İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Koray Demir
Ebrar Tüfek yazdı:

Sarf malzemesi bunlar, arabaya sıfırdan beri binmiyor ki.

0 km almış olsaydı bu araba çok daha sağlıklı olurdu, en fazla motor kurum bağlardı ama yinede ne zaman ne çıkacak belli olmaz araba bu.

Yok onu demiyorum yanlış anladın. Ali bey geçmiş mesajlara göre yakıttan yılda bilmem kaç bin lira tasarruf ediyor bu sayede bakım ve parçalar bedavaya geliyormuş.

Öyle bir özelliği var işte ☺️

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Hani yakıttan elde edilen üç beş bin tasarruftan bedavaya geliyordu parçalar hiç para harcamıyordunuz ne oldu o iş?

Koray, araba 11 yaşına basmasına şurda 3 ay kaldı. Plastik aksam yıla dayanmıyor. Bu ay 500 tl harcadım, Maaş yatınca 390 tl daha masrafı edecez. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Koray, araba 11 yaşına basmasına şurda 3 ay kaldı. Plastik aksam yıla dayanmıyor. Bu ay 500 tl harcadım, Maaş yatınca 390 tl daha masrafı edecez. 

Araç ne yakıyor ve tasarrufta normale göre ne kadar kâr elde ediliyor onu söyle? Ya da LPG olsa idi durumlar hangisinin lehine olurdu?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Koray Demir yazdı:

Yok onu demiyorum yanlış anladın. Ali bey geçmiş mesajlara göre yakıttan yılda bilmem kaç bin lira tasarruf ediyor bu sayede bakım ve parçalar bedavaya geliyormuş.

Öyle bir özelliği var işte ☺️

Tamam şimdi anladım :)

Koray Demir yazdı:

Araç ne yakıyor ve tasarrufta normale göre ne kadar kâr elde ediliyor onu söyle? Ya da LPG olsa idi durumlar hangisinin lehine olurdu?

Lpg yıllık maliyette çok fark ediyor, bakım bile bedavaya gelir yakıt fiyatından çıkarırsak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Koray ben arabaya yakıt için para vermiyorum. Bizim patronun Tüpraş diye rafinerisi var. 

Ebrar Tüfek yazdı:

Tamam şimdi anladım :)

Lpg yıllık maliyette çok fark ediyor, bakım bile bedavaya gelir yakıt fiyatından çıkarırsak.

Uzun zamandır istasyona para vermiyorum. :D

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bostancı otosanayi gittim. Dk marka şanzıman kulaklarına bakmak istedim. Arabanın parça koduyla bu geldi önüme. İnceleme yaptım oldukca iyi mala benziyordu. 

ACtC-3cNI_ZNqF59xUpNTeiA18CaL38ryTya_Tyh

Bir diğer husus, Zf tarafından yapılan lemförder marka Cruze parçaları gelmiş. İnceledim. Bana gene kaliteli gibi geldi. Arkasında ZF var. Arabanın Süspansiyon takozunu, Z-rotunu bu marka almayı düşünüyorum. Lemförder hakkında yorumunuzu merak ediyorum. 

ACtC-3d22kcPJKhG9RA-A6-lS6xSzPDXr2xFf6X1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Hicbisey cıkmayacak. Yakında Kendi kendine düzelecek hersey..

Ben bundan bişey anlamadım. Sorun cıkınca  sabahlara kadar uyuyamıyordiyen sizlersiniz.  3 hafta önce, ön frenler cıyaklıyor diye komple işlem yaptırdım. 400 liram gitti :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Koray ben arabaya yakıt için para vermiyorum. Bizim patronun Tüpraş diye rafinerisi var. 

Uzun zamandır istasyona para vermiyorum. :D

Bizde beleş yakıt yok, pompacıya elden teslim kapıda ödeme :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Bizde beleş yakıt yok, pompacıya elden teslim kapıda ödeme :D

yahu bu sanayidekiler hep adama nasıl "fazla alirim" diyemi düşünüyor. 

Adam ayak üstü göz göre göre bana sağlam akuyu bozuk diye söktürüyordu. @Ali Gök Akü akü onlarca forum konusu yazdık, bak boşa değilmiş. 350 lirayı kurtardık :D

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

yahu bu sanayidekiler hep adama nasıl geçirim diyemi düşünüyor. 

Adam ayak üstü göz göre göre bana sağlam akuyu bozuk diye söktürüyordu. @Ali Gök Akü akü onlarca forum konusu yazdık, bak boşa değilmiş. 350 lirayı kurtardık :D

Sanayi esnafı olarak katıldığım bi konu :D Gözümün önünde DSG baskı balata problemi yüzünden sanayiye gelen vagcı bi abimizi 9 bin tl civarı fatura çıkarıp mekatronik beynini falan değiştirmişlerdi.

Demekki paranın miktarı ile bereketini teraziye koyuyorlar, miktarı ağır basıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

yahu bu sanayidekiler hep adama nasıl geçirim diyemi düşünüyor. 

akü konusu basit abi araba çalışmassa yenisini alırsın toplam süre 15 dk kaç voltmuş yok işte alternatör nükleer enerjiyi elektriği kaç megavat dönüştürürmüş apollo 3 aya kaç derece eğimle inmiş buhesaplara gerek yok :D 

bak benim lombardin motorun aküsü şarj olmuyor sadece basıyor . 30 civarı marş yaptı sonra zorla bastı akü sandık şarj ettirdik meğerse değilmiş yine zor bastı kontak anahtarının swiciymiş sanrım hiç şarj olmadan dizel lombardini tahminimce 100kere en az marş basacak demekki 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

akü konusu basit abi araba çalışmassa yenisini alırsın toplam süre 15 dk kaç voltmuş yok işte alternatör nükleer enerjiyi elektriği kaç megavat dönüştürürmüş apollo 3 aya kaç derece eğimle inmiş buhesaplara gerek yok :D 

Apollo 3 aya hiç inemdi. Apollo 3 dünya yörüngesinden bile çıkamadıki. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Ben bundan bişey anlamadım. Sorun cıkınca  sabahlara kadar uyuyamıyor diyen sizlersiniz.  3 hafta önce, ön frenler cıyaklıyor diye komple işlem yaptırdım. 400 liram gitti :D 

Aynen uyuyamam. Ama benim araclarda kendi kendine düzelmiyor. illa ugrasiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Aynen uyuyamam. Ama benim araclarda kendi kendine düzelmiyor. illa ugrasiyorum.

Ben itci adamın , gaz kelebeğiin yayını bile açamadım. Dermanım yok. 

Ali Gök yazdı:

bak benim lombardin motorun aküsü şarj olmuyor sadece basıyor . 30 civarı marş yaptı sonra zorla bastı akü sandık şarj ettirdik meğerse değilmiş yine zor bastı kontak anahtarının swiciymiş sanrım hiç şarj olmadan dizel lombardini tahminimce 100kere en az marş basacak demekki 

Lombardin motorun, elektrikle çalışan aksamı yok. Marş olmasa iple çalıştırırsın. Sıkıntı olmaz

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kulağın resmini istediniz bende videosunu çektim. Bu ustanın kopmuş dediği ön şanzıman takozu. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Ben itci adamın , gaz kelebeğiin yayını bile açamadım. Dermanım yok. 

Lombardin motorun, elektrikle çalışan aksamı yok. Marş olmasa iple çalıştırırsın. Sıkıntı olmaz

İple çalıştırmak videoda izlendiği kadar kolay değil beli ayrılıyor insanın 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lemforder Watts arka bağlantı burcu da var alabilirsin.

Bu on radyatörün ordaki takoz galiba videodaki.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Lemforder Watts arka bağlantı burcu da var alabilirsin.

Bu on radyatörün ordaki takoz galiba videodaki.

Çağlar Bayur yazdı:

çatlamış her yeri

Takozdan çok, üsten altan contalardan yağlar sızmış, Nasıl bu hale geldi anlamadım. Motor içi basınç oluştu, karank havalandırma valfinden sorunmu oluştu kafamda deli sorular  :( 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yine yeniden bir şey daha öğrenmiş oldum. Videolarda yağ karterine giren sensör, yağ seviye sensörü imiş. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Nasıl bu hale geldi anlamadım. Motor içi basınç oluştu, karank havalandırma valfinden sorunmu oluştu kafamda deli sorular

10 farklı sebep aranabilir, basit iyidir, miyadı dolmuş

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba .

Öğle tatilinde titreşim testi yaptım.. Bakın bakalım siz bişey bulabilcekmisiniz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...