İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

ne ?  gerçek mi bu? 

Kendin bak 

ACtC-3f941OgLe8_DG_FuGLWjJx93ZmZVFJcNdtd

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Ali göstergede ikaz var. Isınırsa  öter. Sıkıntı olmaz. 

ötmez. arabada su bitse hararet yükselmeyebilir mesela 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

ötmez. arabada su bitse hararet yükselmeyebilir mesela 

Sağlam olmasa değiştirim. SAğlamsa neden değiştireyim. Bak usta 235000 kmde hiç değişmemiş devir daim gösteriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben de bu videoyu paylaşmaya geldim. Kopan parçalar su kanallarını tıkarsa oluşabilecek harareti nasıl önleyeceğiz?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aracımda Antifriz hiç eksik olmadı. Hiç paslı su akmadı. Km daha 150 bin olmadı. O nedenle şu an sağlam parçayı sökmek istemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sani Gerşon yazdı:

Ben de bu videoyu paylaşmaya geldim. Kopan parçalar su kanallarını tıkarsa oluşabilecek harareti nasıl önleyeceğiz?

karışma yahu :D 

ali abi 1 devirdaim en az 20 yıl 1 triger en az 500 bin km rahat gider değişme yahu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabadan çıkan 10 yıllık eski termostat.. Pırıl pırıl. Hiç kireç yada pas yok. 

ACtC-3fP_dcvUQ30etFOGRjp5wrfej3wI0Ap27Ir

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

karışma yahu :D 

ali abi 1 devirdaim en az 20 yıl 1 triger en az 500 bin km rahat gider değişme yahu

Usta 300 bin km gider diyor. 20 yıl dememiş. Yeterki Antifiriz ve saf su olsun. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Makinaniz uzun yaşar calgonla. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Saf su mu ona hiç gerek yok diyen ustanın dükkanından bir daha dönmemek üzere çıkarım net.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Koray Demir yazdı:

Saf su mu ona hiç gerek yok diyen ustanın dükkanından bir daha dönmemek üzere çıkarım net.

saf su derken antfrizle karıştırmak için saf su al diyen ustamı var. taşlarlar yahu 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Gök yazdı:

saf su derken antfrizle karıştırmak için saf su al diyen ustamı var. taşlarlar yahu 

Usta var ustacık var. İşi ve tekniği bilenden ayrılmam, bilmeyen her zaman kaybeder. Bugün koymayı marifet gördüğü yüksek oranda kireçli ve demineralize edilmemiş çeşme suyu ile beni maksimum 20 liralık harcamadan kurtarmış gibi gözükür ama yarın uzun vadede antifrizin koruyuculuğunu azaltarak petek ve soğutma sisteminde korozyon oluşumuna yol açarak zarar verebilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabayı düzenli olarak kontrol ederim. Her akşam kaput açar incelerim. Hiç bir detayı sizden saklamam. Ne derseniz yapıyorum. Bende imkanlar kısıtlı. Para oldukça beraber yapıyoruz. 

Aldıklarımı takıcak usta işcilik ücretini denkleştiremedim. Sırasıyla her şey olucak. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Makinaniz uzun yaşar calgonla. 

İstemsizce reklamdaki sesin aynısını çıkararak okudum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

-5 derecede yine başarılı bir kontak açtık. Tüketim 9.3 litre idi. Hanımın servis hizmete girdiği için ben kendi hipermil yolumdan sürdüm. Genel ortalama 9.3 litreden 8.8 litreye düştü. 

Böyle giderse, 7 litreye inebilme şansım var. 

@Tansu Kalafatoğlu @Ümit Türk

Bakım tablosunun resmi açıldımı

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

-5 derecede yine başarılı bir kontak açtık. Tüketim 9.3 litre idi. Hanımın servis hizmete girdiği için ben kendi hipermil yolumdan sürdüm. Genel ortalama 9.3 litreden 8.8 litreye düştü. 

evet açıldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Açıldı ama filtre değişim periyotlarını görünce çok önemseyemedim :) hiç değişmez deseymiş bari 4 sene hava filtresi değişim periyodu nedir

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Açıldı ama filtre değişim periyotlarını görünce çok önemseyemedim :) hiç değişmez deseymiş bari 4 sene hava filtresi değişim periyodu nedir

ya herhalde ülkece servis için kazıklanıyoruz bu nedir abi sürelere bakar mısınız :unknw:

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Almanca ingilizce ve türkçe sayfalardan teyit ettim. Aynı tablo Astra J içinde var :D

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

-5 derecede yine başarılı bir kontak açtık.

dikkatimi çeken soğuk sert havalarda kontağı çevirme ile marş alırken sıcak havalarda niye naz yapar tek marş alıyor ama 1-2 saniye içinde falan. 

Ali Darbaz yazdı:

Almanca ingilizce ve türkçe sayfalardan teyit ettim. Aynı tablo Astra J içinde var :D

bu tuzak olmalı.  motor bitsin gelsin sıfır motor yaptırsın bize.  bakım yaptırmadığı süre içerisindeki kaybımızı burda fazlasıyla alırız der gibi olmuş. :exc1:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

İlginç. Bu filtreleri km’lerine göre test edenler var mı? Biz mi 10-15 binde gereksiz değiştiriyoruz?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İlginç. Bu filtreleri km’lerine göre test edenler var mı? Biz mi 10-15 binde gereksiz değiştiriyoruz?

bende onu düşünüyordum şimdi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Valla ben söktüm baktım temizdi , ama genede değiştim. :D

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Amerika’da çok uzun millerce kullanan var hava filtresini km'ye çevirince 20000 30000 oluyor.

Bazen ben de düşünmüyor değilim 2 bakımda bir mi hava filtresi değişsem diye. Yağ bakımını 10000den fazla geçiremem arabam yüksek kmli ama hava filtresini 20000de falan değiştirmek çok da sorun olmaz gibi. Ki en son 13000de değiştim hava filtresini bir fark göremedim 😀

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Behlül Baş yazdı:

Amerika’da çok uzun millerce kullanan var hava filtresini km'ye çevirince 20000 30000 oluyor.

Bazen ben de düşünmüyor değilim 2 bakımda bir mi hava filtresi değişsem diye. Yağ bakımını 10000den fazla geçiremem arabam yüksek kmli ama hava filtresini 20000de falan değiştirmek çok da sorun olmaz gibi. Ki en son 13000de değiştim hava filtresini bir fark göremedim 😀

motor yağı 13500 km oldu benim :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...