İçeriğe Yönlendir

C Max 90000 bakım

Onur Yapıcı

Recommended Posts

Onur Yapıcı

2013 C Max Tit.X araç için 90.000 bakım yaptıracağım. aracımı 2013 aralıkta aldım. bu aralıkta tam 5 yıl olacak. 

Triger setide değişecek diyorlar diğer bir usta 5 yıl veya 135.000 km'de değişim olur diyor. 

velhasıl triger set için 1700 TL normal bakım için 1100 tl ücret istiyorlar yaştan dolayı %25 indirim oluyormuş. yetkili serviste rakam 2000 tl'ye geliyor. biraz çok gibi görünüyor fakat döviz'den dolayı rakamlar bayağı yukarı çıkmış gibi.
Dışarıdan bir ustaya sordum hepsi için 900 TL gibi bir rakam verdi. usta eski ford servis çalışanı bir kaç kişi düzgün ustadır bir sıkıntı yaşamazsın onda yaptır dedi. triger olduğu için ikilemde kaldım sizin bu konudaki yorumlarınız nedir? aracın garantisi normalde 3 yıldı 1 yıl uzatma yaptırmıştım bu bağlamda geçtiğimiz yıl aralık ayında bitti. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

triger araclar icin en hayati ekipmanlardan. ustanin iyi ve tecrubeli olmasi cok onemli. usta olmayan ellerde perisan edebiliyorlar... ucret ve fayda iliskisini ustaniz ve cevrenizdekilere danisabilirsiniz.buradan ustayi bilmeden yorum yapmam gercekten zor olacak.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben serviste yaptırırdım sizin yerinizde olsam. Çıkabilecek sorunlarda tekrar götürdüğünüz zaman sanayi esnafı her zaman insaflı olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
(düzenlendi)

2012 Cmax 1.6 TDCI aracımın hem yıldan, hemde 90000 km de olmasından dolayı ağır bakımını yaptırmam gerekiyordu.  İzmir Ford Arkas 90000 bakımına 3000 lira fiyat sundu, bende tüm parçaları  orjınalliğine dikkat ederek aldım ve uzun yıllardan beri tanıdığım serviste değişim ve bakımlarını yaptırdım. 

Triger Seti   Fomoco

Devirdaim  

Yağ,  5 30 Dpf Shell  

Hava, mazot ,polen filtreleri. Sadece polen filtresi yan sanayi geri kalan orjınal parça 

3lt Kırmızı Antifriz ,  Petrol Ofisi

V Kayışı Orjınal 

Karter tapası orjınal

Ön balata Motocraft 3 Adet bijon balata spreyi motor temizlik spreyi vs.

Sağ Motor Takozu  (240 tl )    hafiften ses yapıyordu  onu da değiştirdik parçalar 1100 tl  ve işçilik 250 tl olmak üzere 1350 lira maliyeti oldu.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
Bir saat önce, Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

2012 Cmax 1.6 TDCI aracımın hem yıldan, hemde 90000 km de olmasından dolayı ağır bakımını yaptırmam gerekiyordu.  İzmir Ford Arkas 90000 bakımına 3000 lira fiyat sundu, bende tüm parçaları  orjınalliğine dikkat ederek aldım ve uzun yıllardan beri tanıdığım serviste değişim ve bakımlarını yaptırdım. 

Triger Seti   Fomoco

Devirdaim  

Yağ,  5 30 Dpf Shell  

Hava, mazot ,polen filtreleri. Sadece polen filtresi yan sanayi geri kalan orjınal parça 

V Kayışı Orjınal 

Karter tapası orjınal

Ön balata Motocraft 

3 Adet bijon balata spreyi motor tMağazaemizlik spreyi vs.

Sağ Motor Takozu  (240 tl )    hafiften ses yapıyordu  onu da değiştirdik parçalar 1100 tl  ve işçilik 250 tl olmak üzere 1350 lira maliyeti oldu.

İşçilik fiyatiniz gerçekten çok uygun. Sanayide saçma uygulamalara ne fiyatlar çekiyorlar. Bildiğiniz servis olması çok iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Merhaba 109 bin km deki aracım için ben de triger değişimi yaptirmam gerekli.  Parçaları temin edip ustama değiştirtmek istiyorum. Nereden temin ettiğinizle ilgili bilgi verir misiniz? 

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Triger Seti   Fomoco

Devirdaim  

Yağ,  5 30 Dpf Shell  

V Kayışı Orjınal 

Karter tapası orjınal

Bende artik Izmir'de oldugum icin, birde ayni aractan iki tane olunca ve bu rakamlari gorunce hem parcalari temin ettiginiz hemde islemlerin yapildigi yeri merak ettim.
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
8 saat önce, İnan Çınar yazdı:

Merhaba 109 bin km deki aracım için ben de triger değişimi yaptirmam gerekli.  Parçaları temin edip ustama değiştirtmek istiyorum. Nereden temin ettiğinizle ilgili bilgi verir misiniz? 

Geçen hafta focus 2 aracımın trigerini özel serviste değiştirdim. parçaları Bu siteden temin ettim kayış rulmanlar ina marka 185 tl devirdaim pierburg marka 125 tl şimdilik bi sıkıntı yok tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
18 saat önce, Onur Yapıcı yazdı:

2013 C Max Tit.X araç için 90.000 bakım yaptıracağım. aracımı 2013 aralıkta aldım. bu aralıkta tam 5 yıl olacak. 

Triger setide değişecek diyorlar diğer bir usta 5 yıl veya 135.000 km'de değişim olur diyor. 

velhasıl triger set için 1700 TL normal bakım için 1100 tl ücret istiyorlar yaştan dolayı %25 indirim oluyormuş. yetkili serviste rakam 2000 tl'ye geliyor. biraz çok gibi görünüyor fakat döviz'den dolayı rakamlar bayağı yukarı çıkmış gibi.
Dışarıdan bir ustaya sordum hepsi için 900 TL gibi bir rakam verdi. usta eski ford servis çalışanı bir kaç kişi düzgün ustadır bir sıkıntı yaşamazsın onda yaptır dedi. triger olduğu için ikilemde kaldım sizin bu konudaki yorumlarınız nedir? aracın garantisi normalde 3 yıldı 1 yıl uzatma yaptırmıştım bu bağlamda geçtiğimiz yıl aralık ayında bitti. 

Dışarda yaptırın. Triger değişimi çok zor olan bir iş değil. Hiper usta olmaya da gerek yok. Normal, işinin ehli bir usta gayet güzel söker takar. Bu tür bir ustanın yapabileceği bir hatanın aynısını yetkili servisin de yapma ihtimali var. Yetkili servislerde yapılması gerkip de yapılmayan neler duyduk.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı
(düzenlendi)

zaten özelde düşündüğüm usta 8-10 sene kadar ford yetkili serviste çalışmış yanlış olmasın 2015'te sadece fordlara baktığı bir özel servis açmış ben çalıştığı servisten de tanıyorum. o yüzden aslında içim rahat, tek sıkıntı olur da kullanılan parçadan kaynaklı bir sıkıntı çıktığında servisin mecburi olarak çözüm üretmesi fakat dışarıda ustaların bu konuda yapabileceği bir şey pek bulunmuyor. zaten sakin bir kafayla yavaş yavaş bu işlemi yaparlar ise eminim yetkili servisteki lakayıt ortamdan çok daha iyi sonuç elde edeceğim. zira servisteki ustalar 10-20 bin lira değerindeki kendi arabalarını diş fırçasıyla fırçalarken servise gelen 100-150 bin değerindeki arabalarına öyle bir davranıyor ki. 
En güzel dışarıda yaptırmak servise para kazandıracağıma usta kazansın 900 TL demişti 1000 tl vereyim hatta birde baklava yaptırıp götüreyim afiyetle yesinler. 

15 saat önce, Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

Triger Seti   Fomoco

Devirdaim  

Yağ,  5 30 Dpf Shell  

V Kayışı Orjınal 

Karter tapası orjınal

bana verdikleri 900 TL'de devirdaim ve motor takozu yok. aynı şekilde servis tarafında da yok en güzelini yapmışsınız bende aynısını düşünüyorum bakalım. 

11 saat önce, İnan Çınar yazdı:

inan bey izmir'de öz zafer otomotiv var bu bölgedeki ustaların çoğu orjinal parçaları bu firmadan temin etmektedir. gönül rahatlığı ile istediğiniz parçayı sipariş verebilirsiniz. fiyatlar her daim çok uygundur. 

tarihinde Onur Yapıcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
20 saat önce, İnan Çınar yazdı:

Parçaları sanayide farklı adreslerden kendim bizzat orjınalliğine dikkat ederek ve ustamın onayıyla aldım.

19 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Bende artik Izmir'de oldugum icin, birde ayni aractan iki tane olunca ve bu rakamlari gorunce hem parcalari temin ettiginiz hemde islemlerin yapildigi yeri merak ettim.

Parçaları sanayide farklı adreslerden kendim bizzat orjınalliğine dikkat ederek ve ustamın onayıyla aldım. Ustam ise Çiğli Belediyesinin kademesinin eski ustası Çiğli Ata Sanayide Bilgi Otomotiv Ayhan BİLGİ

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...