İçeriğe Yönlendir

Favori Bisküviler

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Burada favori bisküvilerimizi paylaşalım. Çünkü bunlardan torpidoda olacağı gibi her zaman her yerde hızlı gıda ve çay ile ciddi parti yapma olanağı sağlıyor. Ekonominin kısmen zorda olduğu bu dönemde bisküvilerin hayatımızda daha büyük yer tutacağı ve tek eğlencemiz haline geleceği bekleniyor.

Benim favorilerim aşağıda:

1-Eti Finger

2-Kireçburnu fırını tahıllı kurabiye

3-Tutku

4-Sultani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Torpidoda uzun süre bozulmayacak, ayrıca susatmayacak bir şeylere gerçekten ihtiyaç var. Bazen trafikte inanılmaz acıkıyorum ve eve gidene kadar midem fena oluyor. Öneriler iyi olur benim için de :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ülker kremalı, beyaz paket. Rondoyu falan sevmedim.. Etinin petibör çifte kavrulmuş olanını sevmiyorum ama yemeden de duramıyorum.. :D Masamda genelde eksik olmaz, çayla beraber fena olmuyor.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Eti Burçak..

Öğrencilik döneminde 4 kişi bi eti burçak 2 çay alır bisküvileri çaya banar yerdim :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Eti finger ve Bifa gofret vazgeçilmez ikilim.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bisküvi pek yemiyorum, arabada bir şey yemeyi de içmeyi de sevmiyorum.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Biskremin büyüğü çıktı . Az önce yedim gayet güzel.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Fındıklı bisküvi. Eskiden açık satılırdı, şimdi hanımeller adıyla ambalajda. Ama eski orjinal tadında değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Beypazarı kurusu bulundurun. Hem bisküvilere göre daha doğal hem de açık için birebir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Eskiden bakkalda teneke kutularda açıkta satılan ülker kremalı ve gofret

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Büskivi denince akla kesinlikle ETİ gelir,burçak sultani yulaflı negro yeni çıkardığı favorim içinde yulaf,susam,incir,yer fıstık,ay çekirdek,tarçın tam buğdaylı BURÇAK KURABİSİ,torku glikoz şurubu kullanmıyor ürünlerinde hepsi gayet güzel,ülkerde biskrem,çizi,çiziviç..çikolatada tadelleyi tek geçerim :) atıştırmalık ürünler hayatımızda hergeçen gün artıyor bir büskivi 1 mevye suyuyla öğün yapanlar afiyet olsun...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Çokoprens, Ülker Petit Beurre ve Eti Finger favorilerimdi.

NBŞ muhabbeti ve Canan Karatay çıkalı ağzıma sürmüyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Eti veya Torku markalı ürünlerden kullanıyorum. Eskiden Ülker 'i de tercih ederdik. Eskide kaldı o da...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
9 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Burada favori bisküvilerimizi paylaşalım. Çünkü bunlardan torpidoda olacağı gibi her zaman her yerde hızlı gıda ve çay ile ciddi parti yapma olanağı sağlıyor. Ekonominin kısmen zorda olduğu bu dönemde bisküvilerin hayatımızda daha büyük yer tutacağı ve tek eğlencemiz haline geleceği bekleniyor.

Benim favorilerim aşağıda:

1-Eti Finger

2-Kireçburnu fırını tahıllı kurabiye

3-Tutku

4-Sultani

Mehmet Hocam valla ben bisküvi , abur cubur hepsine külliyen karşıyım. Hele ki çocuklara verilmesine. Sen vermiyor musun dersen ne gezer, bizimkiler de dibine vuruyorlar buldular mı. İnanın içindeki şeyin un olduğu bile tartışılır durumda. O yüzden bence en azından bizler örnek olalım diye düşünüyorum, Son 3 yılda gördüğüm mesane ve böbrek kanseri vakası bu yıllara kadar gördüğümden inanın daha fazla. Çocuklarımız kahvaltıyı unutuyorlar, çorbayı unutuyorlar, oturup ailecek yemek yemenin verdiği hazzı bir süre sonra belki hiç yaşamayacaklar.

Elbette bunların önüne geçmek pek de mümkün değil ama ne kadar kaçabilirsek o kadar kardır diye düşünüyorum.

Üstad İbni Sinanın bir sözü var: Sıhhat hazımdadır der. 3 ana öğünde ye ve yemek sonrası 4 saat hiç bir şey yeme. Hakikaten çok doğru. O yüzden bu tarz atıştırmalıklar inanın sağlığımızı çok olumsuz etkiliyor.

Bisküvi , abur cubur vs muhabbeti geçince dayanamıyorum. Bir de konu sağlığı direk ilgilendirince. Edepsizlik olarak algılamayın lütfen.

Saygılarımla...

• Beğen 14
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben arabada genelde çubuk kraker+su bulunduruyorum çocuklar için. Fazla bisküvi yiyen birisi değilim. Bu aralar Soner Yalçın ın Saklı Seçilmişler kitabını okuyorum, okudukça yemekten soğuyorum. Kendi bisküvimizi kendimiz yapamaz mıyız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bazen benim ufaklığa ufağından çikolata alıyorum. Aslında çocuğa zehir vermekten farkı yok bunun. Ben son 3 senedir rafine şeker yememeye çalışan birisiyim. Ama günümüzde çember o kadar dar ki kaçacak yer olmuyor bazen. Bu nasıl bir endüstri olmuşsa artık her şeyin içinde şeker var. Fırından çıkan ekmekten, lahmacundan tut da, meyve suyuna kadar. 

Ama madalyonun diğer tarafında da insanın bir şeyler atıştırma ihtiyacı oluyor bazen. Ben de kendimce bu zararlı olan atıştırmalıklarının en az zararlılarından oluşan bir liste yaptım. Abur cubur ihtiyacımı karşılıyor: Aklıma bir çırpıda gelenler;

Elma suyu - İçinde hiç şeker yok

Soda

Süt

Grissini ( -kepekli ve şekersiz olanı- çok tok tutuyor)

Çubuk kraker

Balık kraker

Kabak çekirdeği

Leblebi

Badem

Muz

Elma (Yeşil ve ekşi olan muazzam tok tutuyor ve iştah kesiyor)

Havuç

Salatalık

Kuş üzümü

Fındık

Kinder pingui (çok nadir)

Tadelle şekersiz çikolata (gri paketli, Migrosta var)

Kornişon turşu

Bir de bunlar kesmezse -ki bazen kesmiyor- torkunun ürünlerinin içinde bulunan karamelize şeker diğer markadalara göre nispeten daha zararsız. Torkunun ürünlerini alıyorum.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Sütlü çikolatalı Eti Burçak.

Oğlum adını araba bisküvisi koydu, hep bulundurduğum için.:)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
8 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Çıbık kraker ve diğerleri

Çikolatalı gofret ? :blush:

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Fındık kremalı Tutku tek geçerim :) Ağızda dağılması yok mu un kurabiyesi ayarında :)

Çayın yanında olmazsa olmazım çifte kavrulmuş Eti Pötibör :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kakao kremalı burçak

Eti negro, özellikle de yeni çıkanı

ÜlkertTaç kraker

Beypazarı kurusu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...