İçeriğe Yönlendir

Muğla’ ya Can Geldi...

İsa Acar

Recommended Posts

İsa Acar
Lastiği söküp takarken ABS sensörüne zarar vermiş olmasınlar.

ABS sensörü arka kısımda kalıyor, ona dokunmuyorlar aslında ama önden etkileyebilecek bir şeyler var mıdır? [emoji849]
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hangi kısım hata veriyor ona bakılsın. Sensör mü vs gibi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

DTC kodu nedir? Gauge menu ile bi baksanıza. Hatta sizde torque da vardı sanırım, oradan da bakabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tekerlerde ABS kablosu oluyordu degil mi? Sokerken hasar gormus olabilir o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
8 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Hangi kısım hata veriyor ona bakılsın. Sensör mü vs gibi 

2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

DTC kodu nedir? Gauge menu ile bi baksanıza. Hatta sizde torque da vardı sanırım, oradan da bakabilirsiniz.

1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Tekerlerde ABS kablosu oluyordu degil mi? Sokerken hasar gormus olabilir o zaman.

Arıza kodunu bilmiyorum ama ilk önce sağ arka teker sonra sağ ön teker sorunu verdi. Soket ya da kablolarda gözle görünen bir sorun yok. Akşam geç olup misafirde gelince kalsın dedim. ABS olmadan da bi tuhaf geldi mondeo, aklıma gelmedi ani fren yaptım, kopardı cayırtıyı 🙄

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kontak açar açmaz mı hata yoksa yürüyüş başlayınca mı? 

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Kontak açar açmaz mı hata yoksa yürüyüş başlayınca mı? 

Açar açmaz Servet abi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Motoru sök tak yapmadan önce sorun yoktu. Bir yerde kablo filan ezildi çıktı veya teker havaları orantılı değil bence 

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Motoru sök tak yapmadan önce sorun yoktu. Bir yerde kablo filan ezildi çıktı veya teker havaları orantılı değil bence 

Kablo ezilmesi vs daha olası Servet abi, lastikteki çivi sökülünce tüm havalar kontrol edildi. En kısa sürede görürücem tekrar [emoji849]
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

İsa bey,

Geçmiş olsun, Cüzdandan kıvılcım çıkacak bir kan akıt olmazsa.

ABS kabloları komple değişir, beynini inşallah formatla kurtarırsın.

Sen 1000-1500 lira hazırla abicim. 

İyi olur inşallah, ben yanılmak istiyorum.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu Ford arabası bir garip. Benim 2006 Focus da satarken tam, esp sistem arızası yaptı. Götürdük bir yere önce bir tekerde sonra başka bir tekerde hata kodu verdi.

Allahtan sattığım arkadaş sorun etmedi. Git dedim memlekette yaptır ne kadar tutarsa kesersin. 500 lira tuttu 2014’te.

Neler değişti bilmiyorum ama bence yine kablo işiydi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Motoru mu :unsure2:

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
On 27.04.2019 at 09:42, İsa Acar yazdı:

Hadi bakalım, ABS bi yandı sönmek bilmiyor emoji16.png sağ ön tekerde çivi vardı, onu yaptırdım ertesi gün yandı ve sönmüyor. Dün baktılar bir şey bulamadılar. Beyin falan diyorlar, beynini yakıyorlar emoji1787.pngemoji1787.png

Bilyanin ustunde sensor kablosu var ona bakin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kontağı açtıktan itibaren sönmüyorsa aküye baktır İsa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
14 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Evet motoru. 

Lastik söküldükten sonra başlamış ya, ondan sordum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

VW de akü sigortaları değişiyordu ABS ışığı yandığında. Oksit yapmış veya atmış sigorta varsa değişince düzeliyordu. Belki de bu kadar basit bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
On 29.04.2019 at 11:39, Metin Akbal yazdı:

VW de akü sigortaları değişiyordu ABS ışığı yandığında. Oksit yapmış veya atmış sigorta varsa değişince düzeliyordu. Belki de bu kadar basit bir durum.

On 28.04.2019 at 10:42, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kontağı açtıktan itibaren sönmüyorsa aküye baktır İsa

Sigortalarda sorun yok, aküde de maalesef :unsure2: 

Dün bıraktım aracı, bugün bakılıyordu ama haber alamadım, umarım ucuz yollu çözülür :)

On 27.04.2019 at 21:04, Ahmet Kiriş yazdı:

İsa bey,

Geçmiş olsun, Cüzdandan kıvılcım çıkacak bir kan akıt olmazsa.

ABS kabloları komple değişir, beynini inşallah formatla kurtarırsın.

Sen 1000-1500 lira hazırla abicim. 

İyi olur inşallah, ben yanılmak istiyorum.

Yanılıyor olmanızı, benden daha çok isteyen birileri yoktur sanırım Ahmet Bey :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Arabayı az önce aldım (22:30) 😊

Tesisatta sorun varmış, 350 liraya hallettik şükür 😌

Boyaya kınaya harcayacağımız parayı, motora gömdük 😁 Bir süre arıza olmasın mümkünse; az biraz keyif sürelim 🙈

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
17 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Arabayı az önce aldım (22:30) 😊

Tesisatta sorun varmış, 350 liraya hallettik şükür 😌

Boyaya kınaya harcayacağımız parayı, motora gömdük 😁 Bir süre arıza olmasın mümkünse; az biraz keyif sürelim 🙈

Allah siz bol bol gezmeyi nasip etsin. Sizin sıkıntılarını hep empati yaparak okudum, benim için dayanması çok zor badireler atlattınız. Hayla neşeniz yerinde Helal olsun :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
22 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hadi bakalım geçmiş olsun 

Çok teşekkür ettim Servet abi ☺️

14 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Allah siz bol bol gezmeyi nasip etsin. Sizin sıkıntılarını hep empati yaparak okudum, benim için dayanması çok zor badireler atlattınız. Hayla neşeniz yerinde Helal olsun :) 

😁😁 çok teşekkür ederim Ali bey 😊 dünya tatlısı bir kızım var, 3 yaşında. Sağlıklı ve mutlu, bizlerin de sağlığı yerinde. Geriye takacak fazla bir şey kalmıyor bana göre 😉 tavsiye ederim ☺️

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Artik sorunsuz binmek dileklerimle [emoji16]

Çok teşekkür ederim Metin bey [emoji4] keyfe keder onu güzelleştirmeye para harcamak istiyorum artık [emoji85]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Geçmiş olsun :flowers:

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...