İçeriğe Yönlendir

Motor Freni Etkisi Artması ve Gelen Küt Sesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba

Arabamda günden güne artan ve artık canımı sıkma derecesine ulaşan bir sorun var. İlk önceleri debriyajı kavratıp harekete geciş anında gıcırdama, 

Motor yüke bindiğinde ilk anda olşun kütleme 

Motor kompresyona girince yine kütleme

Ayağı gazdan çekince özellikle ilk 3 vitesde frenleme etkisi yani yığılma hissinde artış. 

Bu durum özellikle sıkışık trafikte dur kalk yaparken beni ciddi sinir ediyor... 

Ayrıca debriyaj pedalında ve vites topuzunda devirli kullanımda dikat edilince hissedilen karıncalanma var. 

Arabanın her tarafına kamera soktum fakat çözemedim. 

75000 Bakıma 1500 km var ama benim maddi acıdan fazla parada ödemek istemiyorum... Zaten 2000 km önce debriyaj balatam, merkezi ve baskı diagramı değişti..  Sizce sorun nefir.. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
29 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Merhaba

Arabamda günden güne artan ve artık canımı sıkma derecesine ulaşan bir sorun var. İlk önceleri debriyajı kavratıp harekete geciş anında gıcırdama, 

Motor yüke bindiğinde ilk anda olşun kütleme 

Motor kompresyona girince yine kütleme

Ayağı gazdan çekince özellikle ilk 3 vitesde frenleme etkisi yani yığılma hissinde artış. 

Bu durum özellikle sıkışık trafikte dur kalk yaparken beni ciddi sinir ediyor... 

Ayrıca debriyaj pedalında ve vites topuzunda devirli kullanımda dikat edilince hissedilen karıncalanma var. 

Arabanın her tarafına kamera soktum fakat çözemedim. 

75000 Bakıma 1500 km var ama benim maddi acıdan fazla parada ödemek istemiyorum... Zaten 2000 km önce debriyaj balatam, merkezi ve baskı diagramı değişti..  Sizce sorun nefir.. 

sanzıman ve motor takozlarına bakdır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Sanziman ya da motor kulagi diyorum.

Bencede bu ikisinden biri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim anlamadığım, aracın motor , ayağımı gazdan çekince daha fazla kompresyon etkisi göstermesi . Takozu bozuk olan araba böyle davranması normalmi ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...