İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

en azından adam akıllı bir problemin olur çözecek :D  akü ile ilgil sorunlar çok soft bu daha heycan verir

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Birazdan sanayşye gidicem. Takozları baktıracam.  Gideceğim yerin ilginç modifikasyonları var. Bunu yapanlar 6 ileri şanzımanıda takar. 

ACtC-3dVwAWbAZ7Oxb7APUznubozovL99WCJPyek

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba dostlar , 

Ustaya gittim geldim. Usta herzamanki gibi benim arızamın ne olduğunu anlayamadı. Zaten bir tek ben anlıyorum nasıl oluyor ise. 

Arabanın debriyaj baskı maskı hep 10 numara 5 yıldız . Fakat lifte alıp baktığında bazı hoş olmayan şeyler gördüm.

Arabanın ön şanzıman takozu kopu, Arka takoz ise değişimemi önerdi. 

Arabanın karteri yağ içinde. Ben bunun nedenini anlayamadım. Daha öncede yağ içindemiydi değilmiydi kontrol edeceğim. Fotoraflar bunun için var. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

geçmiş olsun

yağ karterini sökeceksiniz aradaki conta işlevini yitirmiş

yağ karteri sökülünce yağ süzgecini de sökersin bir güzel ayrıca metal talaşlarını toplayan mıknatısı da bir güzel temizlersin mis gibi olur

ben zamanında yağ karterini söktürüp kaliteli bir sıvı conta ile taktırmıştım

Onunda contasını alayım orjinali vardır. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

contası olmayabilir sıvı conta ile takılıyor olabilir ben zamanında 1.6 tdci motorunun karterini ezik diye değiştirdim sıvı conta ile mis gibi oldu

dediğim gibi yaz süzgeci ortaya çıkıyor karter inince onu temizlet

mıknatısı bul talaşları topla

Arabayı teşhis için götürdüm. Bırakmadım. İzin alacam

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

büyük ihtimal takozlar değişince de daha iyi vites değiştireceksin

yağ seviyeni günlük kmtrol et

aracın düşük yağ seviye uyarısı var mı 

Kontrol ediyorum hiç eksilmiyor gibi görünüyor.

Akü test cihazına soktum. 

Akü 12,8 volt 405 amper güç gösteriordu. Ama test eden arkadaş, akün bozuk dedi :) 

Test cihazı resimdeki gibi bir şeydi. AKü cihazı bozukmu, test eden arkadaşmı beni yiyiyor. 

10544514203698.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Onunda contasını alayım orjinali vardır. 
Conta testi. Usta asılarak çeker kopmazsa sağlamdır çürümemiştir deforme olmamıştır. Bunu gören usta sıvı conta ile ilgili yeri destekler çünkü sıfır contada olsa ilgili yerin terleme yapacağını bilir. O yüzden 20 bin km dir külbütör üst kapakta terleme yok benim arabada.

Şanzıman takozu nasıl kopmuş onu görseydik.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ali Darbaz yazdı:

Test cihazı resimdeki gibi bir şeydi. AKü cihazı bozukmu, test eden arkadaşmı beni yiyiyor. 

Bu cihazlar yük altında ölçüyor. Alet akü değişecek dediyse bir kış günü sabah sürpriz yapabilir. 

Evren Erakçora yazdı:

Great yazıyor neden kötüymüş

Örnek resim atmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Conta testi. Usta asılarak çeker kopmazsa sağlamdır çürümemiştir deforme olmamıştır. Bunu gören usta sıvı conta ile ilgili yeri destekler çünkü sıfır contada olsa ilgili yerin terleme yapacağını bilir. O yüzden 20 bin km dir külbütör üst kapakta terleme yok benim arabada.

Şanzıman takozu nasıl kopmuş onu görseydik.

Oraya kamera sokamadım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ustaya gittim geldim. Usta herzamanki gibi benim arızamın ne olduğunu anlayamadı. Zaten bir tek ben anlıyorum nasıl oluyor ise. 

Arabanın debriyaj baskı maskı hep 10 numara 5 yıldız . Fakat lifte alıp baktığında bazı hoş olmayan şeyler gördüm.

Arabanın ön şanzıman takozu kopu, Arka takoz ise değişimemi önerdi. 

takozları arızalı arabanın müşterisi, arıza debriyajdadır dese idi ben levye ile kovalardım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

takozları arızalı arabanın müşterisi, arıza debriyajdadır dese idi ben levye ile kovalardım.

Eğer şanzıman rektifiye deseydi, 6 ileri m32 için proje yapacaktım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Eğer şanzıman rektifiye deseydi, 6 ileri m32 için proje yapacaktım. 

bütçe kaç tl?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

bütçe kaç tl?

Abi rafa kalktı m32 , şimdi yana yana takoz bakıyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Hesapta 250 tl para kalmış. Parçalara yetmiyor. :(

vesile ile bir takoz bozuk ise, sağlamı da kısa sürede bozar, artanmasraflı arıza denen tip , ilk takoz bozulduğunda değişse idi diğeri daha çok dayanbilirdi, bakımda görülmedi mi durumu

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile bir takoz bozuk ise, sağlamı da kısa sürede bozar, artanmasraflı arıza denen tip , ilk takoz bozulduğunda değişse idi diğeri daha çok dayanbilirdi, bakımda görülmedi mi durumu

Abi o zamanlar böyle lukurtu sorunum yoktu abi. :( kimsede görmedi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

2 takoz bozuk ise yolda giderken ayağını gazdan çektiğinde motorun sana doğru geldiğini ve gaz basınca ileriye doğru harelet edip küt diye vurduğunu hissediyor musun

İşte benim şikayetim. Bunu ben hissediyorum benden başkada hisseden yok. 

Ytt marka takoz alıyorum , Adamlar garanti veriyor. Başkada şanzım yok. 700 lira arka takoz 550 tl ön takoz. Alım gücüm okadar yüksek değil :( 

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
volt olarak akün sağlıklı

amper olarak belki kötü demiş olabilir.
Result : Great diyor.

500Ah standartta 448 Ah vermiş sonucu.

Bizim araçta 640 Ah de 128 Ah çıkmıştı. Bana da aküyü değiştirin butik demişlerdi.

Bence aküden once akucuyu değiştirmek daha ekonomik olabilir.

Edit: Ali Darbaz beyin akü ölçümüne istinaden yazmıştım
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

Abi sen dürüst adamsın bizim sanayide çalışsana noooluur :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Barış AÇIL yazdı:

Result : Great diyor.

500Ah standartta 448 Ah vermiş sonucu.

Bizim araçta 640 Ah de 128 Ah çıkmıştı. Bana da aküyü değiştirin butik demişlerdi.

Bence aküden once akucuyu değiştirmek daha ekonomik olabilir.

Edit: Ali Darbaz beyin akü ölçümüne istinaden yazmıştım

Resim temsili idi. Yani benim aküm değeri değil. 

Benim aküm 12.8 volta 405 soğum çalıştırma amperine sahip

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Ytt marka takoz alıyorum , Adamlar garanti veriyor. Başkada şanzım yok. 700 lira arka takoz 550 tl ön takoz. Alım gücüm okadar yüksek değil :( 

Hani yakıttan elde edilen üç beş bin tasarruftan bedavaya geliyordu parçalar hiç para harcamıyordunuz ne oldu o iş?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Koray Demir yazdı:

Hani yakıttan elde edilen üç beş bin tasarruftan bedavaya geliyordu parçalar hiç para harcamıyordunuz ne oldu o iş?

Sarf malzemesi bunlar, arabaya sıfırdan beri binmiyor ki.

0 km almış olsaydı bu araba çok daha sağlıklı olurdu, en fazla motor kurum bağlardı ama yinede ne zaman ne çıkacak belli olmaz araba bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...