İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Barış AÇIL
Ev borcu ödemesem ve (bayidelerde olduğunu bilmem ama) 190 küsür liraya sıfır 1.0 TSI Golf ü yapıştırırdım şimdi.
Çarşamba günü kayseri vw de idim 2 passat vardı 3 tiguan vardı bir tane variant vardı
2 troc vardı 1 touareg vardı ticariler vardı ama hiç golf yoktu hiç polo yoktu
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bende ev borcum olmasaydıda deneyler yapsaydım. Cruze ön torpidosuna güneş panelleri koyup aküyü burdan beslemek istiyorum. Motor kaputuna bir adet ek 100 ah lık ek akü takviyesi yapmak istiyorum. 

Borcum olmasaydı, 4 teker bilyasını, 4 amorsitörü, debriyajı , yazlık ve kışlık 2 set lastik, komple boya yaptırmak isterdim :( 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Arabada ek zaman mı geçiriyorsun motor çalışmazken?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Arabada ek zaman mı geçiriyorsun motor çalışmazken?

Temizlik dışında hiç vakit geçirmem. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

yazılımlı 1.3 mjet Astrra harika olurdu , 6 vitesi ile uzun yolda muhteşem

Kendinden hipermilli

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Kendinden hipermilli

tam gazda 6 lt

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bana para verinde lastiklerimi ekonomi tekerine çevirem :) 60000 km olmuş tekerlere

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bana para verinde lastiklerimi ekonomi tekerine çevirem :) 60000 km olmuş tekerlere

önce hafif jant, 2 kg jantlar var efsaneler

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

Jant da mı alacaz 😂

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

Alpay Sumer yazdı:

Jant da mı alacaz 😂

900 tl bende var.  4 tane ekonomi lastiği yeter şimdilik. Bütcemde 1000 tl açık var.  Janta gerek yok, şu anki çok tatlı duruyor. Ama dur bi dakka bu ay arabanın muayenesi var :( 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hafif jantsız araba çok yakar, lastik kesmez o işi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

hafif jantsız araba çok yakar, lastik kesmez o işi

Tenekeye geç diyon yani 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

900 tl bende var.  4 tane ekonomi lastiği yeter şimdilik. Bütcemde 1000 tl açık var.  Janta gerek yok, şu anki çok tatlı duruyor. Ama dur bi dakka bu ay arabanın muayenesi var :( 

Masraf etme. Gel benim arabayı vereyim sana😂

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Alpay Sumer yazdı:

Masraf etme. Gel benim arabayı vereyim sana😂

Ben masraf etmiyom, Şirketin verdiği paradan artan yakıt parasıyla yaptırıyorum. 

Arabanın kaskosunu 

Arabanın bakımını 

Arabanın yakıtını 

Bunların hepsini son 8 ayda şirketten aldığım ödeme ile yaptım :)

Pardon tamponun yaparken parasını babam vermişti. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Ben masraf etmiyom, Şirketin verdiği paradan artan yakıt parasıyla yaptırıyorum. 

Arabanın kaskosunu 

Arabanın bakımını 

Arabanın yakıtını 

Bunların hepsini son 8 ayda şirketten aldığım ödeme ile yaptım :)

ha anladım. yakıt tamam. Lastiğide halledersem süper diyosun. Simdi oldu. 😄

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

ha anladım. yakıt tamam. Lastiğide halledersem süper diyosun. Simdi oldu. 😄

Alpay  Ev İş arası arabayı kullanma taraftar değilim. Haftasonu arabacısıyım. Malüm covitten araba ile işe gidip gelmemizi istediler. Mecbur arabayla gidiyoruz. 7 ayda 10000 km devirmek üzereyim.  Cruze yanımda yük ediyorum gibime geliyor. Eski i10 tam bu iş - ev arabası olacaktı ama evin peşinatı oldu. 

Cruze ailem memnun, ama İş-Ev arası için büyük ve maliyetli. 

8 defa uzun yola gittik, bunun 4 nde arka koltukta gittim, inan Cruze uzun yolculuğun hakkını veriyor. İ10 içinde arka koltuda uzun yol sıkıntı olabilir. Cruze bizim uzun yol arabamızdı . 

Ama devran döndü Ev-İş arabası oldu. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Tenekeye geç diyon yani 

magnezyıum

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

magnezyıum

Abi bende bütçe mütçe kalmadı, olan üç kuruşuda acil duruma saklıyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba değerli dostlar, malum uzun soluklu testler yapıyorum. Düşük süratte ve devirde yaptığım yolculukların sonunda kaputu açınca sıcak bir hava kaputtan kalkıyor. Kaputun içindeki atmosfer bunaltıcı. Sıcak hava sirküle olmayınca içerde kapana kısılıyor. Fakat hızı biraz artırıp ( 70 ve üzeri) kaput açtığımda bunaltıcı hava olmuyor. Çok belliki düşük devirde su pompası verimi düşük. Ama devir yükseldiğinde yani 70 üzeri hızlarda yapılan yolculuklarda kaput altı daha ferah kalıyor. Bu durumdan dolayı 2000 devir altında kullanmamayı karar verdim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba değerli dostlar, malum uzun soluklu testler yapıyorum. Düşük süratte ve devirde yaptığım yolculukların sonunda kaputu açınca sıcak bir hava kaputtan kalkıyor. Kaputun içindeki atmosfer bunaltıcı. Sıcak hava sirküle olmayınca içerde kapana kısılıyor. Fakat hızı biraz artırıp ( 70 ve üzeri) kaput açtığımda bunaltıcı hava olmuyor. Çok belliki düşük devirde su pompası verimi düşük. Ama devir yükseldiğinde yani 70 üzeri hızlarda yapılan yolculuklarda kaput altı daha ferah kalıyor. Bu durumdan dolayı 2000 devir altında kullanmamayı karar verdim. 

Motora giren hava dışarıdan 5 derece yüksekse sıkıntı yok bence. Bırak kalsın öyle. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

60000 km olmuş tekerlere

Yalnız bu iş şakaya gelmez. Lastikler ömürlerini dolduralı çok olmuş. Allah korusun, ilk yağmurda kayar bi yere vurursunuz, lastiğe vermediğiniz paranın katlarcası cebinizden çıkabilir. Her şeyi geçtim, arabada çocukla hanım taşıyorsunuz, canları size emanet. Aman diyeyim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Yalnız bu iş şakaya gelmez. Lastikler ömürlerini dolduralı çok olmuş. Allah korusun, ilk yağmurda kayar bi yere vurursunuz, lastiğe vermediğiniz paranın katlarcası cebinizden çıkabilir. Her şeyi geçtim, arabada çocukla hanım taşıyorsunuz, canları size emanet. Aman diyeyim.

Daha basitini söyleyeyim. Sokaktan rampa aşağı iniyorsun. Caddeye bağlanacaksın ve sağa dönüp devam edeceksin. Cadde sokak birleşiminde solda minibüs park etmiş. Caddeden geleni göremiyorsun. Tam caddeye bağlanmaya yaklaştın, bi araba caddeden senin sokağa dönecek. Hava da yağışlı yerler ıslak. Burun buruna geldin. 60 binlik lastiklerle Vurma ihtimalin çok yüksek. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Daha basitini söyleyeyim. Sokaktan rampa aşağı iniyorsun. Caddeye bağlanacaksın ve sağa dönüp devam edeceksin. Cadde sokak birleşiminde solda minibüs park etmiş. Caddeden geleni göremiyorsun. Tam caddeye bağlanmaya yaklaştın, bi araba caddeden senin sokağa dönecek. Hava da yağışlı yerler ıslak. Burun buruna geldin. 60 binlik lastiklerle Vurma ihtimalin çok yüksek. 

Beni ve ailemi düşünüyorsunuz Amin. Lastikleri her dakka test edip sınıyorum. Henuz performas olarak eskime ibaresi yok. Halen ilk aldığım durumda. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Halen ilk aldığım durumda. 

Bu kısım ya aşırı subjektif ya da biraz sallamasyon olmuş. Mümkün değil.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Bu kısım ya aşırı subjektif ya da biraz sallamasyon olmuş. Mümkün değil.

Aracın eski sahibi 80000 km değiştirmiş. Araba 123400 kmde.  42300 km olmuş yani. Lastikler 2016 model 4 yaşında. 

İlk günkü gibi derken, kullandığım zamanı kastettim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...