İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Çağlar abi, sabah dediğini yaptım. Kontak açıp , Marşı basmadım. 2 kademe fanı açtım, ısınan bişey yok. 

Sonra motoru açtım, içeriye sıcak hava gelmesi bir bucuk dakika sürdü. 

Eski arabaya göre çok çok kısa bir süre ama ptc için çok uzun süre :( . Valla bilemedim. 

Mazda’da şu oluyordu. Arabayı çalıştırır çalıştırmaz kalorifer açınca soğuk üflemiyordu. Yani dışarıdaki hava kesinlikle değildi. Ama sıcak da değildi. Ilık denecek düzeydeydi. Pct var mı? Bence yoktu. Corolla’yı denerim hafta sonu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Çağlar abi, sabah dediğini yaptım. Kontak açıp , Marşı basmadım. 2 kademe fanı açtım, ısınan bişey yok. 

Eski arabaya göre çok çok kısa bir süre ama ptc için çok uzun süre :( . Valla bilemedim. 

ptc yok veya iptal, işte şimdi torpido altına girme vakti. mıncıklama zamanıdır

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mazda’da şu oluyordu. Arabayı çalıştırır çalıştırmaz kalorifer açınca soğuk üflemiyordu. Yani dışarıdaki hava kesinlikle değildi. Ama sıcak da değildi. Ilık denecek düzeydeydi. Pct var mı? Bence yoktu. Corolla’yı denerim hafta sonu

2011 tdci mazda3 te vardı fabrikasyon, ford ile aynı zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ptc yok veya iptal, işte şimdi torpido altına girme vakti. mıncıklama zamanıdır

2011 tdci mazda3 te vardı fabrikasyon, ford ile aynı zaten

Sabah sökem dedimde, elime gelmedi kapak. Çok sıkı :) Pinleri felan kırılmasın istedim :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ne kapağı? ptc falan var ise gözükmesi lazım ucu?

Abi 3 tane kapak sökülmesi lazım :(

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ali Darbaz yazdı:

Hava sıcaklığı önemli . Clio 3 de 7 derecenin altında devreye girerdi clio 4 de 16 derece ve altında devreye giriyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ersen Tapan yazdı:

16 derece ve altında

Vay, o kadar yükselttiler mi? Duster 10 derece ve altıydı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sani Gerşon yazdı:

Vay, o kadar yükselttiler mi? Duster 10 derece ve altıydı.

Çok daha konforlu olmuş, 7 çok azdı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

donggg diye tek ses ise yaydır bir kez yapar bir daha yapmaz

Çağlar abi, arabayı cumartesi frenciye götüreceğim.  Dongg sesi yapan yaydır dediğin, süspansiyon yayımı. Ayrıca debriyajdan düşük devirde luk luk ses duyuyorum.  Bunun debriyajdanmı yoksa motor kulaklarındanmı geliyor bilmiyorum. 

2028235.png

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Darbaz yazdı:

Çağlar abi, arabayı cumartesi frenciye götüreceğim.  Dongg sesi yapan yaydır dediğin, süspansiyon yayımı. Ayrıca debriyajdan düşük devirde luk luk ses duyuyorum.  Bunun debriyajdanmı yoksa motor kulaklarındanmı geliyor bilmiyorum. 

2028235.png

Fren balatasını tutan yay olabilir mi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

çok kolay bir yolu var senin torpidoyu sökmenin

Bitane levyeyi torpido ile kapı arasına sokup kastır üsttende keserle vur anında sökülür :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Fren balatasını tutan yay olabilir mi? 

Arabayıda tutuyor ama. yola çıktım araba zorlanarak hızlanıyor. Yay atınca rahatlıyor. Araba burda o yay varmı ben göremedim. 

235082.gif250951.gif

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Darbaz yazdı:

2028235.png

Dong sesi burulma gibi ise helezon oynuyor yerinde. Helezon geti. Önde amortisörun kendinde oturduğu yer. Üstte 5 nolu takoz ezikse helezon döner

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Az önce Yıldız teknik üniversitesinde görevli Otomobil mühendisliği eğitimi veren Profösör ile tanıştım. Kendisi ile bir bardak çay içeçek kadar sohbet ettik. Çok güzel bir sohbetti. Bana yeni ufuklar açtı. Beni dersine davet etti. Bu şansı en kısa zamanda değerlendirmeye alacağım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Yıldız teknik üniversitesinde görevli Otomobil mühendisliği eğitimi veren Profösör

adı ne idi

vesile ile pırlanta gibi hocamız vardı otomotiv bölümünde, Bodrum da trafik kazasında vefat etti. bindiği takisye yandan sarhoş oto hırsızı çarpmıştı, Allah rahmet eylesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Dong sesi burulma gibi ise helezon oynuyor yerinde. Helezon geti. Önde amortisörun kendinde oturduğu yer. Üstte 5 nolu takoz ezikse helezon döner

nokta atışı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Günaydınlar, 

Malum arabanın suyu eksiliyordu. Asitli antifizi döktük, Biraz fazla koyup el kitabındaki hava alma işlemini yapmıştım. Fazla olanı kapaktan attı. Bu gün itibariyle artık sızıntı görmedim. Bu fotoraf referans olsun. Haftaya pazartesine kadar kaput açmayacağım. Pazartesi sabah bakacaz. eksilme olmuşmu görecez. 

ACtC-3cLIaZ0TkYbW3DE69SJzuBGRGZ_QoJ2tu5K

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba dostlar, 

Yeni lastiklerin yarattığı yakıt sarfiyatına son bir güncelleme yapayım. Tüketim şu an 7,9 çıkıyor. İlk 1000 km menzili, yol bilgisayarı verisi bu şekilde gösteriyor. Ayrıca Menzil göstergesi 752 km hesaplamış. 60 litre benzine bölünce sonuç 7,9 litre. 

7,3 litreden 7,9 litreye yükselmişiz. Tabi bunda kış ayının illaki etkisi vardır. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba dostlar, 

Yeni lastiklerin yarattığı yakıt sarfiyatına son bir güncelleme yapayım. Tüketim şu an 7,9 çıkıyor. İlk 1000 km menzili, yol bilgisayarı verisi bu şekilde gösteriyor. Ayrıca Menzil göstergesi 752 km hesaplamış. 60 litre benzine bölünce sonuç 7,9 litre. 

7,3 litreden 7,9 litreye yükselmişiz. Tabi bunda kış ayının illaki etkisi vardır. 

senin yüzünden obs bağladım arabama ilk defa, turbo basıncı yüksek felan dedi. sevindim :f1:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

senin yüzünden obs bağladım arabama ilk defa, turbo basıncı yüksek felan dedi. sevindim :f1:

Çatlatmasın manifoldu. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Çatlatmasın manifoldu. 

tdci, daha %75 üstüne kadar pay var, bendeki çıtır beygir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabayı frenciye götürdük, adam yaptı bişiler. Muatene öncesi baktırayım dedim. Galiba biraz haybiye masraf yapmış oldum. 

Bana 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...