İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Koray Demir
(düzenlendi)

Canı sıkılan ekmek almaya gidiyor

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

1 saat trafik ardından eve varmışım. Hanımda ayrı bir trafikten gelmiş. Yorgunluk argınlık. Pratikde ne varsa yapmışız. Şu yemeği iki kişi yedik, tabağın dibi gelmeden doymuşuz. Milletin gözü aç. Yarım tabak ile doyuyoz. Sossi yerine canım köfte isterdi ama , elde olanı kullandık. 

ACtC-3dWTah7PE7zE7jRrFiTYccHLou2sE99yK-Q

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Sosisi çizdikten sonra barbekü sosu ve tereyağı ile döküm tavada kızartıyorum, demir tasın içinde odun talaşını pürmüzle yakıp dumanıyla sosisleri tütsülüyorum, 15 20 dakika kadar, kapalı kabın içinde. Sonra ekmeğin içini çizgili demir tavada kızartıp sosisi içine koyuyoruz. 

Ayrıca ranch sosu, katı yoğurta döküp, minik dilimlenmiş salatalık turşusu ile karıştırıp sos da yapabilirsiniz, biraz limon suyu da koyarsan mis gibi bir sosisli sandviç olur. 

Yanında da tatlı toz biberli çıtır patates :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ebrar Tüfek yazdı:

Sosisi çizdikten sonra barbekü sosu ve tereyağı ile döküm tavada kızartıyorum, demir tasın içinde odun talaşını pürmüzle yakıp dumanıyla sosisleri tütsülüyorum, 15 20 dakika kadar, kapalı kabın içinde. Sonra ekmeğin içini çizgili demir tavada kızartıp sosisi içine koyuyoruz. 

Ayrıca ranch sosu, katı yoğurta döküp, minik dilimlenmiş salatalık turşusu ile karıştırıp sos da yapabilirsiniz, biraz limon suyu da koyarsan mis gibi bir sosisli sandviç olur. 

Masterchef Ebrar 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ebrar Tüfek yazdı:

Sosisle fantezi yapılıyor yönetim :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Masterchef Ebrar 😁

Bayaa izlerim, dışardan yemek söylemek çok tutunca yemeği kendim yapmayı öğrendim yıllar önce, şimdi normal yemek kesmiyor, yaptığım yemekler dışarıdakinin fiyatını geçti, mevzuyu geç anladım, zarardayım şuan :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

tavada kızartıyorum, demir tasın içinde odun talaşını pürmüzle yakıp dumanıyla sosisleri tütsülüyorum,

sosis kızartmadan önce mi sonra mı tütsülenir? et kızartılmadan önce mesela tütsüleniyor? meşe talaşı favorim

Ebrar Tüfek yazdı:

çıtır patates

buzlu suda bekletiyor musun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

sosis kızartmadan önce mi sonra mı tütsülenir? et kızartılmadan önce mesela tütsüleniyor? meşe talaşı favorim

buzlu suda bekletiyor musun?

Buzlu sirkeli suda bekletiyorum ama eğer yemeğe daha vakit varsa donduruyorum, donuk vaziyette kızartma yağına atıyorum öyle daha güzel oluyor. 

Tütsü yaptığımda Meşe talaşı kullanıyorum, et ve somon çiğ iken tütsülenir ama füme olarak tütsülemek çok uzun sürüyor. Sadece tütsüyü biraz aroma katmak için kullanıyorum bu yüzden piştikten sonra tütsü yapıyorum. Bu şekilde çok fazla zaman gerekmiyor sosisin dışı biraz aromalansın yeterli. Diğer türlü füme amaçlı yapılan tütsülemede, eti öncesinde tuza yatırıp günlerce beklemek gerekiyor, meşakkatli iş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mert Gulkokan yazdı:

Senin görevlendirme yazın işe gidiş geliş şeklinde
Görevlendirmede ev adresin yazılı çalıştığın yerin adreside belli

Çok alakasız yerde yasaklanırsan cezayı yersin
Benimde görevlendirme yazım var sistemi biliyorum

Herhangi bir adres bildirme zorunluluğu yok. Ancak servis görevini kanıtlama zorunluluğu var. Bu durumda güzergahın bir önemi kalmıyor. Ben de izinli listedeyim.

u434VL.png

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cruze için güncellemeleri ararken " alternatör ile patlatmadan nasıl lityum batarya şarj edilir " konu başlıklı videoyu izliyordum. Adamların test düzeneği Made in turkey :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Son günlerde yutube üzerinde paylaşılan yakıt ekonomisi temalı videoların büyük oranda Almanlardan çıktığını görmekteyim. Almanyada benzin ucuz değilmi. Neden hipermil yapmakla uğraşırlar

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Son günlerde yutube üzerinde paylaşılan yakıt ekonomisi temalı videoların büyük oranda Almanlardan çıktığını görmekteyim. Almanyada benzin ucuz değilmi. Neden hipermil yapmakla uğraşırlar
Doğa için? Ona bakarsan lpg kiti hangi ülkede gelişmiş adamların ihtiyacı mı var ekonomi için mi takıyorlar?
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Doğa için? Ona bakarsan lpg kiti hangi ülkede gelişmiş adamların ihtiyacı mı var ekonomi için mi takıyorlar?

Zetec e ile hipermil yapan var. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

İzlendikçe para kazanılan bi ortamda akla gelebilecek herşeyin videosu çekilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

vakitleri imkanları bol, daha doğa odaklı da yaşıyorlar.

Ebrar Tüfek yazdı:

İzlendikçe para kazanılan bi ortamda akla gelebilecek herşeyin videosu çekilir. 

amerikalı milyon gerçek takipçili birisi gelir istatistiğini yayınladı. yok öyle bir şey, var da %5 falan genel getiri içinde.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

amerikalı milyon gerçek takipçili birisi gelir istatistiğini yayınladı. yok öyle bir şey, var da %5 falan genel getiri içinde.

Adamların saçma sapan çektiği videolar bile mantıklı bizdekilere göre. Slime videosu 1 2 milyon izleniyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Adamların saçma sapan çektiği videolar bile mantıklı bizdekilere göre. Slime videosu 1 2 milyon izleniyor.

bizdeki algı farklı, 2 tık izlenince karpuz taşır gibi geziyoruz koltuk altında, kartondan kave içince de kendimizi ceyo olmuş falan sanıyoruz.. zamanla yerleştirildi bu algılarımıza

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

bizdeki algı farklı, 2 tık izlenince karpuz taşır gibi geziyoruz koltuk altında, kartondan kave içince de kendimizi ceyo olmuş falan sanıyoruz.. zamanla yerleştirildi bu algılarımıza

Karton bardak diyince aklıma birşey geldi, anlatmak istedim :D sanayide staj yaparken öğlen molasında kendi restorantımda yemek yemeye gidiyorum, amcamın dükkanıyla 2 sokak var aramıda. Üstümde çalışma kıyafeti var yağ kir içinde... Motor yağı firmasının satış görevlisi, baz paket sis lambasız plastik kapak jantlı cliosu ile dükkana geldi yemek yemeye, boş masa yoktu garson buna arkadaşın yanına oturabilirsiniz dedi benim masaya. Bunun yüzü asıldı yok ben beklerim dedi, tipimi beğenmedi masama oturmadı 5 dakika çorba içip kalkacak. İnadına yemek bitince bekledim kasaya oturdum, bu hesabı ödemeye gelince restorant sahibi yokmu dedi elinde sodexo kağıdı ile bekliyor. Buyrun ben dükkanın sahibiyim, bizde onlar geçmiyor bugün benden olsun yine bekleriz dedim gönderdim adamı. Arabaya binerken hayatını sorguladı resmen :)

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cruze yırtılan ön fren piston contası için tamir kiti olduğunu farkettim. 

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/cruze-on-kaliper-tamir-takimi-P434116596?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiArIH_BRB2EiwALfbH1JH0zxmRRhZOOq5Tcc-BBxiTaH6HSAp-gEZQn_MCXqorFsBdwJEIORoCiFUQAvD_BwE

Bunu gelecek ay satın alıp , yedek parça zulama atayım. Bakım gelince arada buda değişir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

balata değişrken dikaktsiz işçilik olur ise yırtılır bu.

Abi biz söktüğümüzde yırtıktı. Bu ön diski ilk defa açtırdım. Benden önceki sahibinin yaptığı bir hata. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bakın ne buldum, 4000 tl ye 6 ileri M32 şanzımanı. İnsanın alası geliyor. M32 şanzıman cruzelerde 2013 sonrası piyasaya çıktı 

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-chevrolet-trax-1.4-6-ileri-manuel-sanziman-885167186/detay

Mevcut D16 şanzıman Aşağidaki ise M32 şanzıman. 

ACtC-3f2_XkL4Uvejm9WQac3BLDN0-ouI1LbHeNtACtC-3ebloNHFwWGggJMi1CwXYCm1nerk7-fOBfr

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...