İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Hakan Tarım yazdı:

Sessizden bir kare daha. 

Konu açsana be. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Mehmet Ozyurek yazdı:

Konu açsana be. 

Daha konu açacak kadar olmadı abi. Bitsin açarız 😛 😛 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)

Fusion'un arka kampana balatalarını değiştirdim ve el freni ayarı yaptırdım. ABS sorunu tamamen çözüldü. Eski sahibi de bakmamış, aracın üstünden fabrika takımı balata çıktı. 120 bin kilometre boyunca değiştirmemiş. Perçimli balata taktık.

Caddy ufak boya kusurlarının giderilmesi için kaportacıma bırakıldı. Sonra Sonax'a uğrayacak. Ondan sonra araç yetişirse yolculuk Caddy ile, yetişmezse Caravelle ile Aydın/Didim inşallah.

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Coşku Mert yazdı:

dayson sürdüylerse zaten o işten de o ustadan da hayır gelmez, oldu olacak akvaryum silikonu sürselermiş.

victor reinz, glaser, elring... bunlardan biri mutlaka üretmiştir o karter contasını. güzelce yerine takar, sadece köşe yerlere de sıvı conta ile desteklersin. uygun torkuna göre karter civatalarını da sıkarsın çiçek gibi olur. 

Peki bu uygun torklar nerede yazar? 

Bir de victor reinz marka var internette alayım bundan, gideyim yaptırayım o zaman?

https://www.aloparca.com/yedek-parca/VICTOR REINZ/CONTA-ALT-KARTER-HONDA-CIVIC-96-06-1-4-16V/715379400/898035790

Servet Aydın yazdı:

Klingrit ideal o tip zemin için 

Abi ideal ama bununla uğraşacak bir usta lazım sanki. Kendim evin orda söksem çatıda yapmaya kalksam kesin motora alttan toz toprak girer..

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayırlı olsun. Görelim :)

Tşk ederim.Yarın resim atayim abi.☺️

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)

tork değerleri servis katalogunda veya bazi contalarin kullanim klavuzlarinda yazar.

ornegin kendi aracimin karter contasini degistrirken civatalarini 22nm ile torklamistim

Or01gP.jpg

bu contayi tavsiye ederim evet ama mutlaka baska bi ustaya taktirin. ben olsam o daysoncularin onunden bile gecmem default_smile.png

Emre Şimşek yazdı:
Peki bu uygun torklar nerede yazar? Bir de victor reinz marka var internette alayım bundan, gideyim yaptırayım o zaman?

https://www.aloparca.com/yedek-parca/VICTOR REINZ/CONTA-ALT-KARTER-HONDA-CIVIC-96-06-1-4-16V/715379400/898035790

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Coşku Mert yazdı:

tork değerleri servis katalogunda veya bazi contalarin kullanim klavuzlarinda yazar.

ornegin kendi aracimin karter contasini degistrirken civatalarini 22nm ile torklamistim

Or01gP.jpg

bu contayi tavsiye ederim evet ama mutlaka baska bi ustaya taktirin. ben olsam o daysoncularin onunden bile gecmem default_smile.png

Yağ karterini neden açtınız?

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Biz kendimiz indirdik pistonları 😛 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

ses yapmasından şikayetçi olduğum beşer marka balatları otosan balatalarla değiştirdim. normal bi balatanın 22.000km  de bu kadar az erimesi normal değil sanırım?? sert olmasından dolayı galiba, aynı km de değiştirdiğim bosch marka diskleri de çizmeye başlamış. bir daha da beşer marka kullanmam

7BN43P.jpg

P7rgJ6.jpg

gPWBMZ.jpg

9YdOZo.jpg

kMWlPr.jpg

qAWrOB.jpg

M1vrAk.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Babamın kuryesinin bakımını yaptırttım, abık gıbık filtre miltre hepüsü yenilendi. Sonra hadi ben gidiyorum diyip uçtu :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

kılcal ön cam çiziklerini giderdik. Üstüne gtechniq g1+g2 uyguladık. 

Ön farlardan biri yeni diğeri eski. Eski olan sararmış tabi. Az amonyaklı cif, üstüne çamaşır suyulu cif dökerek farı sildik. En üstüne sonax hızlı cila ile sildik. Üstüne de yine aynı ciladan katman yapıp bıraktık

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Yıkayıp cilaladım uzaktan baktığında hiçbir kusur belli olmuyor ama yıkarken birçok yerinde çizik nokta nokta taş izleri güneş yanıkları gördüm beyaz araba gerçekten rahatlıkmış. Bir önceki kırmızı fiestamı boyasız almıştım bu ufak tefek kusurları yüzünden boyatmadığım yeri kalmamıştı. 😁

BOApaL.jpg

Z5EbX3.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bişey yapmadım ama bişey yapmışlar. 

Aliminyum görünümlü sibob kapaklarımın 4 dünüde çalmışlar. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Geçmiş olsun. Mahallenin çocukları çalmıştır tahminimce, bisikletlerine takıyorlar genelde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Geçmiş olsun. Mahallenin çocukları çalmıştır tahminimce, bisikletlerine takıyorlar genelde.

Harika ip ucu. Çoçukların bisikletlerini inceliycem. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Coşku Mert yazdı:

Or01gP.jpg

Size linkini atmış olduğum parça sanırım o sitede yok. Monroe var bir tane sitede ama emin olamadım. Fiyatı 190 tl

http://www.yedekparcabizden.com/Detay/2000-honda-civic-sedan-karter-conta-19962000-

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Benimkileri de çalmışlardı. Siyaha geri döndük 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...