İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Lastiklerin taşları ayıklandı Arap sabunu ile yıkandı716178d94fa914987ae3d235afbccc3f.jpg

Lastiklerin taşları ayıklandı Arap sabunu ile yıkandı716178d94fa914987ae3d235afbccc3f.jpg

Yıkandık1070bae84e5bd580c3015df98a875471.jpg

Temizlendikea4cd7bb124bc3b2d22900dae40f1066.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kışlıkları sökmek için erken değil mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Takacaz daha 😛

Takacaz daha 😛

Takacaz daha 😛

Takacaz daha 😛

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Telefonun eko modu açık kalmış [emoji16]

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Takmasa ne olur ki abisi lidıl şerok var nasıl olsa

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Kışlıkları sökmek için erken değil mi?

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Takacaz daha 😛

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Takmak için geç değil mi 😁

Taşlari temizleyince depoya kaldırıyorsunuz sandım, şimdi ilk sürüşte yine taş dolacak :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

20 yaşını doldurduk. Antifrizini yenileyeyim diyorum ama orijinali ne renk onu bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

20 yaşını doldurduk. Antifrizini yenileyeyim diyorum ama orijinali ne renk onu bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

Honda'nın kullandığı renk özünde mavi Type-2 denilen oem. Yeşil olanı tavsiye etmiyor Honda kullanıcıları.

864jW7.jpg

Orjinal renk bu. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Emre Şimşek yazdı:

Kırmızı tökme içine. Mavi eydir. Gerçi şimdi boşalınca kırmızı çıkar tadın kaçar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arkadaslar renk konusuna aldanmayin. Bende kombi icin antifriz bakinirken detaylica ogrendim rengin bir espirisi yokmus.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Rengin fonksiyonu yok ama içeriğin belli olması için renklendiriyormuş.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Emre Şimşek yazdı:

Onun aynısını bulamadım, şu linkte castrol var mavi, o olur mu?

https://www.hepsiburada.com/castrol-radicool-antifriz-3-litre-p-OTCSTRLANTF3LT?magaza=WinOnBuy#reviews

Ahmet İhsan bey'in dediği gibi renk içerik belirtmek için konulan bir şey. Emre bey Honda'nın radyatör üstünden mi doluyordu birde genleşme kabı var galiba?

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Focus için kesinlikle kırmızı olacak demişti bir usta. O organikmiş :) 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Sinan Akgöl yazdı:

Ahmet İhsan bey'in dediği gibi renk içerik belirtmek için konulan bir şey. Emre bey Honda'nın radyatör üstünden mi doluyordu birde genleşme kabı var galiba?

Radyatör üstünde 1.1 bar sıkıştırma oranlı bir kapak var, oradan su gelirse ufak bir genleşme kabına doluyor, onun kapağı gevşek, yani kapalı sistem değil.. Nereden boşaltıp nereden dolduracağımı ve nereden hava alacağımı ya da almak gerekip gerekmediğini henüz bilmiyorum ama bakımda ustam yaparken öğrenirim 😬

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

Radyatör üstünde 1.1 bar sıkıştırma oranlı bir kapak var, oradan su gelirse ufak bir genleşme kabına doluyor, onun kapağı gevşek, yani kapalı sistem değil.. Nereden boşaltıp nereden dolduracağımı ve nereden hava alacağımı ya da almak gerekip gerekmediğini henüz bilmiyorum ama bakımda ustam yaparken öğrenirim 😬

Ae86 Toyota tarzı yapılacak :)

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Buğün kışlık Marshall lastikleri çıkarıp yerine kışlık Lassa snovways4 leri taktık.

fae700b447b0e8655a3f48f4ef26de3a.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Sinan Akgöl yazdı:

Ae86 Toyota tarzı yapılacak :)

Bunu dün akşam izledim video yarım kalmış ya. Ayrıca bana tam tersi gibi geldi. Bunlar radyatörden doldurmaya çalışıyor ama zaten suyun akış yönü genleşme kabından içeriye doğru olması lazım, yanılıyor muyum?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Emre Şimşek yazdı:

Bunu dün akşam izledim video yarım kalmış ya. Ayrıca bana tam tersi gibi geldi. Bunlar radyatörden doldurmaya çalışıyor ama zaten suyun akış yönü genleşme kabından içeriye doğru olması lazım, yanılıyor muyum?

Bu gençleri bayadır izliyorum, yok ben genleşme kabından doldurma şeklini hiç görmedim genleşme kabı susuz kaldığında oradan bir takviye alsın ya da fazla su var ise atsın diye radyatöre konulurken sonunda kullandığı aparat hava almadan suyun gitmesini sağlıyor, ustalar huni ve hortum yardımıyla yukarıdan kesintisiz koyardı. Focus bir kez yalancı hararet yapmıştı ustam öyle yaparak doldurmuştu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

yok ben genleşme kabından doldurma şeklini hiç görmedim

ford un tasarımı basınçlı o yüzden, bu eski tofaştaki gibi basınçsız. eskiler böyle idi daha dertsizdi

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağlar Bayur yazdı:

ford un tasarımı basınçlı o yüzden, bu eski tofaştaki gibi basınçsız. eskiler böyle idi daha dertsizdi

Zaten videoda Türk ae86'sında diyor tofaş için :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bakalım ufak ufak sağı solu kurcalamaya başladım :) torpidodaki kötü görüntüyü yok etmeye niyetlendik.)
7ee4afb583a69f387183ec2e84244f30.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...