İçeriğe Yönlendir

Hypermil Projem "Ayten"

Ali Darbaz

Recommended Posts

Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Beyler, bu resimdeki 30000 kmde değişen filtreye bakarak, BP lpg gazı için ne derdiniz. Aşağidaki resimde i Aytemiz ve Opetten den sıklıkla alınan 30000 km devirmiş eski filtrem. 

30 bin çok geç derim :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

bana hiçbişe ifade etmedi . araba içinde etmiyor büyük ihtimal

ucuz lpg en kaliteli olanı derim :D 

zaten belirli firmalar lpg üretiyor. ipragaz, milangaz,aygaz vs. en kötü petrolde bile bunlardan biri oluyor genelde 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar, Yolcu sayımız az olursa, Sivas'a İ10 ile gideceğim. Ama yok 4 yolcu olursa Cruze cilalıyorum. Şimdilik 3 yolcu bir ben şeklinde kadro kuruldu. Arabada bagaj kapasitesi ucu ucuna yeteceğinden İ10 ile gitmek hem tasaruflu hemde güvenli. Cruze ard arda 3 defa Sİvas yolu yaptı. Kaskosu olmayan ve %100 güvendiğim bir araba değil. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yuh , abi ne ara bu kadar fiyat arttı bunların. 

AG0DLL.png

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

İnsan kendide inanamıyor değilmi boşa satma dursun demiyorum

bizim gibi maaşlı çalışan sattığı dakka alamaz tekrar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

İnsan kendide inanamıyor değilmi boşa satma dursun demiyorum

bizim gibi maaşlı çalışan sattığı dakka alamaz tekrar

Lansman indirimim iyi olursa otomat amt 2020 i10 almaya çok bilendim. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Darbaz yazdı:

Arkadaşlar, Yolcu sayımız az olursa, Sivas'a İ10 ile gideceğim. Ama yok 4 yolcu olursa Cruze cilalıyorum. Şimdilik 3 yolcu bir ben şeklinde kadro kuruldu. Arabada bagaj kapasitesi ucu ucuna yeteceğinden İ10 ile gitmek hem tasaruflu hemde güvenli. Cruze ard arda 3 defa Sİvas yolu yaptı. Kaskosu olmayan ve %100 güvendiğim bir araba değil. 

eskiden cok övüyordun cruzu inanılmaz gidişi hızı konforu var diyordun ali abi.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Okay Kaygusuz yazdı:

eskiden cok övüyordun cruzu inanılmaz gidişi hızı konforu var diyordun ali abi.

Son yolculuktan sonra çıyaklayan bir gergimiz var, onuda yazmıştım. Gergi tamir edilmedi. halen cıyaklıyor. Babam ustaya götürmüş, bu seni idare eder, böyle kullan demiş.  Benim içim rahat değil. Ayrıca babam arabaın sahibi , sürekli dip gaz gitmeyi sever. İ10 ile gidince bana ses etmez , sürüşüme karışmaz. Ama cruze de karışıyor. 

Ayrıca i10 370 tl gidip geliyor sivasa, Cruze için 750 tl lazım. Anladığım kadarıyla finansör Babam olacağı için onun ekonomik yönden düşünmek zorundayım. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Darbaz yazdı:

Son yolculuktan sonra çıyaklayan bir gergimiz var, onuda yazmıştım. Gergi tamir edilmedi. halen cıyaklıyor. Babam ustaya götürmüş, bu seni idare eder, böyle kullan demiş.  Benim içim rahat değil. Ayrıca babam arabaın sahibi , sürekli dip gaz gitmeyi sever. İ10 ile gidince bana ses etmez , sürüşüme karışmaz. Ama cruze de karışıyor. 

Ayrıca i10 370 tl gidip geliyor sivasa, Cruze için 750 tl lazım. Anladığım kadarıyla finansör Babam olacağı için onun ekonomik yönden düşünmek zorundayım. 

hıı evet ozaman durum farklı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Okay Kaygusuz yazdı:

hıı evet ozaman durum farklı

yahu Okay açık açık yazmışım, gergisi bozuk arabanın 1800 km dayanıp dayanmayacağı meçhul.

Ben şu 306 ile işimi bitireyim, gör ne yapcam ben o Cruze'u 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Darbaz yazdı:

yahu Okay açık açık yazmışım, gergisi bozuk arabanın 1800 km dayanıp dayanmayacağı meçhul.

Ben şu 306 ile işimi bitireyim, gör ne yapcam ben o Cruze'u 

unuttum ben dönüşte error verdigini, yapıldı sanıyordum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Okay Kaygusuz yazdı:

unuttum ben dönüşte error verdigini, yapıldı sanıyordum.

306 kaloriferi yapıyonmu sen. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Darbaz yazdı:

306 kaloriferi yapıyonmu sen. 

yok abi ben sadece vw seat audi skoda bakabiliyorum oda kısıtlı 2003modele kadar.

işler bitti zaten pazar günü Antalya ya gidip gelecegim kaloriferci ayaklarına kadar gidiyor müsterilerin. sonra kekrar mersin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Babam ustaya götürmüş, bu seni idare eder, böyle kullan demiş. 

usta iyi kazanıyor sanırım, müşteriyi kovaladığına göre?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ayten bir süredir İmes ümraniye ataşehir trafiği çekiyor. 4 ncü vitesde 3 dk gidemiyoruz. Arabam trafikte deli gibi yıpranıyor. Bu durum beni rahatsız ediyor. Normal şartlarda hiç fan açmadan iki nokta arasını tamamlardım.  Fakat bu pis trafikte onlarca kez fan açıyor. En az 30 km ortalama  sürat yapmam gerekiyorki o devasa radyatör önden esen rüzgarla arabayı stabil tutsun.  Ortalma 22 25 km civarı sürünüyor. 

Lpg alamadım. Yol üstünde düzgün bir bp var. Oda tersde kalıyor. Benzini fulledim. 58 km oldu. Benzin ucuzki lpgden daha ekonomik bile olabilir. 

PLLqBr.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

AYnet bana şaka yaptı heralde, 

İstanbul trafiğinde ilk defa 6,5 litre benzin tüketimi yakaladık. :( Çok geldi bana. Çok feci trafikte 200 km yol yapınca böyle oluyormuş :( 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

AYnet bana şaka yaptı heralde, 

İstanbul trafiğinde ilk defa 6,5 litre benzin tüketimi yakaladık. :( Çok geldi bana. Çok feci trafikte 200 km yol yapınca böyle oluyormuş :( 

cuma akşamı maslaktan şişliye gidelim, bak neler görürsün ekranda neler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

cuma akşamı maslaktan şişliye gidelim, bak neler görürsün ekranda neler

Çağlar abi, 16 km AMT şanzıman araba kullandım. Sene olmuş 2020 halen düzgün bir otomatik şanzıman yapamadılar. ZF şanzıman kullanma nasip olmadı, ama ben dsg dahil hiç bir şanzımanı kendi vites karar mekanizmamdan daha iyi göremedim. Motoru verimli kullanmak konusunda ezberlenmiş davranışları sergiliyorlar. Sürüş esnasında linear bir hızlanma yapamıyorlar. Yokmu şöyle güzel bir vites kutusu :( 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Sene olmuş 2020 halen düzgün bir otomatik şanzıman yapamadılar.

düzgünlük izafidir, 100 bin TL ye yalı alamassın mesela. müteahhit te maliyetine göre uygun fiyata şehir dışında yüne düzgün lan daire inşaa eder ve satar.

Ali Darbaz yazdı:

dsg dahil hiç bir şanzımanı kendi vites karar mekanizmamdan daha iyi göremedim

teknik olarak schumacher bile dsg den hzılı vites değiştiremiyor.  Şu an hiç değiştiremiyor zira sağlığı elvermiyor o ayrı konu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

dsg güzel yine, bozulmasa güzel  daha doğrusu

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

düzgünlük izafidir, 100 bin TL ye yalı alamassın mesela. müteahhit te maliyetine göre uygun fiyata şehir dışında yüne düzgün lan daire inşaa eder ve satar.

teknik olarak schumacher bile dsg den hzılı vites değiştiremiyor.  Şu an hiç değiştiremiyor zira sağlığı elvermiyor o ayrı konu.

ABi vites değiştirme hızından çok karar verme, seçme safhasından pek memnun değilim. 

Şu adam ne güzel vites değiştiriyor. Aynı benim gibi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kuş uçmaz kervan geçmez düz asfaltta debriyaja bile basmak gerekmez,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...