

Eray yakıttan ziyade arabanın çalışması,sesi çok değişmişti bende.Tabiki az da olsa yakıt farketmişti..

Bu egr iptali için cc yaptırmak zorunlumu

Hayır zorunlu değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

Eray yakıttan ziyade arabanın çalışması,sesi çok değişmişti bende.Tabiki az da olsa yakıt farketmişti..

Hayır zorunlu değil...

seste azamamı oldu ve yapımı kolay mı
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

seste azamamı oldu ve yapımı kolay mı

Yiğit ben İzmir de Boch serviste yaptırmıştım.Yaklaşık 45-50 dakika sürüyor işlem,zor bi yanı yok zaten makinası yapıyor işlemi...

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

Yiğit ben İzmir de Boch serviste yaptırmıştım.Yaklaşık 45-50 dakika sürüyor işlem,zor bi yanı yok zaten makinası yapıyor işlemi...

tesekkurler yaptırmayı dusunuyorum kotu bi yanı yoksa
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

tesekkurler yaptırmayı dusunuyorum kotu bi yanı yoksa

Yiğit arabanın km  si kaç senin ???

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

190 bınde

Hıımmmm..Bak bu kadar yüksek km sorun olabilir.Bence sen sadece wurth kullan...

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

190 bınde

Araç bu km ye kadar hiç CC olmadıysa bu km'den sonra yaptırmayın daha farklı sorunlar çıkabilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kemal Özmen

Hıımmmm..Bak bu kadar yüksek km sorun olabilir.Bence sen sadece wurth kullan...

hocam benim araçta 123 binde gene sıkıntı olur mu sizce? daha önce yaptırıldı mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

hocam benim araçta 123 binde gene sıkıntı olur mu sizce? daha önce yaptırıldı mı bilmiyorum.

Öğretmenim,Boch servisin bana söylediğine göre 150 000 km ye kadar sorun olmayacağı...

Yorum bağlantısı
Kemal Özmen

anladım sayın hocam teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Şerbetçioğlu

Selamlar,

Bende fiesta'ma dün yaptım iptal işlemini. Yanlız belirtilen hortumda, aradaki aparatı çıkarmadım. Hafif konik şekilli bu aparatın ucuna söylendiği gibi bir civata yerleştirdim ve yerine tekrar taktım. Çok küçük bir hortum, emiş yapıyor. Tam olarak görevi nedir bu emişin acaba?

Araçta herhangi bir sıkıntı oluşmadı şuana kadar. Umarım başarmışımdır, herhangi bir fark hissedemedim gibi. Alt devirlerde sanki küçük bir canlanma oldu fakat emin değilim, lakin psikolojikde olabilir

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan İnalpulat

merhabalar 5 yıllık fiesta kullanıcısı olarak aranıza yeni katılıyorum.. aracım yoğun bir duman atışı yapıyordu ara geçişlerde pompacı ustamız egr ile alakalı olduğunu söyledi ve egr iptali yaptım şu an bir sıkıntım yok ama km bazında baktığımızda ufak ufak sıkıntılar başlamaya başladı.. şu an aracım 167 binde 

Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Selamlar,

Bende fiesta'ma dün yaptım iptal işlemini. Yanlız belirtilen hortumda, aradaki aparatı çıkarmadım. Hafif konik şekilli bu aparatın ucuna söylendiği gibi bir civata yerleştirdim ve yerine tekrar taktım. Çok küçük bir hortum, emiş yapıyor. Tam olarak görevi nedir bu emişin acaba?

Araçta herhangi bir sıkıntı oluşmadı şuana kadar. Umarım başarmışımdır, herhangi bir fark hissedemedim gibi. Alt devirlerde sanki küçük bir canlanma oldu fakat emin değilim, lakin psikolojikde olabilir

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

Konunun başında okuduğumda devamını okumadan bende gidip hemen iptal edeyim diye düşündüm ancak son mesajları okuyunca vazgeçtim net bir bilgi almak istedim. Aracım 1.4 tdci 181.000 de egr iptali yapmam doğru olurmu ? 167.000 de almıştım aldığımdan bu yana normal bakımları dışında araca hiç katkı maddesi eklemedim wüth eklememde bir sakınca varmıdır ? würtün faydalı olduğunu ne zaman ve nasıl anlarım.teşekkürler..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...