İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Alişan YILMAZ
Ahmet İhsan Akşen yazdı:
Alişan YILMAZ yazdı:
Son olarak bugün 2008 mk4 mondeo aracımın convers+ ekranını güncellettim emoji4.png

Rus işimi

yok hocam orijinal ama alexten motral paket alacam o zaman yine yazarim guncel halleri

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

- Diskler tornalandı araç üzerinde

- Çift egzoz aktif edildi. 

- Yürüyen aksam kontrol edildi

- Ön ızgaraya ufak bir krom dokunuş yaptık

- TurtleWax cila yaptım

Anladığınız üzere hanım evde yok. :biggrin:

LvA56o.jpg

• Beğen 6
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hanımlar köye gider ve bir kaç günlüğüne dünya güzelleşiverir.. 😬

Artık her fırsatta arabanla ilgilenebiliyorsundur..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Sabah bulaşıklar yıkandı, öğlen ev süpürüldü, anlaşılacağı üzere hanım evde yok...

Ben ev işi yapmaktan arabaya zaman ayıramıyorum, siz nasıl yapıyorsunuz?

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Evi süpürmeyeceksin arabayı süpüreceksin, telefonda evi süpürdüm diyeceksin. Arabada çok yorulursan yemeği dışarıda yiyeceksin. Vakitten bol ne var

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabamdaki eksilen suyu tamamladım. 23 ti shell mavi glikol içeren antifreeze aldım.  200 ml koydum full oldu. 1 litre antifreeze cam suyu aldım. Goca su deposuna döktüm, yükselme olmadı. Seviyesini göremedim bile. Karanlıkta kayboldu. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Emre Şimşek yazdı:

Evi süpürmeyeceksin arabayı süpüreceksin, telefonda evi süpürdüm diyeceksin. Arabada çok yorulursan yemeği dışarıda yiyeceksin. Vakitten bol ne var

Ben bekarlıkta ilk ayımı doldurdum. Dışarıda yemekten bıktım. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Benim hanımda passatın anahtarı yıkamıs makinede ne olur olmaz diye sökdüm kurutma ile kuruttum yeni pil takıp arabaya takdım çalısıyor 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
- TurtleWax cila yaptım

Anladığınız üzere hanım evde yok. [emoji3]

LvA56o.jpg
Diskin durumu nasıldı, benim önler eğri, 2 sene 30 bin km oldu takılalı, değişmeden bir torna yaptırayım diyorum ama tavsiye eden olmadı, üstünde yavaş yavaş yapıyorlar ısınmadan sanırım.
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Ahmet İhsan Akşen yazdı:
Harun Kocaçalışkan yazdı:
- TurtleWax cila yaptım

Anladığınız üzere hanım evde yok. emoji3.png

LvA56o.jpg

Diskin durumu nasıldı, benim önler eğri, 2 sene 30 bin km oldu takılalı, değişmeden bir torna yaptırayım diyorum ama tavsiye eden olmadı, üstünde yavaş yavaş yapıyorlar ısınmadan sanırım.

15.000 km lik disk. Ama bizde meshur yamultma. Sordum asiri bir egrilik yok dedi frenci.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yağ pompası ile karter contası siparişini verdim, 1188tl kadar hafifledim... Karteri indirmek için traversi aşağı alacağımız günü sabırsızlıkla bekliyorum...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)

Fusion'un lastiklerini değiştirdim. Bugün taktırdığım Bridgestone Turanza T001'den memnun kalmadım, Michelin Crossclimate'a geçeceğim yarın. Turanza yine kaydırıyor. Direkt ABS devreye giriyor.

Ayrıca bakım zamanımız geldi. Yağ+tüm filtreleri aldım, ek olarak ilk kez engine flush yapacağım. Liqui Moly'nin Engine Flush plus ürününü aldım.

201 bin kilometre oldu. 100 binde almıştım. 1 kereliğine yapacağım denemek için.

Caravelle bayadır yatıyordu (2 ay). Akü tamamen bitmiş, aracın kilitlerini bile açamadım kumandadan. Aküyü şarja bıraktım, olmazsa yeni akü alacağım.

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)

An itibariyle CrossClimate lastiklere geçtim, araç baya sessizleşti. Fren sıkıntım yok şuan. 

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Metin Akbal yazdı:

Turanza kac km yapti?

Önceki lastiklerim de Turanza idi, onlarla 80 bin kilometre yaptım ve artık aşırı güvensiz olmuştu -aşırı understeer ve direkt ABS'yi devreye sokma problemi- tutunmuyor gibiydi. Yeni Turanzaları yine takım olarak aldım, ama aynı şekilde kaydırma problemi görünce değiştirdim onları. Yeni Turanzalarla 100 kilometre anca yapmışımdır. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Önceki lastiklerim de Turanza idi, onlarla 80 bin kilometre yaptım ve artık aşırı güvensiz olmuştu -aşırı understeer ve direkt ABS'yi devreye sokma problemi- tutunmuyor gibiydi. Yeni Turanzaları yine takım olarak aldım, ama aynı şekilde kaydırma problemi görünce değiştirdim onları. Yeni Turanzalarla 100 kilometre anca yapmışımdır. 
80 bin km. Ben 40 bin km de 2.5 yil kullanip Turanzalari elden cikardim.
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Metin Akbal yazdı:

80 bin km. Ben 40 bin km de 2.5 yil kullanip Turanzalari elden cikardim.

Benimkiler 3 yıllıktı. Sizin Turanzalar da kaydırıyor muydu ABS'de?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Benimkiler 3 yıllıktı. Sizin Turanzalar da kaydırıyor muydu ABS'de?
3. sezonda basladi. 80k km zaten cok fazla. 30 35k km de iken ABS devreye giriyordu ve sertlesmisti zaten. Normal bir durum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Bugün Fusion'un 10 bin kilometre bakımını yaptım. Engine flush sonrası daha bir iyi oldu gibi motor.

Yeni lastiklerimden ise memnun kaldım, şu an konuşmak için erken ama ilk izlenimler çok güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Yağ ve yağ filtresini ustama değiştirttim. 1.4t astra. Hava ve polen filtresini kendim değiştirdim. Vesile ile 1 yıldır bagajda gezdirdiğim Led ampulleri torpido ve ön tavan lambalarını taktım. Arkaya ampul kalmadı onu da bir ara inşallah

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Bakıma girdik;

Balatalar bitmiş, Diskler sağlam, torna atıldı.

Karterde yağ sızıntısı vardı, söküldü temizlendi, süzgeçi kırıktı, değiştirildi, silikonlanıp yerine takıldı.

Klima temizliği yapıldı, polen filtresi değişme esnasında.

+125₺ Motul 8100 EcoNergy 5W30 4 lt Tam Sentetik Yağ

+85₺ Orjinal Ford Hava-Yağ ve Yerli Karbonlu Polen Filtresi

b312029e0f8cc0129ea50e5df2017bf7.jpg

7cf73867757ba2001fe57d45b455a5a3.jpg

5aec413f098f50990285cd3f84525014.jpg

490d36bded4ae2d566dd919fa120e32e.jpg

6e91d06c67530791e3debbdf82546bab.jpg

15k’da hava filtresinin durumu;

fed6c900642251635c75ed22c867c62f.jpg

Balatanın durumu;

1fd9420063bf0dd13280478849256757.jpg

Yukarıdakilere ek, çıkan fatura;

779532daaf6c981c627ee50155fdbdc9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...