İçeriğe Yönlendir

Mercedes E270 Cdi, Otomobilim

Önder Özcan

Recommended Posts

Emre Şimşek

Maşallah ama ya şu kadran görüntüsü ne kadar güzel. Her fotoğrafta mest oldum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
1 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Dun aksam nihayet 300 bini gordum. Bu km lerde bir araba alacagim aklimin ucundan dahi gecmezdi emoji846.png

Ne nasıl yani bir Mercedes'e araba deniyor.😡 Acil yönetim toplansın gerekeni yapsın. 😈 Üstelik Mercedes için bu km'ler bebeklik çağlarıdır. Şakası bir yana siz memnun olduktan sonra daha yukarısı S klas onunda üstü herhalde uzay mekiğidir. Nice kmleriniz olsun.👏

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İngilizce dili de Almancaya mı çevirsek daha bi alımlı olur :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Psikolojik sınırı geçmiş sat bunu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Kıbrısta taksi Mercedes’ler var 1.000.000 devirmiş. Daha Motoru tık dememiş ama bakımı aksatmamışlar ve hep orijinal parça kullanmışlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
35 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

O araç için 30.000 sayılmaz mı bu rakamlar :) 

O saatin yerine yağ basıncı ve sıcaklığını koysalarmış dedim sadece bu kadranı görünce.

O göstergede olsun dediğin şeylerle ilgili bir sıkıntı çıkma durumunda göstergede yazılı ve kırmızı uyarı çıkıyor zaten, artı aklımıza gelmeyen çoklarca uyarı :)

34 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Maşallah ama ya şu kadran görüntüsü ne kadar güzel. Her fotoğrafta mest oldum.

:)  Çorbada senin de tuzun var ne de olsa.

31 dakika önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Ne nasıl yani bir Mercedes'e araba deniyor.😡 Acil yönetim toplansın gerekeni yapsın. 😈 Üstelik Mercedes için bu km'ler bebeklik çağlarıdır. Şakası bir yana siz memnun olduktan sonra daha yukarısı S klas onunda üstü herhalde uzay mekiğidir. Nice kmleriniz olsun.👏

Teşekkürler Hacı. Araba diye çırak yazmış, kızdım şimdi, özür diledi. :)

30 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

İngilizce dili de Almancaya mı çevirsek daha bi alımlı olur :)

Aslında olur da, bizim kuşak Almancayı izlediği filmlerden öğrendiği iç... yani lisede tek yabancı dil seçildiği için, menüde çıkacak Almanca uyarıları anlayamayabiliriz :fiuw:

22 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Psikolojik sınırı geçmiş sat bunu :) 

Mb psikolojik sınır 1 minyon :)

Kusura bakma, tadını çıkarmadan satmam, bir de senden önce başkasına söz verdim arabayı :D (bkz. 1 alt meşaz) 

5 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Eskimiş bu

Evet, ucuza ve bir an önce sahip olma çabaları :D 

5 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Kıbrısta taksi Mercedes’ler var 1.000.000 devirmiş. Daha Motoru tık dememiş ama bakımı aksatmamışlar ve hep orijinal parça kullanmışlar.

1 milyon km kullanmak ben de isterim de  bizim motorlar tık der sanırım. Orjinal parça, bu zamana kadar? Kullanmamışlardır :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

“Ibi bın ılsım bıyli bı ırıbı ılmım” şeklinde bir tuzum olmuştu açıkçası araç başındaykene 🙂

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
1 milyon km kullanmak ben de isterim de  bizim motorlar tık der sanırım. Orjinal parça, bu zamana kadar? Kullanmamışlardır [emoji4]

Bence orijinal parça kullanmışlardır. Buradaki gibi pahalı değil. Birde kıbrısın mazotu Türkiye’den iyi .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
6 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

yani lisede tek yabancı dil seçildiği için,

yönö lösödö tök yöböncö ölmöncö möydö rösçö fölön yök mö :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Bence orijinal parça kullanmışlardır. Buradaki gibi pahalı değil. Birde kıbrısın mazotu Türkiye’den iyi .

Ben Kıbrısı demedim Arda, benimkini kastettim. (Türkiyede) bu kmlere kadar orjinal parça kullanmamıştır önceki sahipleri bence  :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
20 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

O göstergede olsun dediğin şeylerle ilgili bir sıkıntı çıkma durumunda göstergede yazılı ve kırmızı uyarı çıkıyor zaten, artı aklımıza gelmeyen çoklarca uyarı :)

Abi ASD uyarısı çıkıyor mu?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Abi ASD uyarısı çıkıyor mu?

Mahmut benim arabada asd yok sanırım, o daha eski modellerde var diye biliyorum. Asd yerini asr ye bıraktı diye biliyorum. Benim lastikler patinaja düşünce, diğer arabalardaki gibi  esp ışığı yanıyor. Asr-esp beraber çalışıyor ya.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
19 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Mahmut benim arabada asd yok sanıyorum, o daha eski modellerde var diye biliyorum. Asd yerini asr ye bıraktı diye biliyorum. Benim lastikler patinaja düşünce, diğer arabalardaki gibi  esp ışığı yanıyor. Asr-esp beraber çalışıyor ya.

Doğrudur abi, asd'yi hep eskiden duyardık zaten. Yarışmalarda falan. Hani şu alman, japon ve türk araçların katıldığı yarışlardan.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
24 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Doğrudur abi, asd'yi hep eskiden duyardık zaten. Yarışmalarda falan. Hani şu alman, japon ve türk araçların katıldığı yarışlardan.

ASD nedir?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
16 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

ASD nedir?

Automatic Slip Differential

Başka manası da var ama konumuz o değil.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
2 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Konu Mercedes olunca teknolojik bir şeydir herhalde. 

Mercedes'teki teknolojik

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Automatic Slip Differential

Başka manası da var ama konumuz o değil.
Diğerini bildim abi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Konu Mercedes olunca teknolojik bir şeydir herhalde. 

Tabi tabi. Mercedes olmasa konu kilit zaten.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
On 25.04.2019 at 13:12, Mahmut Yıldız yazdı:

Mercedes'teki teknolojik

Mesela Sbc fren sistemi var. Sensotronic Brake Control.

" Sbc, sürekli olarak aracın gövde hareketlerini ve fren sistemindeki tüm elemanların çalışma zamanlamalarını kontrol ediyor. Herhangi bir ÇALIŞMADA HIZLANMA ya da FREN HİDROLİĞİ BASINÇ ARTMASI durumunda ise sürücünün "Ani Fren Yapmak İstediğini" algılıyor ve sürücünün eksik bıraktığı fren kuvvetini fazlası ile tamamlıyor. Sistem ani fren isteğini, frenlemeden anladığı gibi, aracın öne doğru yüklenmeleriden, aracın gövde hareketlerinden, pedallar arasındaki geçiş süresinden algılıyor. "

Yukarısı alıntı idi.

Normal kullanımda ise sbc fren

1- Hill holder görevi görüyor, pedala bir kez sonuna kadar basınca rampa olsun olmasın holder devreye giriyor. Tekrar frene basınca ya da gaza dokununca devreden çıkıyor. Devredeyken ekranda Sbc-H yazısı çıkıyor.
2-Duruyorken ya da 20 km den az hızla giderken cc kolunu 1 kez aşağı (yukarı veya kendimize doğru da olur) itince ekranda Sbc-S yazısı çıkıyor ve bu özellik sıkışık trafikte işe yarıyor. Misal yoğun trafikteyiz Sbc-S yi açtığımızda araç gaza basmadığımız her an frenleme yapıyor. Duruyorsak holder vazifesi yapıyor, gaza basınca araç kalkıyor, gaz bıraktığımız an sürücü hassasiyetinde frenleme yapıyor-gaza basmazsak aracı yavaşça durduruyor. Yani, az gaz ver araç kalksın gazı bırak, o anki hızına göre araç yavaşlayarak dursun. Gaz ver-bırak, freni o yapsın. Şimdinin aktif şehiriçi güvenliği gibi, fren yapıyor. Ama sıkışık trafikte öndeki araçla arandaki mesafeyi ayarlayıp gaza ona göre basmak sana kalmış. Hızlı kalkarsan trafik durduğunda sen hala gidiyor olabilir ve öndekine çarpabilirsin :)  Öndeki araca göre değil, hızına göre, sürücü gibi, insanları sarsmayacak şekilde frenliyor.

Şöyle de bir durum var, Sbc fren sistemi kullanılmaya başladıktan birkaç yıl sonra arıza vermeye başlamış. Daha doğrusu sistemin bir ömrü olduğu yaklaşık bir kullanım sonucunda (300.000 pedal basımı gibi söylentiler var nette) ömrünün bittiği anlaşılmış. Değişimi gerekiyormuş. (bu gün sanayilerde bu sistemin tamiri mümkün, 2000 lira civarında)  Sanırım 2006 senesinden sonra bu sistemi kullanımdan kaldırmışlar yüksek maliyetten dolayı. 4 sene öncesine kadar MB Türkiye bu sistemi ücretsiz değiştirmiş. Benim aracımdaki de üzerindeki seri no'ya göre değişenlerden.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
12 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Tabi tabi. Mercedes olmasa konu kilit zaten.

Ben de saf gibi cevap veriyorum. Yok o eskidendi yok yenisi bu bilmem ne :)  Tükkanı kapattıracaklar.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ne tükkanı, bizde çırak yok mu sanki. Kötü günlere sakladık hep.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

2012-2015 arası e250 de benim niyetim var, ama şimdilik değil :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...