İçeriğe Yönlendir

Muğla’ ya Can Geldi...

İsa Acar

Recommended Posts

Ahmet Kiriş

1150 tl cepte kalmış, güzel rakam 😃

Geçmiş olsun, güle güle eskitin 🧿

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Abicim geçmiş olsun takipteyim ağız tadıyla masrafsız binmek sırası gelmiştir bence 🙂

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
2 saat önce, Ahmet Kiriş yazdı:

1150 tl cepte kalmış, güzel rakam 😃

Geçmiş olsun, güle güle eskitin 🧿

Bir saat önce, Tolga Erdem yazdı:

Abicim geçmiş olsun takipteyim ağız tadıyla masrafsız binmek sırası gelmiştir bence 🙂

Çok teşekkür ederim 😊

Farlar İlker Kemal’ e gidecek, amortisörler, lastikler değişecek, sol sis farı yenilenecek, cilası pastası, içi çok kötü vs. 🙈 Baya işimiz var, hepsi de elden geçecek zamanla 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Akşam üstü içini bir güzel süpürdüm, koltuklar kadar halılar da kötü, güzel bir temizlik istiyor.

Sonrasında, haşat durumdaki bagaj halısını;

5a3b623498e6c204ba4b0a32fe5b5932.jpg

Altına 5 mm’lik kontraplak kestirdim. Emre kardeşim iki parça yaptırmamı söylemişti, kapak gibi açılabilsin diye. Biz de ilk baştan öyle yaptık ama zaten tek parça olsa sığması imkansız olacakmış.

Önce halı ile kalıp çıkardık ama kesinlikle sığmıyor, kenarlardan baya bi kırptık kontraplağı.

0a3b2b7752cc5113eca8321b5abc3497.jpg

ca430a4d3fb100c1186b164723ad6b02.jpg

Derby ile halıyı da yapıştırdım;

c68b216fd5541cc1ebd89963abc83298.jpg

ef2176ece719463e64c29b7a6e3aad11.jpg

Kontraplak 30, derby 5 toplamda 35 TL ye halloldu [emoji4]

Halı kirli farkındayım ama onu koltuklarla beraber temizlemeyi planlıyorum. [emoji4]

8d21d8b7f2c9ab7f9bb99359d97bb3d4.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ama ama o halı yapıştırılmadan önce makineye atılıp bir güzel yıkanacaktı 😔

Yine de güzel olmuş abi ellerine sağlık 👍🏼

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
On 15.04.2019 at 10:10, Evren Erakçora yazdı:

Expertizciler anlamıyor işte sorun o, hikayeden kaportaya bakıyor.

Bu sözü değiştirecek bir expertiz aranıyor,aracımı sattım 2-3 hafta önce,expertize gittik dediğiniz gibi kaporta konusunda iyiler,aracımı satın almadan expertiz yaptırmıştım,bildiklerimi noktası virgülüne her detayına kadar yazdım ilana ve satın alan kişiyede hem telefonda hem birerebir bunları söyledim,hatta parantez açtım bunun haricinde birşey çıkarsa mahcup olurum diye belirttim,expertiz sağ arka çamurluğun değiştiğini detayına kadar gösterdi korkutuğum başıma geldi satıcı tık laf etmedi bende mağduriyeti gidermek için indirim yaptım,benden önceki satıcı bunu bilip benden sakladıysa onu zaten ogün Allaha havale ettim,en iyi expertiz satıcıdır lafı kesinlikle doğru bir laftır,insanlara samimi ve güvenilir davranmak dışında yapabileceğimiz birşey yok,alıcıda dün aradı tekrardan konuştuk,araçtan çok memnunmuş duasını teşekkurlerini aldım,özetle mekanik elbette ne zaman arıza yapacağını kimse bilemez ama en azından bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmak ve düzgün kullanmaktan başka bir şey kalmıyor bize....bu konuda satıcı ve alıcının birbirlerine olan samimiyetlerine,kibarlıklarınıda alkışlamak lazım,güzel bir forum burası,dürüstlük samimiyet herdaim....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar
4 saat önce, Erdem Bozkurt yazdı:

Bu sözü değiştirecek bir expertiz aranıyor,aracımı sattım 2-3 hafta önce,...

Hayırlı ve geçmiş olsun Erdem 👍

10 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Ama ama o halı yapıştırılmadan önce makineye atılıp bir güzel yıkanacaktı 😔

Yine de güzel olmuş abi ellerine sağlık 👍🏼

Akşam, yağmur, yorgunluk ve gelecek misafire hazırlıktan dolayı yapıştırmış bulundum ama temizleyemezsem sök yıka tekrar yapıştır çok basit olacak Emre 😉😊

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Peki İsa abi derby nasıl 5 tl tuttu?

Ben çift taraflı yapıştırdım gerçi ama bana yarım kg derby yetmedi. 30-40 lira vardı kutusu.. 🤔 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Peki İsa abi derby nasıl 5 tl tuttu?
Ben çift taraflı yapıştırdım gerçi ama bana yarım kg derby yetmedi. 30-40 lira vardı kutusu.. [emoji848] [emoji28]

[emoji16][emoji16] tamamına macun gibi sıvamaya gerek var mı ki? [emoji85] bir tüp 5 lira, aralıklı olarak zigzaglar halinde vurdum gitti [emoji4]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İyi etmişsin, çıkarsa at makinaya :)

Ben bol buldum fırçayla sürdüm ha sürdüm. O da emdi ha emdi. Çatıda ufak bir tüp buldum Allahtan, yoksa gidip bir kutu daha alacaktım. Zaten iş bitene kadar kafam güzel olmuştu, alırdım kesin 😁

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 18.04.2019 at 22:18, Recep Selim Kaya yazdı:

Blok taşlandığını duymamıştım hiç.

piston blogu değil üst kapağın oturduğu yerde taşlanıyor.Contanın oturduğu yer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Konu açılmayınca hayırlı olsun konusu nasıl bu kadar uzadı diye bir bakayım dedim. Çok geçmiş olsun. Diyecek söz yok.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Geçen hafta bi akşam arabayı çalıştırdım, gösterge, klima vs ışıklar yanmıyor. Sigorta falan baya bi baktık ama nafile. Bugün gidebildim ancak, sorun çözüldü şükür 20 TL. ye. Çakmaklığın oradan şase yapmış [emoji16]

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Ne değişti? Sigorta mı, çakmaklık mı?

Çakmaklığı çevreleyen, gece “ben buradayım” diyen ışık yanmayacak artık [emoji85]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun isa bey yaşadıklarınızı ilgiyle okudum. Gerçekten maddiyat ile çözülecek sıkıntılar önemli değil, Allah beterinden korusun. İnsanlar araç satarken art niyetli olmasınlar bildikleri herşeyi açıkla söylesinler yeterli. Mehmet beyinde iyi niyetinden eminim yoksa arabayı niye ankaraya getirsin. Bu arada 5100 tl lik bayağı tecrübe kazandınız. Arızalar ile parçalar arasındaki bağlantıyı bayağı öğrendiniz artık. Ağız tadıyla güzel günlerde gezmeniz dileklerimle.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Demekki sigorta atmış.  

İç aydınlatma parklara bağlı değilmiydi ?  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
8 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun isa bey yaşadıklarınızı ilgiyle okudum. Gerçekten maddiyat ile çözülecek sıkıntılar önemli değil, Allah beterinden korusun. İnsanlar araç satarken art niyetli olmasınlar bildikleri herşeyi açıkla söylesinler yeterli. Mehmet beyinde iyi niyetinden eminim yoksa arabayı niye ankaraya getirsin. Bu arada 5100 tl lik bayağı tecrübe kazandınız. Arızalar ile parçalar arasındaki bağlantıyı bayağı öğrendiniz artık. Ağız tadıyla güzel günlerde gezmeniz dileklerimle.

Teşekkür ederim Metin bey, çok sağ olun. Sağlam tecrübe oldu kesinlikle 😁

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Demekki sigorta atmış.  

İç aydınlatma parklara bağlı değilmiydi ?  

Sigorta değişmedi Mehmet abi, sadece bahsi geçen, çakmaklık aydınlatma kablosunun bağlantısını kesti. 🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
İsa Acar

Herkese yeniden merhaba, uzun süredir, uzun süreli olarak foruma takılıp takip edemedim, her gün girsem dahi takip etmek gerçekten de çok zor bu forumu. Hatta, neredeyse her konuya yetişip yorum yapan kişilerin gerçek olduklarından şüphe duyuyorum desem yalan olmayacak. Bunu anlamak için de sanırım bir toplantıya takılmak gerekli. [emoji3]

Ama yaptığım her şeyi unutmamak adına telefonuma kaydetmiştim [emoji4]

- Ramazan bayramı öncesi aracım yine hararet yaptı, suya LPG veriyordu araç, LPG beyni değişti ve şeytan kulağına kurşun bir daha da hararet sorunu yaşamadım. Belki de en baştaki hararet sorunu buradan kaynaklıydı. Cangas marka beyin 350,00 TL.

- Araba evin önünde dururken, nazarlıklara birini daha eklemişler sağ olsunlar [emoji4] kış gelince buhar yapmaya başladı malum [emoji4]

0ea1246f81e651b7db255db5f71314c1.jpg

9e0a952a2a5364454416fa19f7096ad0.jpg

- Aldığımda ön camda çatlak vardı, kaskom bitmeden onu da yetkili serviste yeniledik.  Sanırım hasar kaydına 4.571,88 TL. ilave edilmiştir. [emoji4] 

Camla beraber plastik ön cam çıtaları (MK3 facebook grubunda 380,00 TL. diyorlardı bu çıtalara) da değişti, daha önce 2011 mondeomda da cam değişikliği yapılmıştı ama bu çıtalar değişmemişti. 

- Kaput amortisörleri görevini yapmıyordu, onları da yeniledik, artık korkmama gerek kalmadı [emoji3]

- Ağustos ayında arkadaşlarla Denizli-Dalaman kaçamağı yaptık hafta sonu. Dönüş yolunda V kayış bilyası dağıldı. Çekici 150,00 TL. + (kayış+bilya+işçilik 200,00 TL.) [emoji4]

f798a738d3630e423dd50e715864191e.jpg

76669f21dee9f34d3af1ca8942061b7d.jpg

- Arka fren balatalarını da değiştirdim. Önler iyi ama bazen ses ve titreme yapıyor, bir ara onlara da el atacağım.

- Egzost spirali delindi, usta motor alt takozundan kaynaklı dedi. Egzost spirali 180,00 TL. Motor alt takozu 160,00 TL. [emoji4]

d31ecb215c12d68da480a6b6f483f3ca.jpg28f14dea6708cbfa5e01356bef23b660.jpg

- 2 kasım 2019 tarihinde lastikleri yeniledik, Contiecocontact6 Bunun için de 1.560,00 TL. ödedik [emoji4]

- 7 aralık 2019 tarihinde 230 bin km. de yağ ve filtre değişimi (LPG filtreleri dahil) yapıldı.

96a7197078a2db927982ab80f3e3a1d2.jpg

- Arabada, 2000 devir ve 80 km/h hıza geldiğinde bir titreme/vuruntu gibi bir şeyler oluyor. Şu an bu 80-100 km/h aralığına yayılmış durumda. Ama benzinde yapmıyor.

Usta bununa ilgili olarak bujileri (231.500 km.) değiştirdi. Buji kabloları ve ateşleme bobini takıp denedi ama değişmedi. Dün kısıtlı bir zamanda LPG' ciye gittim, o da sorunu çözemedi. Hala devam ediyor. 1 haftadır benzinde kullanıyoruz aracı. Ama eşim, "dün, benzinde de titreme yaptı" dedi. Hafta sonu ilgilenmeyi düşünüyorum, umarım düşük maliyete hallederiz [emoji4]

Daha önce de yazdığım gibi, aracımı seviyorum ve her şeyini yapıp, vakti geldiğinde de tertemiz bir şekilde yeni sahibine uğurlayacağım ama Ekim ayında kredim bitecek olmasına rağmen yeni bir araç almayı planlamıyorum. Ama biraz "O" da beni sevsin artık ya, bi masraf çıkarmasın... [emoji3]      

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
İsa Acar yazdı:

Araba evin önünde dururken, nazarlıklara birini daha eklemişler sağ olsunlar

Sizin evin tarafta mı yoksa karşı tarafta mı oldu?

İsa Acar yazdı:

Arka fren balatalarını da değiştirdim. Önler iyi ama bazen ses ve titreme yapıyor, bir ara onlara da el atacağım.

Bu araba için diski çabuk bozar derler o nedenle değiştirmek için çok hevesli olma abi😀

İsa Acar yazdı:

Arabada, 2000 devir ve 80 km/h hıza geldiğinde bir titreme/vuruntu gibi bir şeyler oluyor.

Şunu biraz açar mısın sürekli olan bir şey mi yoksa gazı bırakıp basmalarda mı oluyor mesela?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...