İçeriğe Yönlendir

Yeni Trafik Cezaları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

İlkay Başaran

Ben başka birşey sorayım şimdi. Radara girmişken yha tabela yoktu ki diye itiraz eden var ya hani. Bende girsem bana kimse sellektör atmadı banane diyebilir miyim? Radar tabelası ile aynı mantık demiş ya bakan? :seytan:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

benim kızdığım nokta şu; insanlar zaten trafik kurallarını hiçe sayıyor. Kuralsızlık diz boyu. Bir de polis sanki çok fazla ceza yazıyormuş gibi eleştiriliyor. Bunu anlamıyorım. Bu eğitimsizliğin bir sonucu. İnsanımız suçluyken üste çıkmaya çalışıyor.

Emniyet yıllık 100.000 ceza yazmışsa aslında 2 milyon ceza yazması gerekirdi. Hatta daha fazla. 

Sende ceza yedin hak ettiğin yerde ama tabela yok diye itiraz etttin nasıl olacak cicim

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
İlkay Başaran yazdı:

Ben başka birşey sorayım şimdi. Radara girmişken yha tabela yoktu ki diye itiraz eden var ya hani. Bende girsem bana kimse sellektör atmadı banane diyebilir miyim? Radar tabelası ile aynı mantık demiş ya bakan? :seytan:

Sana ceza yazacak memura bi acıdım şu an :bambam3:

Selektörle uyarmak doğru değil

Selektörle uyarana ceza yazmak da doğru değil

Selektörle uyarana yazılan cezayı alenen iptal etmek de doğru değil(bundan sonra hep selektör atılıp uyarılacak).

3 yanlış var ama doğru bir şey yok:angry:

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

sorun cezaların herkese eşit ve adilane olmamasında, trafik kültürümüz oturmuş olsa hiç sorun olmayacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Sende ceza yedin hak ettiğin yerde ama tabela yok diye itiraz etttin nasıl olacak cicim

haksız olduğumu belirttim. Sağda solda sosyal medyada veryansın etmedim. Üste çıkmaya çalışmadım. 

cem abi’nin de dediği gibi mevzuat oyunu gereği itiraz ettim. Hani kemer takmayan taksi sürücü gibi. Haksız. Ama bir şey yapamıyorsun. 

keşke daha çok radar kurulsa. Hatta uyarı tabelası da olmasa. Yol boyu direklerin hepsine eds olsa. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Haksız olduğun nereden belli hız sınırı aştığın için. Cem’in kemer olayı ile bağı yok. Tabela yok basayım diyemeyiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Metin Uzunoğlu yazdı:

sorun cezaların herkese eşit ve adilane olmamasında, trafik kültürümüz oturmuş olsa hiç sorun olmayacak.

Ne zaman gecenin 2 sinde bomboş yolda mobese falan yokken kırmızı yanınca duracağız, o zaman olacak hocam bazı şeyler. 2350 gibi takriben :D

İçimizden geldiği için, vicdanen duracağız. Ceza yememek için değil.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Haksız olduğun nereden belli hız sınırı aştığın için. Cem’in kemer olayı ile bağı yok. Tabela yok basayım diyemeyiz. 

hayır öyle değil. Usül denen bir şey var. Haksız olabilirim. Ama mevzuat usülen hatalı uygulanmışsa buna da itiraz ederim. 

Vicdanım da rahat. Çünkü haksız olduğumun bilincindeyim. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Usulen hata var ama haksızım ne demek🍆

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Usulen hata var ama haksızım ne demek🍆

Devlet cezayı haklı kesti. Usulen yanlış yapmışsa ceza iptal olurdu. Ama olmadı. Hakim usul olarak da işlem doğru dedi. 

Avukatlar neden var? Savunmaya yarar bilgi belge kanun yeterli midir? Değildir. Davada usul ve tahammüller yanlışsa haklı da olsanız dava reddedilir veya kaybedilir. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bende diyorum ki haklı idi ise konu kapanır. Hiç ses etmem gider erken ödeme ile %25 cebimde tutarım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Bende diyorum ki haklı idi ise konu kapanır. Hiç ses etmem gider erken ödeme ile %25 cebimde tutarım. 

Haksızken erken ödeyince kendimize çıkar sağlamış oluyoruz. Tam ödesek?? 

Kaçak yapıya 10 tane ceza artırım maddesiyle İmar cezası yazıyorum. Karşı dava açıyorlar. 3 madde ceza iptal oluyor. Ceza biraz düşüyor. 

mesela görüntü kirliliği maddesini ekliyorum. Hakim diyorki, görüntü kirliliğini kanıtla. Nasıl kanıtlayayım. Mevcut plana ve projeye aykırı ise kirlidir. Yoksa herkes kendine göre kriter belirler. Ama hakim kabul etmiyor. 

bu yüzden itiraz ettim. Biraz meslek hastalığı da diyebiliriz. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mevcut plana ve projeye aykırı ise kirlidir.

yani çirkin bir plan ile yapılmışsa görüntü kirliliği olmaz mı kaıt üstünde

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yani çirkin bir plan ile yapılmışsa görüntü kirliliği olmaz mı kaıt üstünde

Kime göre çirkin? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kime göre çirkin? 

hakim de onu demiş zaten, hukuk böyle garip işler bazen ama işler

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

keşke daha çok radar kurulsa. Hatta uyarı tabelası da olmasa. Yol boyu direklerin hepsine eds olsa. 

:D

Geçen ay Konya Adana arası gece radar cezası yedim.

fvggjqg.jpg

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Nihat Palolu yazdı:

:D

Geçen ay Konya Adana arası gece radar cezası yedim.

fvggjqg.jpg

Ceza değilde gece bu kalitede fotoğraf çekecek dslr kamera yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

12 sene kadar önce gece vakti mondeo ile çok acil bir iş için üsküdar’dan çıkıp 20 dakika gibi sürede  çatalca’ya gitmiştim. 3 gişeden toplamda 300 usd’ye denk ceza gelmişti. Size mektup var deyip işyerinin finansına verdim ödediler paşa paşa. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ceza yemeye gör, ne cihazlar var görürsün :biggrin:

Emniyet kemerini kıyafetinden ayırabiliyor.

Cumhurbaşkanlığı koruma ekibi üniversitedeki kameraları denetlemiş vaktinde, kameradan cinsiyeti geçtim kişinin boynundaki kolyeyi okumak, kıyafetteki detayları görmek istiyorlar o kadar kaliteli sistem istiyorlar. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Asıl mesele, o hızla giden aracı gece karanlığında bu netlikte çekebilmekte.. Duranı çekmek kolay.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Yeter yazdı:

harika bir yazıymış. sonuç olarak 3 dönemden bahsediliyor ve gelenek sonrası dönem denen sınıfta, ahlaki değerleri ceza ödül vs sistemleri olmadan da yani, kimse bakmazken de uygulayan insanların azınlıkta olduğunu anlıyorum. zaten fırsatçıların bol olduğu bir dünya düzeni bunu gösteriyor. bazı ülkelerde bu oran daha da yüksek.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

harika bir yazıymış. 

Zaman olsa da okuyabilsek.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...