İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Alptuğ Özcan
Evren Erakçora yazdı:

4 mevsim lastik mantıklı artık. Tak çıkar pahalı olacak. 

Ya da yazlık kışlık jant lastik set yapmak lazım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Lastik değişimi + balans + rot ayarı için 1.500 TL ödedim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

w204 c180 e arka kapılara ek tweeter taktım, ses şahane oldu ama, adamlar tweeter yuvası yapmış,  yuvanın ızgarasını plastikten desenli fakat kapalı yapmış. dokusu aynı ızgara gibi. delip taktım mecburen. ne saçma şey ya. oysaki alttaki hoparlörde zaten koaksiyel bir tweeter var, zaten kapının içinde filtresi ayrıca var. onu oraya takacağına üste taksana... tam TR paketi yapmışlar zamanında.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

şaft tüneli yok, dümdüz, paspas lök diye oturmuş, en sevdiğim :)  bendekide bu marka, gayet güzel ama şaft kısmını biraz çekiclemem lazım :D

Screenshot_20240720_193743_Gallery.jpg

• Beğen 5
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

w204 c180 e

teypteki her kapıya ayrı  crossover frekans ayarını biliyorsun değil mi?

Doğan Arşiray yazdı:

fakat kapalı yapmış. dokusu aynı ızgara gibi. delip taktım mecburen. ne saçma şey ya.

orada tweetr olmaz ise hava geçer, herşeyi bozar, focus S arka panel de aynı kapalı idi lakin arkada yeri hazırdı

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
İnan Çınar yazdı:

C-Max ı sattım bugün. 11 yıl önce bayiden çıkardığım günü dün gibi hatırlıyorum. Çok anı biriktirdik, tık demeden çok kahrımızı   çekti. Duygusal anlar yaşıyorum şuan. 

Evimizin bir bireyi gibiydi. 2. Aracımızı değiştirdik 2-3 yılda bir ama c Max sabit kaldı. 😥😥😥

Hayırlısı olsun 😢 

Ne gelecek yerine ? Yine büyük biseyler mi olacak? Merak halindeyiz :flowers: 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Uzun yolda lpgden benzine geçiyordu, tüpçüye gittim, baktı hiçbir sorun gözükmüyor, tamam dedim çıktım.

Hava filtresinden şüpheleniyordum, çünkü değişmeyeli 10 bin km'ye yaklaşmıştı, gittim aldım parçacıdan, geldim filtre kutusunu söktüm, kutuyu açmak için 8 vida yeri olmasına rağmen 4 tane vida çıktı üzerinden, içimden söverek güldüm.

Üzerinden çıkan filtre Ford Otosan yazmasına rağmen, neredeyse dağılmak üzereydi, kalite sıfır desem yeri.

Yeni aldığım filtre yan sanayi fakat oldukça kaliteli yapısı var, yan yana koyduğumda barizdi.

Kutunun yan tarafında yağ buharını kutuya veren bir hortum var, ucunda siyah sünger var(sanıyordum), elimi bi attım, parça parça oldu, dağıldı, orayı da temizledim, yeni siyah sünger buldum, oraya sıkıştırdım ve ardından eksik olsan dört vidayı da tamamlayarak topladım kutuyu, yerine monte ettim.

Sonuç, saat gibi oldu, çekişi harika oldu, altımdan kaçıyor araç.

Uzun yolda denedim, lpg'den benzine geçmiyor artık.

Kıssadan Hisse;

Hava filtresi imitasyon (Her ne kadar Ford yazsa da)

Siyah sünger ve eksik vidalar tamircilerin umursadığı bir şey değil.

Ne yapıyoruz, filtreyi kendimiz görerek alıyoruz, 10 bin km yi beklemiyoruz değişim için.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Celal Aydın yazdı:

tüpçüye gittim, baktı hiçbir sorun gözükmüyor, tamam dedim çıktım.

vesile 1, müşterin canı sıklımş arıza aramak için işinden gücünden bırakıp sanayiye gezmeye gelmiş biri değildir.. bir şey var ki gelmiş yani

vesile 2. eksik vida kontrolsüz hava girişi demektir, kontrolsüz hava girişi enjeksiyon süresi uzatılması demektir, falan. bunlar en basit teml bilgiler yahu uazık

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Alpay Sumer yazdı:

Hayırlısı olsun 😢 

Ne gelecek yerine ? Yine büyük biseyler mi olacak? Merak halindeyiz :flowers: 

Şimdilik Fiesta ile devam gibi.  2 araç ihtiyacı kalmadı.  Belki yaza doğru Fiesta yı da satıp  ikisinin yerine bişey alırım. Focus active çok beğendiğim bir araç ama benzinde  kullanım masraflı olur. Aylık 1200 km yol yapıyorum. Dizel istemiyorum.  LPG uyumlu motor seçeneği de  yok sanırım.  @Evren Erakçora  uzun zamanlı yakıt verilerini ara ara guncellerse ve benzinde değerler aklıma  yatarsa ben de active kervanina katılırım.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:

Kıssadan Hisse;

Hava filtresi imitasyon (Her ne kadar Ford yazsa da)

Siyah sünger ve eksik vidalar tamircilerin umursadığı bir şey değil.

Ne yapıyoruz, filtreyi kendimiz görerek alıyoruz, 10 bin km yi beklemiyoruz değişim için.

boşa her 5 binde (dizel) hava filtresi değişmiyorduk, şimdikinde 10 binde bir değişiyorum oda kontrol altında, baktım kirlenme var direk atarım...

anladığım sen aracına hiç bakmıyorsun arkadaş, bırak eksik vidayı, görünen hatta görünmeyen yerlerdeki tüm kablo boru vs. düzenli kontrol ederim ben, sürtünme gevşeme ihtimali olan gördüğüm yerleride korurum, bak biraz aracına, arkandan ağlamasın bak, helede şu zamanlar :) 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

boşa her 5 binde (dizel) hava filtresi değişmiyorduk, şimdikinde 10 binde bir değişiyorum oda kontrol altında, baktım kirlenme var direk atarım...

anladığım sen aracına hiç bakmıyorsun arkadaş, bırak eksik vidayı, görünen hatta görünmeyen yerlerdeki tüm kablo boru vs. düzenli kontrol ederim ben, sürtünme gevşeme ihtimali olan gördüğüm yerleride korurum, bak biraz aracına, arkandan ağlamasın bak, helede şu zamanlar :) 

Abi benim bu benzinliye yaptığım masrafı, önceki iki dizel fiestama yapmadım, ikisinin toplamı bu benzinli kadar etmez :) 

Dizelin hava filtresini kontrol etmek, değiştirmek çok kolaydı, bu biraz zor, üç beş yerden söküyorsun, söktükten sonra 8 tane vida söküyorsun.

Ama ben evvelde ustalara güvenmez, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünürdüm, bu araçta bırakmıştım düşünmeyi, artık eski halime geri dönüyorum şu olaydan sonra.

Bundan sonra yağımı filtrelerimi en kalitelisinden alıp, tamirciye sadece işçilik vereceğim, ardından kontrolü elden bırakmayacağım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kimim var yaa. Kendim yaptım 😅

Ece?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Ece?

Karıştırma. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Ece?

Yettim. Alayım numerosunu

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Yettim. Alayım numerosunu

Mür: Emmi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Mür: Emmi

Üç saattir yanımda hiç ses etmiyor

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

titanic çarptığı buz dağının sadece 1/3 nü görebilmişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Servet Aydın yazdı:

Szc TV tag açmış mehmetemmi diye dedim Mehmet abiye bir şey mi oldu.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Öğlen Emmi aradı kasko bitmiş tamam yapalım dedim 5 dk. sonra mesaj geldi kredi kartı limitiniz yetersiz olduğu için işleminiz geçersiz hoppaaa ne yapalım Emmi ben hallederim dedi sonra nasıl derken Mercedes kartı olmazsa başkasını deneriz derken kasko police yenilendi maili geldi 😎 

10600 TL . 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Her şey para değil :) 

Hayırlı olsun abi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün Köksal geldi. 
Audi’nin sunroof bakımını yaptı sağolsun. 
Yalnız saat ücret tarifesi Servet ile yarışıyor. 
Kredi çekerek ancak ödeyebildim. 😅
 Onu da kendi bankasından çektirdi. Oradan da prim alacakmış. 

7C36E980-3E07-4FD5-A816-5917DFCE5D12.jpeg.2db31d233f6816a9b214e80f82ab7cb7.jpeg

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 10
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bugün Köksal geldi. 
Audi’nin sunroof bakımını yaptı sağolsun. 
Yalnız saat ücret tarifesi Servet ile yarışıyor. 
Kredi çekerek ancak ödeyebildim. 😅
 Onu da kendi bankasından çektirdi. Oradan da prim alacakmış. 

7C36E980-3E07-4FD5-A816-5917DFCE5D12.jpeg.2db31d233f6816a9b214e80f82ab7cb7.jpeg

Güle güle kullanın abi. Bize uğramadan geçmiş. Alacaği olsun hâlbuki sarı gazoz ısmarladım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Valla onca işleme 5500 tl bedava ben diyim. Dünyanın malzemesini kullandı

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Valla onca işleme 5500 tl bedava ben diyim. Dünyanın malzemesini kullandı

Hakkıdır. Helal olsun kardeşime. 
Çıkıp gelse de çay içip gitse yine değerdi. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çıkıp gelse de çay içip gitse

e haber vereydin bizde bunu yapardık en azından

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...