İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam; T5 Multivan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Boşver muayene işlem vsvs. 40hp 60nm tork artışı desen şimdi bu stage 1 gibi bir yazılım mı yoksa ondan daha mı hafif? Bilmediğim için soruyorum yazılım işini.

Stage 1 abi, bu yazılım motora mekanik müdahale edilmeden yapılan soft yazılım. Bundan daha düşükleri de var, 25 hp alan var mesela. 

2.4 ton araba ile rampada vites düşürmemek için yaptırdığım bir işlem diyelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Bugün yazılımı yaptık 170 beygir olduk, ciddi fark var araba resmen kafa kaldırıyor. Duman sıfır, önceden bastığım gazın yarısına basıyorum şuan aynı şekilde yürütmek için

Güle güle yak ASR lambasını :) Benim de yaptırma düşüncem var, şanzıman 450nM torka kadar dayanıklıymış, beklemedeyim şuanlık.

Yakıtta gördüğün fark var mı Ebrar?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Güle güle yak ASR lambasını :) Benim de yaptırma düşüncem var, şanzıman 450nM torka kadar dayanıklıymış, beklemedeyim şuanlık.

Yakıtta gördüğün fark var mı Ebrar?

Abi yazılım bitince otobana çıktık bi denedik, çok normal sürüş yapmadım yani, basmalı seri kullandım yakıta hiç bakmadım, bu hafta içinde yakıtları paylaşırım. 

Not düşeyim. Tam 260.000 de yazılım yapıldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Turbon kırılmadan yenile derim ben

Birisi daha demişti, bunlar hep turbo mu kırıyor yazılım yapınca ? İyi mi ettik kötü mü ettik düşünmeye başladım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Standartin dışında bir basınçla çalışacak. Zaten kmsi nedeniyle aşınmış bir parça. Sende gaza gelecen zorlayacan. İllaki hasar alacak. Yeni bir parca takılsa illaki ömür uzun olur. Yağını incelt mesela. 5w30 da 0w40 a geç ama motor bunu kaldırır mı oda var. Yaglama ve soğutma önemli uzun soluklu yüksek devir den kaçın. Standart kullanımda daha düşük devirde tadını çıkar üst devir kasma egsoz daki katı da sök geri basınç artacağı için tıkalı kat da zorlayacak şuan

İki tane turbo kırdım. Ordan söylüyorum. :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Standartin dışında bir basınçla çalışacak. Zaten kmsi nedeniyle aşınmış bir parça. Sende gaza gelecen zorlayacan. İllaki hasar alacak. Yeni bir parca takılsa illaki ömür uzun olur. Yağını incelt mesela. 5w30 da 0w40 a geç ama motor bunu kaldırır mı oda var. Yaglama ve soğutma önemli uzun soluklu yüksek devir den kaçın. Standart kullanımda daha düşük devirde tadını çıkar üst devir kasma egsoz daki katı da sök geri basınç artacağı için tıkalı kat da zorlayacak şuan

İki tane turbo kırdım. Ordan söylüyorum. :)

Bana şu oksijen sensörünü kandıran parçadan lazım, dp nerden bulacağım oda var :) Kontak kapatmadan 500 km yol yapıyorum yağı farklı koymaya cesaret edemem :) yüksek devir istesemde yapmıyor 160 ile giderken 2950 devir :D

Downpipe varmı satılık :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Sol ön lastiğin sibobuna 20 tl sıkışmış. b2b81d56b927eeac562af47f40cd3113.jpg6f032cc8d8eb49274951fbab6930bba8.jpg

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ebrar mercekli far işine girsen ne güzel olur :)

Yazılımı yapan arkadaşının  istanbul'da bayisi yok mudur acaba, biz de nasiplensek?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Cem Işık yazdı:

Ebrar mercekli far işine girsen ne güzel olur :)

Yazılımı yapan arkadaşının  istanbul'da bayisi yok mudur acaba, biz de nasiplensek?

Abi mercek çok istiyorum ilk önce far camlarını temizleteceğim ama samsunda mercek yapan bir iki yer var onlar da sanayi işi, mercek takınca ışığı düşüyor tamamen görüntü amaçlı modifiye işlemi :) samsun dışına farları gönderemem günlük 50 km yol gidiyorum farsız olmuyor :)

http://www.ecutech.com.tr

Türkiyenin bir çok yerinde bayiisi var, siteden inceleyip iletişim yerindeki istanbul bayiisi ile görüşebilirsiniz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

@Mustafa Arıkan yazılım şanzıman derken kasayı boşalttım, şu maaşı alayım da far anahtarını çekip göndereceğim abi, arabayı alınca fan sensörünü yaparız demiştim, unuttum zannedersin diye yazıyorum :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ebrar Tüfek yazdı:

@Mustafa Arıkan yazılım şanzıman derken kasayı boşalttım, şu maaşı alayım da far anahtarını çekip göndereceğim abi, arabayı alınca fan sensörünü yaparız demiştim, unuttum zannedersin diye yazıyorum :)

Sıkıntı yok. Fotoyu attığında ben sana uygun olanı gönderirim

Ebrar Tüfek yazdı:

Abi mercek çok istiyorum ilk önce far camlarını temizleteceğim ama samsunda mercek yapan bir iki yer var onlar da sanayi işi, mercek takınca ışığı düşüyor tamamen görüntü amaçlı modifiye işlemi :) samsun dışına farları gönderemem günlük 50 km yol gidiyorum farsız olmuyor :)

http://www.ecutech.com.tr

Türkiyenin bir çok yerinde bayiisi var, siteden inceleyip iletişim yerindeki istanbul bayiisi ile görüşebilirsiniz :)

Gülsan Sanayide Adem var. Samsun Far Onarım. Selamımı söyle. :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Arıkan yazdı:

Sıkıntı yok. Fotoyu attığında ben sana uygun olanı gönderirim

Gülsan Sanayide Adem var. Samsun Far Onarım. Selamımı söyle. :) 

Komşuymuşuz, bizde gülsandayız :) instagramdan baktım güzel işçiliği var d2s kullanıyor, internette bitane adam 4 mercek koyup kısa 4 mercek uzun 4 mercek yapıyor, bayaa güzel duruyordu. Fiyatta anlaşırken 4 kısa 4 uzunlu 4 mercek sisteminden yaptırmak istiyorum, bütçemi aşarsa sade kısalara yaparız :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ebrar Tüfek yazdı:

Komşuymuşuz, bizde gülsandayız :) instagramdan baktım güzel işçiliği var d2s kullanıyor, internette bitane adam 4 mercek koyup kısa 4 mercek uzun 4 mercek yapıyor, bayaa güzel duruyordu. Fiyatta anlaşırken 4 kısa 4 uzunlu 4 mercek sisteminden yaptırmak istiyorum, bütçemi aşarsa sade kısalara yaparız :)

Çift merceğe hiç gerek yok. Kaliteli sıfır bir mercek aydınlatma olarak gayet yeterli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Bugün arka kısmı biraz temizledim, içini düzenledim, çekmecelerin içlerini topladım, dikiz aynasına bitane little trees coconut.

Orta kapıya içerden birisi iz yapmış onu şampuan ile yıkayıp çıkaracağım.
Arabanın döşemesine ayak basılmamış bile, halının altındaki orjinal döşeme sıfır, döşemenin üstü fabrikasyon poşetli. Sıfır alındığından beri 17 yıldır poşetleri sökülmemiş. 16ce10fde15aaf07b7f3b46b8ac1c48f.jpg7b3abbd6e91f23219933c8fec09452a5.jpgc40a2c05732269e9172aa568d5ac69c1.jpgdb5309902d2e3cd31fbb217104ab2171.jpgd3f5f1e58c281b95c43f76af4c8d1c54.jpgdfc8a0aa7cd9a864459aea0963e20c35.jpg61d2344cbfdef188eed8af9738be54c3.jpgcc5e4a52cd7393f0ec28011b4b73b742.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bana bu siyah parçadan lazım acil olarak, nerden bulabilirim, sadece 1 tane :)

c618f16a8caf5ab9b57e888ea0bef764.jpg59dcb307f529268b7d22a8d1b7473e75.jpg8f1cd78c7f4611aea62497e318925d47.jpg

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Apartman 4 kat, her katta birinin vw ticarisi var. İlk ben aldım, sonra diğerleri aldı. Apartmanın otoparkına vw den başka araba girişi yasak [emoji23] birtane de dışarda duruyor kapının önünde, onu dışladık [emoji38]80abb8a69556fadae97da9e673ea8995.jpgcb1357026c6eb28e8cd7372f4d8c9c97.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Köksal Yılmaz yazdı:

Alın içeri, üşümesin :D

Otoparka inene kadar bebekleri üşür diye tam kapıya koyuyor arabasını :D

Sinan Akgöl yazdı:

Apartman adı 

0b9fd1fc-c693-4c18-ab6d-8c4999a20922-m.j

Beyaz caddy sıfır aldı camdaki stickerları koltuk poşetleri duruyor, arkadaki transporterin sahibinde transit vardı bendekini görünce satıp transporteri aldı :D insanlara vw aşılıyorum, doğuş bana hediye bakım vermeli bence :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Bugün keyfiyetten Golf 7 Anahtar yaptırdım. Arabanın plakasını aldığımda değiştirmedim 61 severiz, belki eski sahiplerinde yedek anahtar vardır vs kafam rahat olsun güvenli olsun diye bütün anahtarları beyinden sildirip 3 anahtarı teker teker kodladık, şuan bu 3 anahtardan başka hiçbir anahtar kontağı çeviremez. Sildip baştan kodlamak gereksiz bişeydi ama şuan daha da güvenli. Artık 3 anahtar var. 370d2d583f5505bbec8dc2006e09dfef.jpgb58d04e45238b53c2e190ee22b7add10.jpg

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

@Mustafa Arıkan abi yağmur yağıyor, durunca aşşağı inip far anahtarını sökeyim, sana maliyeti kaç tl olmuştu otomatik far sensörünün :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...