İçeriğe Yönlendir

Kot Pantolon Bedenleri

Mehmet Delen

Recommended Posts

Mehmet Delen

arkadaşlar netten kot pantolon ?sipariş vereceğim beden olarak 30-31 30-34- 32-33 vs. yazıyor açılımı nedir acaba

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Genelde (33-32) bel-boy ölçüleri ama her markanın aynı olmayabiliyor. En iyisi giyerek, görerek almak... 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben giyerek zor tutturuyorum bedenimi, internetten çok daha zor. Zordan da öte kalıptan kalıba fark eder, o nedenle  imkansız..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)
3 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Ben giyerek zor tutturuyorum bedenimi, internetten çok daha zor. Zordan da öte kalıptan kalıba fark eder, o nedenle  imkansız..

+1

Aynı markanın farklı modelleri bile birbirini tutmuyor.

Pardon soru farklıymis. Beden tablosu su şekildedir.

https://www.lafsozluk.com/2011/01/erkek-kot-pantolon-beden-olculeri.html?m=1

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kumaş pantolon bedeni beli cm olarak ölçüp ikiye bölerek bulunur. 

Kot pantolon bedeni beli inç olarak ölçüp bulunur. (Ya da cm olarak ölçüp 2,54'e bölerek bulunur)

Boy da bu şekildedir ancak ölçüp noktaları önemlidir. Ayrıca kalıp da önemlidir. Yani dar kesim, bol kesim meselesi.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Denemeden almayınız.

Şimdi, marka çok model çok. Daracık tayttan hallice kesimler var.

Eskiden 501 vardı, onu bilirdik onu giyerdik. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

30-32, 30-34 diye yazanlar beden ve boy ölçüleri. 30 beden 32 bacak uzunluğu. Ölçü kumaş pantolon ölçüsünden değişiktir, Mahmut açıklamış.

Ben de söyleyeyim, denemeden almayınız.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Denemeden almama kısmına katılıyorum ancak standart kesim bir üründe şu şekilde alınabilir. Firmanın sayfasında beden ölçüleri yazar. Evinizde üzerinize olan başka bir ürünü ölçerek aynı ölçüde alabilirsiniz. Olmadı iade edersiniz. Ancak kot pantolon gibi bir üründe kumaş dışında renk, tuşe, aksesuar kalitesi (fermuar, düğme) gibi şeyler de önemlidir. Bilindik marka ise sorun olmaz. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Korkacak bir şey yok olmazsa geri yollarsınız. Ben her şeyimi internetten alıyorum. 36-32 seklinde yazan ilk iki hane beden bilgisidir. 36 genellikle L bedene 34 M bedene 32 S bedene talekabül eder. İkinci iki hane ise boy bilgisidir 1.80 boya sahip biri olarak 32 kullaniyorum. Boyunuz daha kısaysa rakami düşürmeli, uzunsa rakamı artırmalısınız. Regular fit ise bu söylediğim bedenler genelde tutacaktır. Slim fit ise bedeni bir boy artırmakta fayda var. Her markanın beden tablosu internette  zaten mevcut. Bakarak size en uygun olanı bulabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

İlk rakam bel ölçüsü, ikincisi boy ölçüsüdür. Lakin kot pantolon kesimleri çok çeşitli olup beden ölçüsü standart s-m-l... olarak düşünülmemelidir...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
3 saat önce, Tamer Topaç yazdı:

Denemeden almayınız.

Şimdi, marka çok model çok. Daracık tayttan hallice kesimler var.

Eskiden 501 vardı, onu bilirdik onu giyerdik. 

Hey gidi Levis  (livays değil levis diye okunur) :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Bel ölçüsü olarak kumaş pantolonda 42 giyen birisi kot bedeninde yaklaşık 32 beden giyer.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Her markanın kesimleri tutmuyor Mesela mavi'nin kotları hayli bol oluyor benim beden 36 32 çoğu zaman istediğimi buluyorum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

alem kendini iyi hisstesin diye rakamlar gittikçe ufalıyor denemeden markadan markaya tutmuyor maalesef

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

👍🏻 Aynen. Nikah kıymadınız ya pantolona 😀 En fazla geri yollarsınız. Geçen çocuğa bir spor ayakkabı aldım üçüncüsünde tutturabildim. Aynı marka aynı model ayakkabıda bile numara tutmadı. Olsun üç deneme yaptık ama ucuza geldi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...