İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

cruze ne zaman vurdular? 

Cruza vuran olmadı, eski arabama vuran oldu. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Cruza vuran olmadı, eski arabama vuran oldu. 

Allah beterinden korusun Ali abi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Allah beterinden korusun Ali abi. 

Amin. 

Malesef arabanın fiyatı yüksek. 40000 tl iken kasko etmemiştim. 65000 tl olunca düşünmeye başladım. 80000 tl üstüne çıkınca sigortalayım dedim. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Amin. 

Malesef arabanın fiyatı yüksek. 40000 tl iken kasko etmemiştim. 65000 tl olunca düşünmeye başladım. 80000 tl üstüne çıkınca sigortalayım dedim. 

vur vur acıma vardı bir hayalimiz. 100.000 nedir yahu

Yorum bağlantısı
Ali Gök

kasko kendi aracınız için yapıyorsanız çok da önemi yok

başkasına verdiğin zarar karşılamak için yapmak daha önemli.  hatta poliçe teminatlarınıda böyle düşünmek faydalı olur

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

kasko kendi aracınız için yapıyorsanız çok da önemi yok

başkasına verdiğin zarar karşılamak için yapmak daha önemli.  hatta poliçe teminatlarınıda böyle düşünmek faydalı olur

Allah nazar değidirmesin 11 yıllık ehliyet sahibi olarak hiç bir kimsenin malına canına zarar vermedim. Hiç kazam yoktur. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Allah nazar değidirmesin 11 yıllık ehliyet sahibi olarak hiç bir kimsenin malına canına zarar vermedim. Hiç kazam yoktur. 

Kaza genelde anlık olaydır, 11 yıldır yapmamış olmanın önümüzdeki 1 saniye için bile garantisi yoktur. Kaskoyu imm'yi yüksek tutarak yaptırman senin için iyi olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

garanti diyorsun yani kaza yapmam diyorsun 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

garanti diyorsun yani kaza yapmam diyorsun 

Kasko yaptım , kaza olur , yada olmaz biz bunu bilemeyiz. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

400 amperlik batarya bloğuna sahip, ama 1 gün bile dayanmıyor olması ilginç geliyor. 

V=IxR

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

V=IxR

Abi adamın teknesi, Sun odssey 35. Adamın radar kullandığı yok, Tek bir ampül açık kamarada. Teknenin Navigasyon tableti,  Buzdolabı ve Otopilot dışında geceleri kullandığı Seyrüsefer ışıkları var. Karavancılar 100 amper akü ile 19 20 saat idare edebiliyorlar. Ama Fatih kaptanın teknesi, 1 adet samsung tablet ve 1 adet samsung a5 çep telefonu ile navigasyonu yapıyor.  Ayrıca mutimedya adına eski bir Dell notebooku var. 

Yani adamın 300 amperlik akü kapasitesi ve güneş panoları olmasına rağmen, gece seyrinde aküleri boşalıyor. 

Aha tekneside budur. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabanın mtvsi 6 aylık 281 lira çıktı :D Yani yıllık 562 TL. Ne kadar sevindim bilemezsiniz :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın mtvsi 6 aylık 281 lira çıktı :D Yani yıllık 562 TL. Ne kadar sevindim bilemezsiniz :D

Seni üzmemek icin yazmayacağım 😂😎

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Seni üzmemek icin yazmayacağım 😂😎

Yaz yaz, bişey olmaz. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Ben de 3881 sanıyordum. 3556 çıktı. Evde bayram havası var :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yahu o nasıl bir rakam. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hybrid arabaya o nasıl bir mtv . arabanın ekonomikliği ne oldu şimdi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Arkadaşlar , çok sıkıcı bişey öğrendim. Güneş 25 Marta kadar sabah 0700 dan önce doğmuyacak. Bu ne demek oluyor. Isınma ve aydınlanma için elektrik tüketmeye devam edeceğiz. AKünün 25 Marta kadar sorun çıkarmadan usul usul çalışmaya devam etmesi gerekiyor :( Neyseki akşam güneş geç batıyorda, mesai dönüşü aydınlatma için enerji harcamıyoruz. :D

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

hybrid arabaya o nasıl bir mtv . arabanın ekonomikliği ne oldu şimdi

Maalesef yasalar. Bu kadar mtv ile dizel otomatik bir c sınıfından bir tık az masrafı oluyor. Tabi dizel göre avantajları da var masraf konusunda. Araba 1.8 motor ama silindir sıkıştırma oranı 1.4 motor kadar. Hem bunu yok sayıyorlar hem de elektrikli olmasını yok sayıyorlar ve sonuç olarak saçma bir vergi çıkıyor. şurada kendi güzergahım için farklı yakıt tipli araçları karşılaştırmıştım. Hibrit mtv düzeltilmesi gerek sadece 3556 kabul edin

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Arkadaşlar , çok sıkıcı bişey öğrendim. Güneş 25 Marta kadar sabah 0700 dan önce doğmuyacak. Bu ne demek oluyor. Isınma ve aydınlanma için elektrik tüketmeye devam edeceğiz. AKünün 25 Marta kadar sorun çıkarmadan usul usul çalışmaya devam etmesi gerekiyor :( Neyseki akşam güneş geç batıyorda, mesai dönüşü aydınlatma için enerji harcamıyoruz. :D

Pilli el feneri kullan:nargile:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Pilli el feneri kullan:nargile:

Far kullanmaya devam edecez, trafiği gözlemleyip daha geç yola çıkabilirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

%40 dan fazla alternatör yükü olmadan en verimli seyehat hızını bulucam

Kaç çıktı en verimli hız?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Kaç çıktı en verimli hız?

80 km hızın altında sürünce , arabanın yakıt tüketimi düşmüyor aksine yakıt veriminin büyük kısmı "ısı kaybına dönüşüyor",  yakıttan aldığımız enerjiyi hararet olarak kaybediyoruz. 80 ile gidince tam dengede kalıyor . Benim motorun en verimli , ekonomik piston hızı saniyede 1200 feet. Bu değeri yakalamak içinde 2000 devirin altına düşmeden seyehat etmem lazım. 

2000 devirde sürdüğüm sürece, sürütünme kayıpları minimumda kalıyor. 2000 devir saate 70 - 80 km arasında kalmak demek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Maalesef yasalar. Bu kadar mtv ile dizel otomatik bir c sınıfından bir tık az masrafı oluyor. Tabi dizel göre avantajları da var masraf konusunda. Araba 1.8 motor ama silindir sıkıştırma oranı 1.4 motor kadar. Hem bunu yok sayıyorlar hem de elektrikli olmasını yok sayıyorlar ve sonuç olarak saçma bir vergi çıkıyor. şurada kendi güzergahım için farklı yakıt tipli araçları karşılaştırmıştım. Hibrit mtv düzeltilmesi gerek sadece 3556 kabul edin

yıllık misal 30 bin km yapsanız o zaman ekonomide farkı açarmı biraz 

ama şuan özellikle az binenler için MTV öldürmüş ekonomiyi nedense hybrid elektrik vs çok az mtv öder yada ödemez gibiydi hep aklımda olan şaşırdım doğrusu

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şu karanlıkdan kurtulmak istiyorum :D Far ampüllerim eskidi. 

ACtC-3f4Kr83_DajSdcrYHcEOHTQOYwb5s_oEgUb

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...