İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba , 

Çektiğim resimleri Chevrolet cruze grubunda ve ustalara paylaştım. Herkes takozun iyi durumda olduğunu, yeni bile takılsa bir süre sonra görüntüsü bu şekili alacağını belirtti. 

Arabamı daha önce yapan ustayada gönderdim, Oda bunun normal bir durum olduğunu, yeni bile taksan 1 ay içinde onunda bu çatlaklarla dolacağını söyledi. Benim arabanın debriyajının eskidiğini, baskıyı balatayı değiştirmeyi önerdi. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba , 

Çektiğim resimleri Chevrolet cruze grubunda ve ustalara paylaştım. Herkes takozun iyi durumda olduğunu, yeni bile takılsa bir süre sonra görüntüsü bu şekili alacağını belirtti. 

Arabamı daha önce yapan ustayada gönderdim, Oda bunun normal bir durum olduğunu, yeni bile taksan 1 ay içinde onunda bu çatlaklarla dolacağını söyledi. Benim arabanın debriyajının eskidiğini, baskıyı balatayı değiştirmeyi önerdi. 

Takoz kaç senedir orada duruyor önemli olan o. Ustalar takoza bakarak sağlam diyeceklerdir. Ancak bu kauçuk bir malzeme. Haliyle zamanla sertleşir ve performansı ilk günkü gibi olmaz. Titreşimleri tam anlamıyla sönümleyemez ve size iletir. Ancak sağlamdır.

Mesela 6 yıllık kış lastiği de sağlamdır. Dıştan bakınca çok güzeldir. Ama artık sertleşmiştir. 

Ben de motor takozu değişeceğim zaman ne gerek var sağlam demişlerdir. Motor takozunu değişince araba 2 sınıf atlamıştı. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Takoz kaç senedir orada duruyor önemli olan o. Ustalar takoza bakarak sağlam diyeceklerdir. Ancak bu kauçuk bir malzeme. Haliyle zamanla sertleşir ve performansı ilk günkü gibi olmaz. Titreşimleri tam anlamıyla sönümleyemez ve size iletir. Ancak sağlamdır.

Mesela 6 yıllık kış lastiği de sağlamdır. Dıştan bakınca çok güzeldir. Ama artık sertleşmiştir. 

Ben de motor takozu değişeceğim zaman ne gerek var sağlam demişlerdir. Motor takozunu değişince araba 2 sınıf atlamıştı. 

1330 tl fiyatı olan bir takoz. Orjinali en ucuzu 550 liraya buldum. Yalnız esas sorun hangi takozun benim derdimin çaresi olacak. 4 tane takoz var. Küt küt vuran takoz hangisi. 4 dünü birden değişimi 2000 2500 tl arası buluyor :( 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

20 aydır Cruze sahibiyiz , arabanın "C" sınıfı olduğunu daha yeni öğrendim :D Ben B sınıfı sanıyordum :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Ali ben sana yaşadıklarımı anlattım
Videolarını gönderdim
Takozların kauçuk kısımlarında kopma olmasa bile esneme miktarı limiti aşarsa görevini yapmaz

Demek ki okuduğun kaynakların güvenilirliği şaibeli emoji16.png

Okuduğum kaynaklarda araba pazarlamaktan bahsetmiyor. Teknik konulardan bahseder. Arabanın pazarlama sınıfını ilk defa bakayım dedim. Oda 75000 tl lik araba arayan arkadaş D sınıfı araç istemiş. ona istinaden merak etttim. Cruze alırken sınıfına bakmadım , parasına baktım :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Öff Opel Astra J grubuna girdim. Karşıma çıkana bak. Bu nasıl kırılır , : S 

ACtC-3ctnAE4Xf0iOPiRYFl_-gsPi9RWJWsiGaPW

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

uzamış aluminyumu, ne bu kayış gergisi mi

Kayış gergisini tutan blok kulağı kopmuş abi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

civatasında loctite izi var mı? fotoda göremedim

Ne civatada nede yuvada loctite yok abi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mikroskop falan lazım ama bence civata geşedi sonucunda alüminyum çalıştı ve uzadı... uzun vadede oluşmuş bir arıza tipi, tamiri mümkündir bu parçanın, motor inecek ama beya yan kapak alınacak dışarı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu konuya her girişimde 4 sayfa okunmamış mesaj çıkıyor karşıma :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Bujiyi neden gm almadın, bende değiştireceğim, ngk orjinalden iyimidir ?

Buji almadımki. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Buji almadımki. 
Yorgunluktan kenardakini ngk buji kutusu olarak görmüşüm. Ben bi kahve içeyim.6d0e7fe12bfe3f129ee7751a6877c13d.jpg
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Yorgunluktan kenardakini ngk buji kutusu olarak görmüşüm. Ben bi kahve içeyim.6d0e7fe12bfe3f129ee7751a6877c13d.jpg

Buji degiştim gm yaptım. Ama 6 ay oldu

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bende değiştireceğim ne zaman değişti bilmiyorum, lpg öncesi herşey yeni olsun.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
piikk kırılır normal sıkmamıs acmamıs cekiclediler mi acaba
Bende clionun sileceği kırmıştım boşa dönüyordu ufaktan yoklayayım dedim tık ufandı hangi civatasına dokunsan boşa dönüyor bazı arabalar çok dandik
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

otomotivde silikon lu hiçbir ürün servisin kapısından giremez. girmemeli, kulanan var mı? var o ayrı.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

otomotivde silikon lu hiçbir ürün servisin kapısından giremez. girmemeli, kulanan var mı? var o ayrı.

Silikon spreyle torpidoya banyo yaptırıyorlar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...