İçeriğe Yönlendir

Rıfkının Dönüşü - Series 3

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Çağlar Bayur
On 17.05.2019 at 00:09, Mehmet Göktürk yazdı:

Cold sensör

O nedir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

40-50 derecede open olan normalde close olan bi sensör var sagdaki turuncu ışık. Abi motor soğuk çok basma diyor. Bu sensörü olmayanlar jikleye baglıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel sensörmüş. :)

Bu arada bugün hafta sonunun son günü. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yaptım montajı. bir iki tane kablo kaldı onları da bağladım mı tamam. uzun far ledi vs yanıyor güzel oldu test ettim. Tamamlanınca foto video atarım.

Ancak elektrik aksamında "usulen" yanlış yapılmış minör işler var. kabloya belden girilmiş elektrik alınmış alakasız yerden vs. Elimden geldiğince temizledim ama içimden bi ses hala bazı kabloların sigortadan dolaşmadığını söylüyor. Bi kontrol edeceğim akşamüstü. Cold sensörü ben de jikleye bağlayacağım. Sarı lambayı da 100 derecelik fan müşürü bulursam ilerde sarı alarm gibi birşey yaparım. dursun şimdilik.  7810 regülatör daha alamadığım için benzin ve hararet göstergelerini henüz bağlamadım. Zaten kabloları doğru mu ona da emin değilim. göreceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hocam, biz portif bloklarına 110 derece termik bağlıyoruz. Kontak ucu ise buzzere bağlı. Sesli araba için olmayabilir ancak flaş yapan ledler olabilir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bugün gösterge panelini toparladım geriye taktım herşey düzgün. Tek henüz baglamadığım alternatör lambası. Ucu buldum ama kontrol etmediğim için baglamadım tam. Sıcaklık ikinci müşürüm de henüz yok. Toparladım direksiyonu geri taktım teste çıktım asayiş berkemAl. 

Ha unuttum benzin depo şamandırasını değiştim süper oldu. Ayrıca uyarı ışığı da var ama bir yere led yeri bulmak gerek.

before after depo şamandırası. Eskisinde emme delikleri vb de vardı ordan ful depo yapınca taşma sorunu ve koku sorunu vardı. Şamandıra için yeni kablo çektim. Tabi bu işlemler için koltuk söküldü taban levhası söküldü. Geri montajda koltuk tutucuya ele gelen bir ikea vidası uyduruldu. Eski düz vida tankı delme niyetindeymiş.

2F68137C-5317-4C5A-AFD1-1A5DCDC73AEF.jpeg

F941CD00-0E62-4718-B417-61B360C00C04.jpeg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bugün biraz önce gps odometreyi taktım denedim. Araç sıfır km

E491E020-7587-4859-8B77-31DE3A74838C.jpeg

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hararet göstergesini biraz saat yönünde çevirmek lazım. Gps ışığı ile diğer iki analog sıkalayı aynı yapalım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

resmi çekince farkettim. GPS ışığı ile analog skalayı aynı yapmak nasıl, renk mi? Hepsi turuncu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hararet göstergesini biraz saat yönünde çevirmek lazım.

Voltaj göstergesini de.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Anladım şimdi gittim baktım voltajdaki ampul yanmıyor. Onları turuncu led ile değişeyim. Bir de uzun far indikatörü mavi led gözü kör ediyor. Direnci büyütmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
34 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Anladım şimdi gittim baktım voltajdaki ampul yanmıyor. Onları turuncu led ile değişeyim. Bir de uzun far indikatörü mavi led gözü kör ediyor. Direnci büyütmeli.

Abi güzel meşgale oldu sana Rıfkı. İşten çıkınca çabucak eve gitme isteği de var mı :)

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Voltmetre skalası hangi renkte doğru görünüyorsa diğerleri de onunla aynı olmalı bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
15 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Abi güzel meşgale oldu sana Rıfkı. İşten çıkınca çabucak eve gitme isteği de var mı :)

Daha dur. 

Hibrit elektrik işine girince durum değişir bakalım. Şimdi bunlar giriş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Voltaj göstergesini de.

Simetri hastaları dökülüyor ortaya :)

3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

2.2 k filan olur 

2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Daha dur. 

Hibrit elektrik işine girince durum değişir bakalım. Şimdi bunlar giriş.

80 volt 25 kw mil torku 410 nm şönt motor hazır bekliyor. 450 avroluk bir driver kafi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motor hazırmış.
Elektrikli görmek isteriz Rıfkı’yı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Gercegi olsaydi keske ama napalim oyuncakcida görünce hemen aldim.

Bu da Uzun kasasi sanirim 😊

IMG_20190602_202018.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Göktürk

Bu hafta şanzımanı revize edelim dedik çok ciddi bir sorun olmamakla beraber conta vb değişimi için ve eskiyen kırık dökük iç parça varsa bi bakalım dedik ayrıca açmışken baskı balataya baktık. Akşam itibarı ile şanzıman

Elektrifikasyon için ölçme biçme yaptık. 

7A93C345-2021-41F7-AA75-49D4697C0370.jpeg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Diyorum hocamın sesi soluğu çıkmıyor, kesin ödemiş te keyif yapıyor ama nerede 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Diyorum hocamın sesi soluğu çıkmıyor, kesin ödemiş te keyif yapıyor ama nerede 

Yok ya geçen hafta heba oldu sınav okuma ve diş ağrısı ile. 2 firma ziyareti diğer gün rıfkı hafta bitti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...