İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
Metin Uzunoğlu yazdı:

Kuru havalarda bariz sert kullsnılmış yada virajlardan gaz ile çıkılmış gibi görünüyor. 

Evren Erakçora yazdı:

Virajda zorlanmış galiba. 

1 Aralık- 1 Nisan kullanıldı hep ama Antalya kuru ve sıcak olabiliyor bu tarihler arasında.

Koni amortisör ve voglant yay olunca virajlarda gaz kesmedigimiz doğrudur 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bendeki ug8 Ler de biraz öyle aşınmış. Yazlıga geçemedim. 2000 km yol yaptım hafta sonu 30 dereceleri gördü 5 dereceleride .  Yüke rağmen şükür sorun yaşatmadı.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Nokian kuru ve sıcak asfaltta parçalanma yapar karakterine uygun değil yumuşak lastik.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Cuma günü yıkadım, cumartesi çamurlu yağmur yağdı bugün tekrar yıkadım.

Yarın yağmur gösteriyor bugün yıkayacaktım. Bu ara toz fırtınası var kesin çamur yağar ya hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

Yarın yağmur gösteriyor bugün yıkayacaktım. Bu ara toz fırtınası var kesin çamur yağar ya hayırlısı bakalım.

Hep bahane bu nedir yahu 😃

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Cumartesi günü yazlıklara geçeyim diyordum ama baktım kum fırtınası var dışarda 2 gün burnumu kapıdan çıkartmadım.

Haftaya yazlıklara geçerim herhalde, bi de çıkmışken hem uzun yolun pisliğini hem de fırtınanın kumlarını atmış oluruz galiba

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Hep bahane bu nedir yahu 😃

hava.jpg.e256e3020e6caa9cb0f35b5061004e4c.jpg

Ben ne yapayım yahu :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

hava.jpg.e256e3020e6caa9cb0f35b5061004e4c.jpg

Ben ne yapayım yahu :D

Sen buna göre arabayı seneye kadar yıkayamazsın :D 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sen buna göre arabayı seneye kadar yıkayamazsın :D 

Ankarada yıkadım ya yağmuru yiye yiye geldim ondan sonra. Hava durumuna bakmalıymış :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Geçen hafta boyunca yaptık. Son 1 aydır baya su eksiltmeye başlamıştı, sonunda motor indi üst kapak açıldı hararet yapmışız.

Yetmedi üst kapak taşlama ile kurtulmadı çıkma üst kapak ayarlandı. Motor gövdesi de taşlandı açılmışken triger seti, kızdırma bujileri, bir çok contası ve rulman gibi parçaları değişti. Tertemiz oldu inşallah gram yağ olmayacak bundan sonra motorumda. Bunların tüm masrafı 14,500 tuttu.

20220328_123643

20220329_113252

Eski kapak ve conta

20220329_123410

20220329_123414

Yeni çıkma kapağımız

20220331_113456

20220331_113500

Değişenler, ustamın yazım hatalarını görmezden gelin 😇

20220331_130751

• Beğen 6
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Onur Çelebi yazdı:

Geçen hafta boyunca yaptık. Son 1 aydır baya su eksiltmeye başlamıştı, sonunda motor indi üst kapak açıldı hararet yapmışız.

Yetmedi üst kapak taşlama ile kurtulmadı çıkma üst kapak ayarlandı. Motor gövdesi de taşlandı açılmışken triger seti, kızdırma bujileri, bir çok contası ve rulman gibi parçaları değişti. Tertemiz oldu inşallah gram yağ olmayacak bundan sonra motorumda. Bunların tüm masrafı 14,500 tuttu.

Geçmiş olsun, inşallah sorunsuz binersiniz.

Bu arada fort araçta manifort olması gayet doğal bir durum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

Conta her noktadan yanmış. Kapağın kurtulmamasına şaşmamalı. Bayağı bi hararet görmüş olmalı motor. Üzücü.

Umarım sorunsuzca binersiniz artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
Mahmut Yıldız yazdı:

Geçmiş olsun, inşallah sorunsuz binersiniz.

Bu arada fort araçta manifort olması gayet doğal bir durum. :)

Teşekürler, ever fortlarda normal 😀

Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun.

Conta her noktadan yanmış. Kapağın kurtulmamasına şaşmamalı. Bayağı bi hararet görmüş olmalı motor. Üzücü.

Umarım sorunsuzca binersiniz artık.

İnşallah baya masraf ettik sorunsuz olur bundan sonra... Geçen yaz Fethiye Ölüdeniz'den çıkış rampalarında hararetin yükseldiğini fark edip hemen kenara çekmiştim. OBD cihazından baktığımda 117 derece görünüyordu sıcaklık ama ondan sonra kullanmaya devam ettim son 1 aya kadar böyle bir su eksiltme falan yoktu. Hararetin öyle yükseldiği başka olmadı...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İnşallah baya masraf ettik sorunsuz olur bundan sonra... Geçen yaz Fethiye Ölüdeniz'den çıkış rampalarında hararetin yükseldiğini fark edip hemen kenara çekmiştim. OBD cihazından baktığımda 117 derece görünüyordu sıcaklık ama ondan sonra kullanmaya devam ettim son 1 aya kadar böyle bir su eksiltme falan yoktu. Hararetin öyle yükseldiği başka olmadı...
Ilk sahibi misiniz aracin?
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
Sani Gerşon yazdı:
Onur Çelebi yazdı:

Ilk sahibi misiniz aracin?

Maalesef değiliz 2020 Mart ayında fiyatlar aşırı artmaya başlamadan almıştı babam ben yanında yoktum. O zaman piyasa 42-46 arasıydı babam bunu 35'e aldı 2 senede 25 bin de biz harcadık son 14.5 dahil.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Onur Çelebi yazdı:

20220328_123643

20220329_113252

Eski kapak ve conta

20220329_123410

20220329_123414

Yeni çıkma kapağımız

20220331_113456

20220331_113500

Değişenler, ustamın yazım hatalarını görmezden gelin 😇

20220331_130751

Tekrar Geçmiş Olsun.

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
Aytac Sakal yazdı:

Tekrar Geçmiş Olsun.

Çok teşşekürler

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

@Ali Darbaz da görsün.

Son dönemde sık sık bu tür haberler görmeye başladım. Arabanın obd portuna bağladım, günlük sürüşten grafik data kaydı alıyorum. antifirz fazla olmuş, çalışma sıcaklığım 99 dereceden 103 dereceye hatta 105 dereceye çıkabiliyor.  Şimdilik kitapdaki standart değerler içinde . Bu nedenle arabayı trafikten kaçınarak kullanıyorum. Vitesi boşa atmadan , devir daimi durdurmadan devam. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Son dönemde sık sık bu tür haberler görmeye başladım. Arabanın obd portuna bağladım, günlük sürüşten grafik data kaydı alıyorum. antifirz fazla olmuş, çalışma sıcaklığım 99 dereceden 103 dereceye hatta 105 dereceye çıkabiliyor.  Şimdilik kitapdaki standart değerler içinde . Bu nedenle arabayı trafikten kaçınarak kullanıyorum. Vitesi boşa atmadan , devir daimi durdurmadan devam. 

Üst kapağı gördünüz mü? Subapları özellikle?

Onur Çelebi yazdı:

Maalesef değiliz 2020 Mart ayında fiyatlar aşırı artmaya başlamadan almıştı babam ben yanında yoktum. O zaman piyasa 42-46 arasıydı babam bunu 35'e aldı 2 senede 25 bin de biz harcadık son 14.5 dahil.

Belli oldu şimdi. Muhtemelen önceki sahibinde güzel bi hararet görmüş.

Geçmiş olsun tekrardan. Güle güle binin.

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
Sani Gerşon yazdı:

Belli oldu şimdi. Muhtemelen önceki sahibinde güzel bi hararet görmüş.

Geçmiş olsun tekrardan. Güle güle binin.

Aynen muhtemelen öyle olmuş. Çok teşekkürler.

Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun kafa rahat binersiniz inşallah @Onur Çelebi

Sağolun Selçuk bey aminn.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Onur Çelebi yazdı:

O zaman piyasa 42-46 arasıydı babam bunu 35'e aldı 2 senede 25 bin de biz harcadık son 14.5 dahil.

Her ne kadar Piyasa altı fiyatta olsa Aracı satan arkadaş hararet yaptığını belirttimi ben Merak ettim.

Benim Symbol Hararet yapıyordu Alıcıya kime söylesem kaçıyordu sonra sanayiden biri aradı 35 binlik arabayı 28,5 verdik adam bu şekilde aldı.

Sağlık Olsun Sonrası için sorunsuz kazasız belasız binersiniz inşallah...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...