İçeriğe Yönlendir

Focus III - Triger / Kayışı / Değişim

Seçkin Sakarya

Recommended Posts

Eren Gökmen
(düzenlendi)

bizdeki yol ve çevre şartlarından ötürü 90 binmiş.

yollar iyileşince avrupa normlarına çekilmiş.

servis hep bunu söylüyor ama ben buna inanmiyorum. sonucta triger kayisinin yolla ne ilgisi var. mazot filtresi degisimi avrupada 60000, Türkiye'de 30000 veya 45000. bunu anlarim cünkü arada fark var. öte yandan gercekten Türkiye'de iyi bir yerden mazot aliniyorsa bu demekki 60000 de degistirilebilir.

insanin icine kurt düstümü bi kere degistirecek nasil olsa... bunu kullaniyorlar bence

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Evet 4 yıl 135 bin yazıyor. Geçen sene 6 yıl veya 90 bin oldu demişlerdi, ne yaptıkları belli değil. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Akgün ü bir daha arayın. 110 bin de koparsa, otosan zamanından önce oldu deiyp, araçta garanti olmasa da komple motoru bedavaya yapıyor mu sorun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

km sayacı yerine saat sayacı ile bakım aralığı belirlenirse en güzeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

mini vs gibi bazı markalar, bakım zamanını kendi hesaplıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

benim aracım 2009 model focus otomatik

araç şu anda 42000 km de ve ben 5 yılı geçtiği için triger kayışını değiştirdim. tabi bizim araçlarda triger ile beraber devirdaimde değişiyor. birde 40.000 bakımı yapıldı araca parçaları ford merkezden almıştım. işçiliği osman usta (no name) yaptı.

konu burada http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/262181-triger-ve-otomatik-vites-%C5%9Fanzuman-ya%C4%9F%C4%B1-de%C4%9Fi%C5%9Fim-s%C3%BCresi/  

bana maliyeti 579 tl oldu. 

zaten başka ne canı var ki....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Sayın forum uyeleri aracım 2011 ford fusion 1.4 dizel Ankara otokoçtan periyodik 90bin bakımından yeni çıktı. Tam olarak olarak 91200de servise girdi yağ yağ filtresi mazot filitresi fren balataları boya koruma pasta cila motortemizliği triger değiştiği için devirdaimde değişmesi gerekiyomuş garantiden yaptırdım devirdaim değişimini. Toplam 1600tl tuttu bilginize.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

km sayacı yerine saat sayacı ile bakım aralığı belirlenirse en güzeli.

Kesinlikle katiliyorum. Kimisi 3000 devirde kullaniyor, kimisi 1500 devirde kullaniyor. Km ayni ama biri 2kat eskimis. Acaba 160000 veya herneyse hangi devire göre belirleniyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

zaten başka ne canı var ki....

bir de şanzuman yağı kaldı abi 

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Fatih Söğütçü

merhabalar arkadaşlar dün gittiğim ford servisinin fahiş fiyata (600 tl civarı) triger değişimi sonrası kısa bir araştırmadan sonra tanıdıklar vasıtasıyla bu gün sabah  (parça + işçilik : 260 TL) 08:00 da aracımı özel servise bıraktım ancak triger değişimi sonrası arıza lambası yandı (triger değişimi ile alakalı) ve sonrasında lamba söndürüldükten sonra test sürüşüne çıktım ancak araba bağıra bağıra 120 km zar zor gördü düz yolda hemen ustaya döndüm ve  aracı bırakıp 16:00 da almam söylendi.Bana açıklama yapmadı ama ben  sente atmış diye düşündüm saat 16 da gittiğimde sorunu çözmüşler ford sevisinden bi aparat getirerek ayarlama yapmışlar ancak  benim merak ettiğim.

1- şu anda bir sorun / ses gözükmüyor ileride bir sıkıntı çıkar mı.

2- ilk test sürüşünde motor bayağı zorlandı hasar vermişim mi dir motora

3-araçla son testte 160-170 km hıza ulaştım , motor seside gayet normaldi sizce düzelmiş midir.

çok düşündürüyor beni eee birazda pimpiriklilik var.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sente atlatmışlar, şimdi düzelmiş duruyor.

Usta yoksa triger değişiminin en mantıklıısı her zaman yetkil servistir. Zarar gelmemiş diyemeyiz ama sorun çıkaracağını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Söğütçü

ama fiyat olarak çok fark var bide usta iyi diyince arkadaşlar balıklama atladım ama 120 km geçemeyince ''ben ne yaptım'' demedim de değil şimdi iyi bir şey yok gibi gözüküyor ancak aklım çalıştırırken hep motorun pistonlarından girip eksozdan çıkıyor valla...  alışmak uzun sürecek

Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

İşte bu tıp ustalar yuzunden sanayıye gıtmıyorum artık.Malesef tanıdık ustam yok.3 liraya yapılacak ıse 5 lira verip servise goturuyorum.En azından suana kadar yetkılı servısten sonra hıcbır sorunla karsılasmadım ama sanayıden aracı cıkardıktan sonra neler neler yasamıslıgım var.

Gecmıs olsun ınsallah ılerıye donuk sorun cıkarmaz.

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Triger isini her motor ustasina degil ozellikle ford ustasina yaptirmak gerek... Benzer bir sorun abimin arabadinda da olmustu. Sonrasinda motor rektefiye yapildi..

Yorum bağlantısı
Fatih Söğütçü

bi daha tövbeler olsun ya o ford servisindeki alet olmayaydı ne yapardı usta bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Fatih Söğütçü

tabiki de servis adamlarda alet edevat var bide bunun eğitimini alıyordurlar öyle kara düzen değildir.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Yılda 1 den fazla servis ihtiyacınız olmuyorsa yetkili servis herzaman iyidir

Geçmiş olsun umarım sorun olmaz

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Araç sente atlak olduğu için zamanlamayı yapamamış siboblara zarar verseydi kompresör kaçağı olurdu demekki bir yada iki diş atlakdı.Kitlemesiz triger değişiminde fordlarda illaki sıkıntı oluyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Söğütçü

Araç sente atlak olduğu için zamanlamayı yapamamış siboblara zarar verseydi kompresör kaçağı olurdu demekki bir yada iki diş atlakdı.Kitlemesiz triger değişiminde fordlarda illaki sıkıntı oluyor.

işin ilginç yanı hatalı olduğunda bile araba tek marşta çalıştı ama çekişte çok kötüydü dediğiniz gibi 1-2 diş hatalı takılmış acaba şu anda sıkıntı olsaydı 160 km hıza ulaşırmıydı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sentede alaet yok nasıl yapıldığını öğrenip yapmıştır. sorun bitti ise bitmiştir sonrasını etkilieemz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Söğütçü

değerli yorumlarınız için herkese çok teşekkür ederim,sağolun arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ülfi Öz

Herkese iyi akşamlar. 2011 model Ford Focus 3 sedan aracim(2011 kasımda aldim) şu an 22.000 de trigerini değiştirmem gerekiyor mu? Km bazında doldurmadi ama yıl bazında ikilem kaldım. Simdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Herkese iyi akşamlar. 2011 model Ford Focus 3 sedan aracim(2011 kasımda aldim) şu an 22.000 de trigerini değiştirmem gerekiyor mu? Km bazında doldurmadi ama yıl bazında ikilem kaldım. Simdiden tesekkurler

Öncelikle Foruma hoşgeldiniz. Km olarak 90 bin yıl olarak 5 yıl da değişimi önerilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...