İçeriğe Yönlendir

Yakıt Fiyatları

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Ali Gök

konuyu takip ediyordum . ama malum ülkemizde sürekli fiyat değişince çok ileti geliyor vazgeçtim takibi bıraktım :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Araçlar yakıtta görünenin 2 katı yakıyor zaten o masrafları katinca...

29,58 TL/100km
76.967 km 22.768 TL yakıt
17.175 TL de diğer.
Gerçek tüketim 51,89 TL/100 km

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Bu Hasanin cebinden sadece 50 lira ciktigi gercegini degistirmiyor. Lutfen bu konu hakkinda daha fazla soru sormayiniz ve yorum yapmayiniz :D

diye yazmistim ama şöyle bir bilgiye de ulastim

http://www.muhasebedersleri.com/blog/2000-2016-yili-asgari-ucretleri-ve-benzin-fiyatlari/

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
8 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Bu aralar yakit fiyatlarindan çok servis maliyetleri canimi sıkıyor. 4900 km sonra veya 120 gun icinde araci servise sokacagim. 1000 tl fiyat verdiler. Ayrica arabanin kasko sigortasida yakindir. Mayis ayinda ikisi üst üste geliyor. Kredi kartimda 3000 liralik bir masraf giricek. Yakindir... :(

hep arabaya calısıyoruz baska bişey degil

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
50 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Bu Hasanin cebinden sadece 50 lira ciktigi gercegini degistirmiyor. Lutfen bu konu hakkinda daha fazla soru sormayiniz ve yorum yapmayiniz :D

diye yazmistim ama şöyle bir bilgiye de ulastim

http://www.muhasebedersleri.com/blog/2000-2016-yili-asgari-ucretleri-ve-benzin-fiyatlari/

17 yıllık ortalamaya bakmaya gerek yok 17 aylığıda boşver 17 günlük ortalamada aldığın benzin miktarı bile değişiyor :)

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

5,90 a benzin alamadan çıktı 6,50 ye :D

8 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Bu aralar yakit fiyatlarindan çok servis maliyetleri canimi sıkıyor. 4900 km sonra veya 120 gun icinde araci servise sokacagim. 1000 tl fiyat verdiler. Ayrica arabanin kasko sigortasida yakindir. Mayis ayinda ikisi üst üste geliyor. Kredi kartimda 3000 liralik bir masraf giricek. Yakindir... :(

Sanırım bu konuda eski arabalar daha iyi, ford ka mesela,  kasko yok, sadece 600 tl zts var, bakım masrafı yok 250 tl ye malzemeleri alıp babamla yaptık bakımı.

Yakıt dersek uzun yol 5 litre  ş.içi 7-9 arası

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
8 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

5,90 a benzin alamadan çıktı 6,50 ye :D

Sanırım bu konuda eski arabalar daha iyi, ford ka mesela,  kasko yok, sadece 600 tl zts var, bakım masrafı yok 250 tl ye malzemeleri alıp babamla yaptık bakımı.

Yakıt dersek uzun yol 5 litre  ş.içi 7-9 arası

Kasko olayı eski veya yeniyle alakalı yok. Yeni arabadada kasko zorunlu değil yaptırmaya bilirsin boşa masraf gibi geliyorsa size ;)

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
3 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Kasko olayı eski veya yeniyle alakalı yok. Yeni arabadada kasko zorunlu değil yaptırmaya bilirsin boşa masraf gibi geliyorsa size ;)

Bence yeni arabada kasko yaptırılmalı, kaza olursa yeni aracın kaybı daha çok, eski araçta 3 bin tl ye bir sürü parça değiştirebiliyorsun.

Ali abinin hypermilci olduğunu bildiğimden yazıverdim onu.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
2 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Bence yeni arabada kasko yaptırılmalı, kaza olursa yeni aracın kaybı daha çok, eski araçta 3 bin tl ye bir sürü parça değiştirebiliyorsun.

15 20 bin tllik arabam olsa, yaptırmam kasko. Ama kapıya park ettiğim arabanın fiyatı 40 bin tl. Hadi trafikte üstün yeteneklerim ile bir şekilde kazadan beladan kurtulurum, ama arabayı park ettiğim yerde üstünden buldözer geçerse ben ne yaparım. Gece gece başına bişey gelir , çarpıp kaçarlar. Masrafından kalkamam. Durduğu yerde 10 15 defa sürtüler, dokundurdular. tamponların simetrisi bozuldu. :( 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
21 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

çalınırsa, selde kalırsa, kapının önünde yakarlarsa ?

bide arabadan arabaya değişir o. misal benim arabanın 3000 liraya servis tornavida almaz eline

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
11 dakika önce, Ali Gök yazdı:

çalınırsa, selde kalırsa, kapının önünde yakarlarsa ?

bide arabadan arabaya değişir o. misal benim arabanın 3000 liraya servis tornavida almaz eline

Komşum Birmot Jeeplere bakıyor. Kurumsal yetkili servis. Fiyat sorayımmı. Mesela kaç bin bakımı fiyatı istersin sorayım. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
42 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

60-70 bin tllik araba bütçesi olan için 3bin tl bir şekilde halledilecek rakamdır ama 15-20 bin tllik bütçe ile araç alan için 3bin tl ciddi bir paradır ;)

Birde söyle bir durum var Allah göstermesin bir kazaya karışsanız suç karşı taraftaysa bile yeri geliyor aracı tamir ettirmek için haftalarca aylarca uğraşmak zorunda kalıyorsunuz ama kaskonuz varsa direk yatırıyorsunuz geriye kalan işlerle kaskonuz karşıtarafın sigortası veya kendisi ile muhattap oluyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

15-20 binlik arabaya eskiden beri yapmıyorsan zaten kasko yaptıramazsın.

Kaskoda 15 yaş limiti var bildiğim kadarıyla

Yorum bağlantısı
Ali Gök
28 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Komşum Birmot Jeeplere bakıyor. Kurumsal yetkili servis. Fiyat sorayımmı. Mesela kaç bin bakımı fiyatı istersin sorayım. 

abi ne gerek var zaten orda bakım yaptırmam ki :D 

%500 indirim yapsa yine pahalı olur

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Kasko yaptırmadım KA ya istersen yaptırabiliyorsunuz ama bilginiz olsun, veriyorlar fiyat.

Kasko yaptırmadığım için kasko nedir ne değildir caiz midir değil midir onu da araştırmadım. alın size yeni bir boyut 😜

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Sen benim için sor Ali 170 bin bakımı Grand cherokee 3.0crd
Yorum bağlantısı
Ali Gök
12 dakika önce, İbrahim Arslan yazdı:

15-20 binlik arabaya eskiden beri yapmıyorsan zaten kasko yaptıramazsın.

Kaskoda 15 yaş limiti var bildiğim kadarıyla

2001 model kaskolu araba biliyorum

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Fatih Keskin yazdı:

Sen benim için sor Ali 170 bin bakımı Grand cherokee 3.0crd

Model yılı da vermeni isteyecem. 

7 dakika önce, Ali Gök yazdı:

abi ne gerek var zaten orda bakım yaptırmam ki :D 

%500 indirim yapsa yine pahalı olur

Liberty antika imiş. Parça ve bilgiayar yok burda. Ama Compas sordum. benzinli 1700 dizele 1850 liriadan bakıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
4 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Model yılı da vermeni isteyecem. 

Liberty antika imiş. Parça ve bilgiayar yok burda. Ama Compas sordum. benzinli 1700 dizele 1850 liriadan bakıyorlar. 

parça ve bilgisayar yok derken  anlamadım?

compasa 1850 bedava söylemişler 

mengerler samiye disk balata 10. 000 TL istemiş

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim bildiğim eski arabaya Pert kaskosu yapıyorlar. Araban pert olursa kasko ödüyor. Ama pert olmalı. kaza ile pert olmalı. Exper çakallaığı yakalarsa mahkemelik oluyon :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Benim bildiğim eski arabaya Pert kaskosu yapıyorlar. Araban pert olursa kasko ödüyor. Ama pert olmalı. kaza ile pert olmalı. Exper çakallaığı yakalarsa mahkemelik oluyon :) 

2001 araba normal kaskolu

2004 arabam normal kaskolu

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Ali Gök yazdı:

parça ve bilgisayar yok derken  anlamadım?

compasa 1850 bedava söylemişler 

mengerler samiye disk balata 10. 000 TL istemiş

yahu hacı Parça bulamadıklarını ve bu model arabaya bağlanacak bilgisayarlarının olmadığını söylediler. 2009 model Alfa Romeo'ya bile zar zor bağlana biliyorlarmış. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
3 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

yahu hacı Parça bulamadıklarını ve bu model arabaya bağlanacak bilgisayarlarının olmadığını söylediler. 2009 model Alfa Romeo'ya bile zar zor bağlana biliyorlarmış. 

onlar servis değil o zaman.

jeep master yetkili servise gittim bilgisayar bağladılar. yedek parça herşeyi de var

parçacıda bulamadığım parçayı yetkili servisten aldım mesela . yedek su deposu ve hortumlarını örnek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...