İçeriğe Yönlendir

Uzun Vadeli Yatırım

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel
ufaktan alınabilir gibi ama korktum ben açıkcacası, yinede biraz almak lazım, zira artık borsa dışında adam gibi kazandıracak şey kalmadı gibi, ama çok riskli ve bence şuan borsa şişmiş bir balon, patlamdan hemen önce kaçmak için tetikte olmak lazım...

10.800 civarından aldım. Şu anda 11.210 olması lazım THY . 10 martta resmen dip yapmıştı. Şu anda toparlanan bir kağıt. İzlemekte fayda var.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Mevcut portföyünüzü paylaşın, beraber bakalım isterseniz. Hiç olmazsa şimdiden kazanmaya başlarsınız.

Zararın neresinden dönerseniz kârdır.

Bu dediğiniz, sizin gibi bilgili %1'lik kesim için.

Biz Türk halkı, para gördük mü savurmayı severiz. İyi ki çekmeye müsaade etmiyor.

planlı programlı olmak lazım, ben fena para harcarım yeri geldiğinde ama planım vardır o konuda, yinede risk her zaman var, temkinli olmakta fayda var, heleki şu sıralar,  parayıda çok düşünmemek lazım, gelip geçiyor ömür, yani fazla hırs yapmamak iyidir demek istedim, millet ölümüne giriyor bu işlere, kredi çekip borsaya dalan çok insan var, hemen yırtacaklarya, halbuki kaybetmeden kazanmayıda öğrenemiyorsun, neyse sonuçta sen bildiğin şekilde devam et, riski az alman daha iyi, para nasılsa gelir gider fazla takma kafaya yeter...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Bendeki BES daha 2 sene felan oldu Öyle 3000 desen yok :) Allianzlıyız. 

Belki de 4000 olacaktı, 3000'de kaldı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Arda Bülent Güzel yazdı:

10.800 civarından aldım. Şu anda 11.210 olması lazım THY . 10 martta resmen dip yapmıştı. Şu anda toparlanan bir kağıt. İzlemekte fayda var.

evet 7.71 e inmişti, tekrarında yüklenilebilir tabii denk gelirse birdaha, yinede uçmayan uçakla tütmeyen bacayla, oynanmayan topla uçan giden kağıtlar var, akarken doldur neden çıkıyor düşünme gir diyenler oluyor ama riskte korkutuyor, borsada biraz cesaret lazım ama yoksa kazanamıyorsun, cesaret sabır ne zaman girip çıkacağını bilmek ve senedin desteklerini iyi takip etmek lazım, zor iş aslında, neyse ben acemiyim, azar azar portföy yapma ana parayı güvenli yerde tutma ve nakitte para bulundurma taktiğiyle gidiyorum, işi yavaştan çözüyorum galiba :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sakin olabilirsiniz, bir arkadaşım altın aldı, aldığından beri düşüyor, ekonomiyi düzeltmek için çok az bende aldım :D

yakında 300 ün altına düşer herhalde biz aldık diye :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Şubatın 17sinden bu güne altın %25 kazandırdı bana.

Bi ara pegasustan kağıt aldım düşük bi tutar. Yanlış zamanda almışım. Aldıktan sonra düştü. Kısa vadede biraz kar edeyim diye almıştım. Dayanamadım zararı kapatır kapatmaz sattım. Ben sattım kağıt başına 2TL arttı :)

1-2 ay öncesine kadar baya hevesliydim takip ediyordum. Şuan hevesim geçti bakmıyorum artık :D 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Furkan Avcı yazdı:

Sakin olabilirsiniz, bir arkadaşım altın aldı, aldığından beri düşüyor, ekonomiyi düzeltmek için çok az bende aldım :D

ytd değil ama altın dolar biraz geri çekilecek gibi, ama şu ortamda sadece geri çekilecek sanırım, şimdilik dikkat.... ytd. yazarlar forumlarda, yatırım tavsiyesi değildir demek :) kararınızı siz verin bana bakmayın sakın...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Arda Bülent Güzel yazdı:

Ben haziran 4 ne kadar hisse senedinde THY incelenmesini öneririm. Haziran 4 iç hatlar ve Haziran 10 dış hatlarda uçuşlar başlayacak. Bir nebzede olsa yukarı hareket bekliyorum.

Thy nin borsadaki 15 temmuzdan sonraki seyrini gördükten sonra ,  şirket yönetiminde köklü değişiklik olmazsa kolay kolay yanından bile geçmem. Son yıllarda sürekli zarar açıklıyor. Pegasus un karlılığı daha iyi ve bu yaz covid den önceki yerine hızlıca dönebilir. Thy yi bilmem..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Alptuğ Özcan yazdı:

Bi ara pegasustan kağıt aldım düşük bi tutar. Yanlış zamanda almışım. Aldıktan sonra düştü. Kısa vadede biraz kar edeyim diye almıştım. Dayanamadım zararı kapatır kapatmaz sattım. Ben sattım kağıt başına 2TL arttı :)

1-2 ay öncesine kadar baya hevesliydim takip ediyordum. Şuan hevesim geçti bakmıyorum artık :D 

işte bundan çıkarman gereken ders, aldınmı sabırlı olacaksın, tavan yada taban taban  giden kağıt alınmaz yolu olduğunu düşünüyorsan al ama düşence satma, hep derler satmadıkça zararda değilsin diye,  sabır şart... bende yedim tokadı öğrendim :biggrin: yinede çok riskli işler bunlar, sakın diyim tüm paranızı koyayım demeyin.... bizim borsa resmen kumar gibi, öyle avrupa borsaları abd borsası gibi değil, çok sığ 3-5 bin kişinin elinde herşey...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Furkan Avcı yazdı:

Ne alırsan al her zaman alırken kazanırsın.. tüm zamanların zirvesinde olan altın ı alıp kısa vadede birşey beklememek lazım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alptuğ Özcan yazdı:

kolonya otobüs bileti araba % zamlandı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Thy nin borsadaki 15 temmuzdan sonraki seyrini gördükten sonra ,  şirket yönetiminde köklü değişiklik olmazsa kolay kolay yanından bile geçmem. Son yıllarda sürekli zarar açıklıyor. Pegasus un karlılığı daha iyi ve bu yaz covid den önceki yerine hızlıca dönebilir. Thy yi bilmem..

Bizde borsa operasyonları şirketlerin yatırımcıları vurarak para kaldırması esasına dayanıyor. Hiçbirini tavsiye etmem. Cambazlık yapabilirseniz o başka.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Bizde borsa operasyonları şirketlerin yatırımcıları vurarak para kaldırması esasına dayanıyor. Hiçbirini tavsiye etmem. Cambazlık yapabilirseniz o başka.

çok doğru tespit, aradan sıyrılmaya çalışıyorsun resmen, grafikti analizdi falan hepsi göstermelik bizde, bir anda biri dalıyor hoop ya uçmuşsun ya batmış...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

işte bundan çıkarman gereken ders, aldınmı sabırlım olacaksın, tavan giden kağıt alınmaz yolu olduğunu düşünüyorsan al ama düşence satma, hep derler satmadıkça zararda değilsin diye,  sabır şart... bende yedim tokadı öğrendim :biggrin:

Satmadıkça zararda değilsin de, eniştem bir kağıdı 8 yıl bekledi. sonunda zararı kurtardı ama 😁 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

dolara göre ne olmuş karı de hele duyamadım :tongue:

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben uzun yatırımcı değilim zaten şu bir hafta suni bir artış olabilir ondan yararlanmak için aldım. Ha şu anda bir nebze kardayım. Benim asıl kağıdım başka. Ya herro ya merro olan bir kağıt
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Erhan Doruk yazdı:

Satmadıkça zararda değilsin de, eniştem bir kağıdı 8 yıl bekledi. sonunda zararı kurtardı ama 😁 

:D oda var tabiii, o yüzden eski bir borsacı abimin tavsiyesini dinlemek lazım, bacası tütan firmanın senedini alıp unutacaksın, bilançosu bedelsiz bölünmesi temettüsü falan olan düzgün firmalara uzun vade yatırım yap emeklilikte maaaş diye atm de sıra bekleme derdi hep :D

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

işte bundan çıkarman gereken ders, aldınmı sabırlı olacaksın, tavan yada taban taban  giden kağıt alınmaz yolu olduğunu düşünüyorsan al ama düşence satma, hep derler satmadıkça zararda değilsin diye,  sabır şart... bende yedim tokadı öğrendim :biggrin: yinede çok riskli işler bunlar, sakın diyim tüm paranızı koyayım demeyin....

Burdan çıkarmam gereken ders "benim kısa vadede yatırım işine girmemem gerektiği" olur herhalde :D 

Tabiki sabretsem kar edeceğim kesindi pegasusta ama ben dayanamadım çıktım.

Başka bir kağıttan %10 a yakın kar ettim ve hala duruyor satmadım. Geçmişine baktığımda şuanki fiyatından daha yükseklerde olduğunu gördüm. Tekrar çıkmasını bekliyorum.

Kesinlikle tüm paramı tek bir yere bağlamıyorum. Sepet yapıyorum. Bir yerden kaybedersek diğer yerden telafi edebilmek için :good1:

Bir de borsa işi çok zaman alıyor sürekli takip etmek gerekiyor. 1 gözün sürekli ekranda olacak :D 

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Arda Bülent Güzel yazdı:

Ben uzun yatırımcı değilim zaten şu bir hafta suni bir artış olabilir ondan yararlanmak için aldım. Ha şu anda bir nebze kardayım. Benim asıl kağıdım başka. Ya herro ya merro olan bir kağıt

senin riskli iş, spek kağıtlar fena, bir yakalarsan ihya eder tabii ama terside olabilir, şahsen o derece riske girecek bütçem yok, ufaktan takılıyorum ben,  bu işi yapabiliyorsan iş değişir tabiii, sağlam takip gerektiren işler bunlar....

kısaca sen akarken doldur sanane neden çıktığından cılardansın :)  thy riskli ben var korkmak....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Erhan Doruk yazdı:

Ne alırsan al her zaman alırken kazanırsın.. tüm zamanların zirvesinde olan altın ı alıp kısa vadede birşey beklememek lazım. 

Benim aldığım kayda değer bir miktar değil,  üstelik zirvede değilde 377 iken aldım ama arkadaşıma alma şimdi demiştim 390 iken aldı.
Neyse bekleyecek artık.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Alptuğ Özcan yazdı:

Burdan çıkarmam gereken ders "benim kısa vadede yatırım işine girmemem gerektiği" olur herhalde :D 

Tabiki sabretsem kar edeceğim kesindi pegasusta ama ben dayanamadım çıktım.

Başka bir kağıttan %10 a yakın kar ettim ve hala duruyor satmadım. Geçmişine baktığımda şuanki fiyatından daha yükseklerde olduğunu gördüm. Tekrar çıkmasını bekliyorum.

Kesinlikle tüm paramı tek bir bağlamıyorum. Sepet yapıyorum. Bir yerden kaybedersek diğer yerden telafi edebilmek için :good1:

Bir de borsa işi çok zaman alıyor sürekli takip etmek gerekiyor. 1 gözün sürekli ekranda olacak :D 

ohoo sen dersi çoktaan almışsında çaktırmamışsın birader :D:good1:

du bakiim meslek ne? Muhasebe :biggrin:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

Bunların hepsi ülke ekonomisini tabiiki etkiliyor ama kolonya hariç diğerleri benim bütçemi şuan için etkilemedi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Furkan Avcı yazdı:

Benim aldığım kayda değer bir miktar değil,  üstelik zirvede değilde 377 iken aldım ama arkadaşıma alma şimdi demiştim 390 iken aldı.
Neyse bekleyecek artık.

çok beklemeyebilirde bekleyebilirde :seytan:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alptuğ Özcan yazdı:

Bunların hepsi ülke ekonomisini tabiiki etkiliyor ama kolonya hariç diğerleri benim bütçemi şuan için etkilemedi

sık yapılan hata, sigara içmem ki gelen zam beni etkilesin derler mesela, dolaylıdır etki, araba fiyatı özelikle çok etkiler

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sık yapılan hata, sigara içmem ki gelen zam beni etkilesin derler mesela, dolaylıdır etki, araba fiyatı özelikle çok etkiler

hep 50 tl lik yakıt alırım tarzı gibimi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...