İçeriğe Yönlendir

Ev Kredisi ve Ev Alımı Hakkında.

Fatih Evcin

Recommended Posts

Çağlar Bayur
3 dakika önce, Onur Çelebi yazdı:

astarı yüzünden pahalıya gelir tekrar yapılandırma yapmayalım

şartlar şu: ilk defa konut kredisi çekene 500 bin TL ye kadar. Önceki kredilerde yapılandırma yolu şu anlık kapalı.

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
11 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

şartlar şu: ilk defa konut kredisi çekene 500 bin TL ye kadar. Önceki kredilerde yapılandırma yolu şu anlık kapalı.

Haberlerin hiçbirinde bu ayrıntıya denk gelmedim gerçekten öylemi acaba? Neyse biraz daha bekleyip önümüzdeki hafta yinede danışayım bankacıma...

Teşekkürler bilgilendirme için Çağlar abi

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ciddi bir sorum var. Faizin ne olduğu ve müslümanın faizden ne anlaması gerektiği tam belki net değil. Şunu okumakta fayda var:

https://sorularlaislamiyet.com/bankalarin-verdigi-faiz-kuranda-belirtilen-faizle-ayni-midir-faiz-alan-birisinin-yemegini-yemenin

İçeriği okudum ve başımdan geçen şöyle bir anı canlandı zihnimde.

Bu zamana kadar vadeli hesaplardan hep uzak durdum. Bir ara bir bankadan bir miktar kredi çekmiştim. İhtiyacımdan geri kalanı, "hep banka mı benden tırtıklayacak. Ben de ondan ne koparırsam kârdır" düşüncesi ile vadeli hesaba yatırdım. 2. ya da 3. günüydü yanlış hatırlamıyorsam. İlk defa kaza yaptım ve kat be kat fazlası cebimden çıktı. Derhal bozdum hesabı ve vadesi gelmediği için herhangi bir getiri almadım. Bunu hep bir kulak çekme olarak düşündüm.

Şimdilerde ise benim ufaklığa doğumunda çeyiz hesabı açmıştım. Bu hesap için vadeli yada katılım hesabı açma şartı vardı. Ben de sadece katılım hesabı bulunan bir banka da bu düşüncemi hayata geçirdim. Arada bakıyorum kâr payı diye bir miktar bakiye ekleniyor. Muhtemelen vakti geldiğinde bu kısmı bankaya iade ederim. Önemli olanın "acaba mı" dedirtmeyecek olmasını düşünüyorum. 

Ev için aldığım kredi ise tüm masraflarını da eklesem evin şu an ki değerine yaklaşmıyor bile. Bankayı zarara uğratmış oldum sanırım... :)

Çok ince bir mesele bu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Kesin muhasebeci 

Ne olmuş muhasebeciyse  :biggrin::biggrin:

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
10 saat önce, Onur Çelebi yazdı:

1- Numara örneği benim, 5 Ocak 2018 de Ziraat Bankası'ndan 1.11 faiz oranıyla 200 bin TL konut kredisi çektim. Aylık 3025 TL geri ödemeyle evimi aldım. Şu zamanda 0.98 faizle 200 bin TL çekmiş olsaydım eğer aylık ödemem 2841 TL olacaktı ve 10 yıl sonunda 22 bin TL daha az ödeyecektim.

Bu 0.98 faiz büyük ihtimalle maaş müşterilerine özel, Eğer maaş müşterisi değilseniz muhtemelen 1.04 ya da 1.05 olacaktır

Ben maaşımı Halk Bankasından alıyorum bu banka bana kredi vermeyince Ziraatten çektim krediyi, önümüzdeki hafta bankayla konuşacağım fakat kesin bankacım diyecekki abi astarı yüzünden pahalıya gelir tekrar yapılandırma yapmayalım... :angry:

dün ziraat bankasıyla görüştüm şu anda herkese faiz oranı 0,98. kısmet ise bende önümüzdeki günlerde alımı gerçekleştireceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Karikatüre yorumun nedir? ;)

İyilik yap denize at. Defterde bir yere yazılır mutlaka 

1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Ne olmuş muhasebeciyse  :biggrin::biggrin:

Altın tüccarı ne yapar orada merak ettim 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

https://www.halkbank.com.tr/12134-halkbank_konut_kredisi_faiz_oranlarini_indirdi

Genel müdür olup böyle bir beyanda bulunmam inş. Hani yanlışlıkla felan bı bankada bı yere gelecek olsam.

13.55 den mevduat bağlayıp ( ki ilanı rakamı pazarlık illa vardır rakama göre) 0.98 den kredi vermek .100 lirayı 113.5 liraya mal Edip 111.8 e nasıl kar edilir bunu göremediğimden hep memur kalacam galiba

Parası olan nakit ev almasın kredi çeksin. Hatta evi satıp kredi ile ev mı alsam. Şaka şaka daha pazartesi bile buğulu gözükürken 10 yıl sonrasına daha ne fırsatlar çıkar :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Devlet bankalarının özelleştirilmesi gündeme gelebilir bu durumda. "zarar ediyor devlet bankacılık yapmaz" diyecekler.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Devlet bankalarının özelleştirilmesi gündeme gelebilir bu durumda. "zarar ediyor devlet bankacılık yapmaz" diyecekler.

Bizim kurumun aylık döngüsü bile orta ölçek bir bankayı ihya eder.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
20 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Bizim kurumun aylık döngüsü bile orta ölçek bir bankayı ihya eder.

Özele (bankaya) bekliyoruz $$$

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Ziraat Bankası'nın net kârı geçen yıl bir önceki yıla kıyasla %21 artışla 7.9 milyar TL

Halkbank’ın 2017 sonu solo net karı 2016 yılına göre yaklaşık %46 artışla 3.73 milyar TL

VakıfBank'ın 2017 yılı kârı ise %37.7 artışla

3.7 milyar TL olmuştu.

'alıntı'

Gecen sene de kamu bankaları özel bankalardan uygun oranlar ile konut kredisi veriyorlardı.

Pek zarar edeceklerini sanmıyorum....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bazı çocuklar halının altına ağzından çıkardığı sakızı koyar. Geçende bizim halının altında sakız bulduk. Ufaklığın arkadaşı gelmişti.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Hocam çok derin oldu anlayamadık :(
Bir zahmet içindeki derin manayı açıklasan...

Bazı çocuklar halının altına ağzından çıkardığı sakızı koyar. Geçende bizim halının altında sakız bulduk. Ufaklığın arkadaşı gelmişti.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
10 saat önce, Remzi Karaca yazdı:

Halk bankası daha temettü dağıtmadi bu sene diye biliyorum çalışanına :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
15 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Devlet bankalarının özelleştirilmesi gündeme gelebilir

cıkss ayrı tabela ile aynı işi yapacaklar ilerde,

17 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

100 lirayı 113.5 liraya mal Edip 111.8 e nasıl kar edilir bunu göremediğimden hep memur kalacam galiba

finansman matemetiği ile düşünme 2+2=5 diye bir ayrı dünya var

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Faiz düştü diye sevinmeyin.
Konut fiyatları arttı bile.
Ev sahipleri yapılmış pazarlığı bile bozup 25-50 eklediler bile

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Faiz düştü diye sevinmeyin.
Konut fiyatları arttı bile.
Ev sahipleri yapılmış pazarlığı bile bozup 25-50 eklediler bile

Olacağı buydu. Ben bu yüzden ev alamıyorum işte..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bekleyen hep zararda. 210 bine aldığım muhitte evler şu an 300 bin lira. Evi Şubatta aldım 1.07 Katılım bankasından. İster kılıf ister fikir ister zihniyet diyelim :) 0.98 e düşsün diye bekleseydim 5 bin lira bankadan karım olacaktı ama piyasadan 85 bin lira zararım olacaktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Olacağı buydu. Ben bu yüzden ev alamıyorum işte..

Al, sonuçta ya banka ya emlakçı birine yakalanıyorsun.. 

İstediğin evi istediğin fiyata bulduğun an yapıştır gitsin..  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bazı yerlerde çok fazla ev var ,müşteri bekliyor, bunların fiyatları düşebilir gibi geliyor bana. Malum ekonomi pek iyi değil, daha da kötüye gidebilir. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hazırda param olsa ev almam şu an, krediyle hiç yanaşmam. Balon patladığında beyaz adam kredinin yenmeyen bişey olduğunu anlayacak.

• Beğen 5
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hazır parası olana bende tavsiye etmem. Ama sabit gelirli olan biz gibi memurların kaçınılmaz sonu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Benim anamın bir lafı vardı. Oğlum el dedikodusunu edesiye sen borcunu ödersin derdi. Alınmış alınmıştır. Bu arada köprüden önce son çıkış. Alan alır, 24 Haziran’dan sonra kim gelirse gelsin almak da satmak da zorlaşır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...