İçeriğe Yönlendir

Opel Astra Hakkında

Okan Erdem

Recommended Posts

Okan Erdem
19 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Valla istanbulda degilim bilemem :) Yukarida eksik olmus 10 arabanin 6 si demisti ustam.

Teşekkür ederim hocam. :) Sağ arka teker bilyasu bozuldu bu olaydan sonra, SKF marka sipariş ettim ( porya+bilya) birleşikmiş. Bu düzeltme sanırım bilyayı bozacağı için işlem sonrası takın dediler bilyayı. Bakalım düzelttirip öyle takayım diyorum. Aklım ermedi o çarpmada sadece bununla kurtarmak inanın büyük şans. Ben ön tekerlerde neden bu tür yamulma olmadığını hala anlamadım. Ön tekerler döner yapılda olduğu için mi acaba.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Skf yi ilk kez duydum🤔bu arac gercekten cok saglamdir. zamanla bunu gorup test edersiniz.Ama aracin elektronik aksam ve mekanigi keske daha az nazli olsa tadindan yenmezdi..

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
23 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Skf yi ilk kez duydum🤔bu arac gercekten cok saglamdir. zamanla bunu gorup test edersiniz.Ama aracin elektronik aksam ve mekanigi keske daha az nazli olsa tadindan yenmezdi..

SKF bilya ve porya üretimi yapan ve bildiğim kadarı ile İsveç malı. Çok kaliteli bir markadır . İşe arka tekerdeki içe yamukluk düzeltmesi ile başlayacağım. Sonra listeme eklediğim bir çok şey var. Şimdilik düşündüklerim;

1. Cam filmi

2. Pasta-Cila ve ufak çizik rötuşları

3. Ses sistemi biraz yetersiz geldi, ya sadece kendinden anfili alpine 815 tercih edeceğim ya da komple bir ses sistemi yapmayı düşünüyorum ( sq ağırlıklıklı)

4. Kesinlikle kaliteli bir lastik ( michelin primacy düşünüyorum)

5. Astra H a yakışan bir marşpiyel seti

Bunlar dışında önerilerinize de açığım :)

Yorum bağlantısı
Okan Erdem
21 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

arabayi gormedik, gorsek fikirler artacaktir 😋

Valla resim çekmeye fırsatım olmadı. Malum hava sürekli yağmurlu olduğundan ama sizin için şimdi dışarı çıkıp 2 fotoğraf çekeyim dedim :) En kısa sürede gündüz yıkanmış ve temiz hali ile çekip ekleyeceğim. Bu arada eski aracımın fotoğrafını da ekleyim dedim. Özlemedim desem yalan olur :)

OvMEv4.jpg

zj4nj7.jpg

Buda Corsadan fotolar :)

ZXdYzo.jpg

7avA1L.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Marsbiyele falan gerek yok arac zaten kendini gosteriyor. Tek eksik bence bixenon ;)

Yorum bağlantısı
Okan Erdem
9 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Marsbiyele falan gerek yok arac zaten kendini gosteriyor. Tek eksik bence bixenon ;)

bixenon için far grubunun değişmesi gerekiyor değil mi? Yani mercekli fark takmak lazım?

4 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Bu aracin sade bakimlisi birde parlayani guzel 😊

Sade bakımlıdan kasıt nedir Alpay hocam? Pasta- cilalı ve temiz olanı mı ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Butceye bagli. Ister farina mercek montaji yaptir istersende direk mercekli Cosmo fari taktir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Okan Erdem yazdı:

sade bakımlıdan kasıt nedir Alpay hocam? Pasta- cilalı ve temiz olanı mı ?

Bu isler zevk meselesidir.

Ama sahsi fikrim bu arabanin boya korumasidir temizligidir bakimidir yapip uzaktan izleyecen ☺

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Erdem

Arkadaşlar bahsettiğim direksiyonun bozuk zeminde oynama problemine ait bir video buldum internette gezinirken. Şikayetim tam olarak bu. İzleyip yorumlama şansınız var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...