İçeriğe Yönlendir

Favori Bisküviler

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Tahir İlter
(düzenlendi)
21 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

Bazen benim ufaklığa ufağından çikolata alıyorum. Aslında çocuğa zehir vermekten farkı yok bunun. Ben son 3 senedir rafine şeker yememeye çalışan birisiyim. Ama günümüzde çember o kadar dar ki kaçacak yer olmuyor bazen. Bu nasıl bir endüstri olmuşsa artık her şeyin içinde şeker var. Fırından çıkan ekmekten, lahmacundan tut da, meyve suyuna kadar. 

Ama madalyonun diğer tarafında da insanın bir şeyler atıştırma ihtiyacı oluyor bazen. Ben de kendimce bu zararlı olan atıştırmalıklarının en az zararlılarından oluşan bir liste yaptım. Abur cubur ihtiyacımı karşılıyor: Aklıma bir çırpıda gelenler;

Elma suyu - İçinde hiç şeker yok

Soda

Süt

Grissini ( -kepekli ve şekersiz olanı- çok tok tutuyor)

Çubuk kraker

Balık kraker

Kabak çekirdeği

Leblebi

Badem

Muz

Elma (Yeşil ve ekşi olan muazzam tok tutuyor ve iştah kesiyor)

Havuç

Salatalık

Kuş üzümü

Fındık

Kinder pingui (çok nadir)

Tadelle şekersiz çikolata (gri paketli, Migrosta var)

Kornişon turşu

Bir de bunlar kesmezse -ki bazen kesmiyor- torkunun ürünlerinin içinde bulunan karamelize şeker diğer markadalara göre nispeten daha zararsız. Torkunun ürünlerini alıyorum.

https://www.dogaevinizde.com/citir-elma-cipsi-50-gr?gclid=Cj0KCQjw-uzVBRDkARIsALkZAdknsnFHJ2sltMr8p1Y7xkjSPZQ8L9FABNQcCmlnR_258wty9pf49xgaAmhJEALw_wcB

Grup şirketlerimizden birinin üretimi doğallık konusunda tavsiye edebilirim.Migroslarda bulunabiliyor. 

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)

Bu aralar şu instagramdaki gıdadedektifi hesabı vesilesiyle abur cubur olayını bitme noktasına taşıdım kendi evimde.

Ülker ürünlerinde içindekiler kısmı yok zaten olanlarda da yüzdeleri belli değil. Nisan'da yeni yönetmelik çıkacakmış bakalım bir şeyler değişir nasipse.

Eti biraz daha dürüst bu konuda. Amaa aşağıda tutku'nun içeriğine bakacak olursak onun da yenilmemesi gereken bir şey olduğunu görebiliriz.

Hepimizin sonu şeker hastalığı ya da alzheimer... :shok:

Tutku

Buğday Unu (Gluten içerir), Bitkisel Yağ (Hurma, Soya, Ayçiçek, Pamuk), Şeker, Nişasta, Kakao %1, Tuz, Kabartıcılar (Sodyum Asit Pirofosfat, Sodyum Hidrojen Karbonat), Aroma Vericiler, Emülgatör (Soya Lesitini), Krema %30 [Şeker, Bitkisel Yağ, (Hurma, Soya, Ayçiçek, Pamuk yağlara gel hurma dediği de çeviri hatasıdır hurma değildir o :biggrin:Susam Ezmesi, Kakao %6, Fındık Yağı, Keçiboynuzu Unu, Emülgatör (Soya Lesitini), Aroma Vericiler, Fındık Püresi, Tuz]

Eser miktarda Süt Ürünü içerebilir.

Alerjenler için koyu renkle belirtilmiş içindekiler listesine bakabilirsiniz.

BESİN DEĞERİ BİLGİLERİ

100g'da
Enerji (Kj/Kcal) 2104/503:i-ih:
Yağ (g) 27,9
Doymuş Yağ (g) 14,1
Trans Yağ (g) 0,06
Karbonhidrat (g) 62,9
Şeker (g) 34,6 :shok:
Lif (g) 1,9
Protein (g) 4,8
Tuz (g) 0,7

şu da şuracıkta kalsın, okumak isteyenler olursa sevinirim

https://twitter.com/SafakSina1903/status/979035553604698112

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Arkadaşlar içeriğinde palm yağı olan ürünlerden uzak durun.Hatta mümkünse bisküvi yemeyin :) Yolda atıştırma istiyorsanız çerez(özellikle ceviz,fındık,leblebi) alın.1 avuç yeseniz hem tok tutar hem de sağlıklı olur.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
2 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Seneye bütün fındıkları stok yapayım.

Rahmetle anıyorum.

https://pbs.twimg.com/media/CzkK0UcXUAAXMdc.jpg

Mekanı cennet olsun.

benim tercihim kurutulmuş elma oluyor acayip bir şey, tavsiye ederim.

Onun dışında keçiboynuzu filan yerim zaten bu işin sonunda köye taşınıcam sanırım :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Mekanı cennet olsun.

benim tercihim kurutulmuş elma oluyor acayip bir şey, tavsiye ederim.

Onun dışında keçiboynuzu filan yerim zaten bu işin sonunda köye taşınıcam sanırım :biggrin:

Bizim köy ile bağlantımız var şükür ama onlar da yok olmaya başladı, köye yumurta çarşıdan koliyle gidiyor, kimse inek tavuk bakmaz oldu. Kola hevesini pekmezi sulandırıp, elma,portakal suyunu karıştırıp gidermeye çalışıyoruz(ben de kola içmem). Dün Ordu lu bir komşumuz 3 poşet pancar pezik getirmiş sağolsun. Pirinci gidip gelirken Samsun Terme den alıyoruz. Giderek arttırmak lazım bu tip şeyleri.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
5 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bizim köy ile bağlantımız var şükür ama onlar da yok olmaya başladı, köye yumurta çarşıdan koliyle gidiyor, kimse inek tavuk bakmaz oldu. Kola hevesini pekmezi sulandırıp, elma,portakal suyunu karıştırıp gidermeye çalışıyoruz(ben de kola içmem). Dün Ordu lu bir komşumuz 3 poşet pancar pezik getirmiş sağolsun. Pirinci gidip gelirken Samsun Terme den alıyoruz. Giderek arttırmak lazım bu tip şeyleri.

kola diye bir içecek yok zaten, kesinlikle içilmemeli, bedeva bulsam bile içmem ben de :) ya hu köyde yaşıyor olacağım kesin 5 tavuğum filan olur, ne var ona bakmak da, Antalya'da var babamın tavukları la tadı bile değişik yumurtaların, fermente sucuk üstüne kır ye oh mis, istanbulda hep kimyasal yediriyorlar insanlara :biggrin:

peziğin sapını atmayın ha, tavada kızartın üstüne yumurta kırın efsane oluyor :D

pirincim çorumdan geliyor bacanak sağolsun ama her gün pilav yiyen birisi olarak pirinci haftada bir seviyesine çektim, bulgur yiyorum artık.

zeytinyağı antalyadan kayınbabam gelirken 10 litre getiriyor bi sene gideri var. hele portakal filan gönderiyorlar bazen istanbuldaki portakalları at çöpe.

gidip bir kere tarlada nar yedim de, neden istanbulda nar yemediğimi öğrenmiş oldum.

Hemşo giresunluyum ben de biliyorsun ama bizim oraya gelmek zor, müsadenle ben antalyaya taşınacağım :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Eti kakaolu (hele çay olacak batıracaksın) birde ülker haylayf.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Eti Susamlı Çubuk
Burçak

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ondan yersek ölürüz bundan içersek ölürüz. E nasıl ölücez, sen ölme ben ölme kim ölecek. Buradaki arkadaşları tenzih ederek söylüyorum, sigara yiyen adam abur cuburdan uzak duruyorum diyor, az veya çok alkol alan adam asla kola içmem diyor, zararlı diye çayı şekersiz içen adam her yemekten sonra baklava- kadayıf yiyor.

Bu gıdaları savunmuyorum, ama artık kaçacak yerimiz yok. Maalesef devir buna gelmiş, doğal hiç birşey yok, süt bile yok, et yumurta bile yok.

Ölçüsünde,abartmadan yerim, canım ne isterse onu yerim, kola da içiyorum maalesef sigara da kullanıyorum-keşke kullanmasam.

Not: En çok yoğurt olayına sinir oluyorum. 20-25 gün bozulmayan ekşimeyen yoğurt mu olur ya, dünyanın en sağlıklı gıdalarından biri :angry:

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
18 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

kola diye bir içecek yok zaten, kesinlikle içilmemeli, bedeva bulsam bile içmem ben de :) ya hu köyde yaşıyor olacağım kesin 5 tavuğum filan olur, ne var ona bakmak da, Antalya'da var babamın tavukları la tadı bile değişik yumurtaların, fermente sucuk üstüne kır ye oh mis, istanbulda hep kimyasal yediriyorlar insanlara :biggrin:

peziğin sapını atmayın ha, tavada kızartın üstüne yumurta kırın efsane oluyor :D

pirincim çorumdan geliyor bacanak sağolsun ama her gün pilav yiyen birisi olarak pirinci haftada bir seviyesine çektim, bulgur yiyorum artık.

zeytinyağı antalyadan kayınbabam gelirken 10 litre getiriyor bi sene gideri var. hele portakal filan gönderiyorlar bazen istanbuldaki portakalları at çöpe.

gidip bir kere tarlada nar yedim de, neden istanbulda nar yemediğimi öğrenmiş oldum.

Hemşo giresunluyum ben de biliyorsun ama bizim oraya gelmek zor, müsadenle ben antalyaya taşınacağım :D

Bu cumartesi gideceğim arabayı almaya Orduya ordan Giresun yapacağım, annemin dediği "teyzene uğra şunlar bunları versin" :D

Karamürselden biyer aldık köyevi yapıp tavuk, bahçe vs bakma planı var, hem de haftasonu kaçamağı. Aile meraklı :)

@Önder Özcan sis farın yok diye böyle yapma abi, seviyoruz seni Allah güzel ve uzun ömür versin :flowers:

@Mehmet Göktürk hocam konuyu saptırdık, pardon

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
2 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Tavuğa ne diyorsunuz, yiyor muyuz tavuk?

Kötünün iyisini denk getirmeye çalışıyoruz. Kuru yolum, yavaş büyümüş vs ne varsa..

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
(düzenlendi)

İkram ve Negro.Çocuklar aburcubura alışmasınlar diye uzun zamandır yemiyorum.:)

tarihinde Mustafa Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Biskrem Ekstra yeni çıktı.

Çizmeci Time Wafer Master.

Saklıköy kremalı serisi.

Eti Burçak ve Kakaolu.

Negro Bold yeni çıktı.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
45 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Abi bunlarla ilgili yeni bir konu lazım, geçenlerde yumurta kodları vardı hatta 0 organik 1-2-3 diye 3 çoğunlukla piyasada bulunan gün yüzü görmemiş, yediğimiz yumurta :(

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
38 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Tavuk olayı karışık :(

Organik tavuk 60 tl filan, onun yerine et almak daha makul ama eti de nerden ve nasıl alacağız sorunsal var; et ve süt kurumuna bile güvenim yok şahsen, brezilyadan getirilen canlı kesimlik hayvanların getirildiği Nada gemisi olayları, getirenin et ve süt kurumu olması vs akılları karıştırıyor. En azından bende kötü bir intiba oluştu.

Organize edilebilirse 20 kişi bir araya gelip köyden alınan bir hayvanı kesip et stoklamak olabilir bunun dışında ete bayılsam da diken üstündeyim :D tabi bu şekilde etin maliyeti de yükseliyor ha koyun eti sevenler için iş daha kolay. Paylaşması da kolay olur böylelikle. Ben kurbandan kalma etlere devam hala.

Bir vatandaş olarak en basit ihtiyaç olan yeme içme konusunda şu tereddütleri yaşadığım için çok sinirliyim.

içme demişken hangi suyu içtiğinizin ve içtiğiniz suyun ne kadar sağlıklı olduğunun analizini yaptınız mı :bambam3:

listeyi incelemeyenler için şurdan: https://1drv.ms/x/s!Ap8iW5aRMjK1icNIvNPZDrbuf0uJhQ 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Seneye bütün fındıkları stok yapayım.

Rahmetle anıyorum.

https://pbs.twimg.com/media/CzkK0UcXUAAXMdc.jpg

Fındığı biraz da o meşhur reklamı kepaze etti.

Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

BDün Ordu lu bir komşumuz 3 poşet pancar pezik getirmiş sağolsun.

Yahu "Kara Lahanaya" pancar, "Pazıya" pezük diyorsunuz, sonra hanım pazardan pazı isteyince, hangisine ne diyorlardı unutuyorum "Kara Lahana" ile dönüyorum eve... :D 

Hal bu ki hem burada hem orada ne deniyorsa onu söylüyor... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
8 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Yahu "Kara Lahanaya" pancar, "Pazıya" pezük diyorsunuz, sonra hanım pazardan pazı isteyince, hangisine ne diyorlardı unutuyorum "Kara Lahana" ile dönüyorum eve... :D 

abi o dert hepimizde var :D

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
24 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bizim bahçedekiler pancar pezük, başka bahçeyi bilmem :D :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Ondan yersek ölürüz bundan içersek ölürüz. E nasıl ölücez, sen ölme ben ölme kim ölecek. Buradaki arkadaşları tenzih ederek söylüyorum, sigara yiyen adam abur cuburdan uzak duruyorum diyor, az veya çok alkol alan adam asla kola içmem diyor, zararlı diye çayı şekersiz içen adam her yemekten sonra baklava- kadayıf yiyor.

Bu gıdaları savunmuyorum, ama artık kaçacak yerimiz yok. Maalesef devir buna gelmiş, doğal hiç birşey yok, süt bile yok, et yumurta bile yok.

Ölçüsünde,abartmadan yerim, canım ne isterse onu yerim, kola da içiyorum maalesef sigara da kullanıyorum-keşke kullanmasam.

Not: En çok yoğurt olayına sinir oluyorum. 20-25 gün bozulmayan ekşimeyen yoğurt mu olur ya, dünyanın en sağlıklı gıdalarından biri :angry:

En çok sinirlendiğin şey en zararsız olanı, gıdacılar açıklama yaptı bozulmayabilir sıkıntı olmaz yine de filan dediler :D

Valla sen gel sağlıklı beslen hayatına çeki düzen ver, ölüm kaçınılmaz bir yolunu bulur ölürüz merak etme :D

Gıdalar hakkında diye bir konu açalım bari, konu nerden nereye geldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Fındık kremalı Tutku tek geçerim :) Ağızda dağılması yok mu un kurabiyesi ayarında :)

Çayın yanında olmazsa olmazım çifte kavrulmuş Eti Pötibör :)

Edit: Tutku demişim Canpare olacaktı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...