İçeriğe Yönlendir

Ücret Fazla mı Sizce?

Fatih Taş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Ali ustanın yarım saatte söküp kalan yarım saatte de topladığı iş için 800 lira para almış daha ne olsun ? :D  Parça parasını ayrı almıştır veya parçaları müşteri getirmiştir. 

:D o sadece ön tekerin birini dağıtmam için gerekli süreydi....

parçalar tabii bizden, beleş olacak değildiya, gerçi yedek sağlam çıkmalar vardı onlarıda kullandık :)

800 liralık olan uzun sürer elbet, yapılanlara baksana birde onunlamı uğraşayım, ustada para kazansın biraz, zaten her işe karışmamak lazım, sonra hariticıya sesleniyorlar; Aliiii Axor bozuldu, sen anlarsın bir baksana, merkez arar Ali ye sorun o bilir neyse durum anlatsın... Aliii bilgisayara birşey oldu koş, Aliii elektrikler yok trafoya baksana bir.... Aliii seksyonelde sigorta atmış bir direğe çıkta değiş, elektrikçinin gelmesi uzun iş.... şeklinde uzaar gider :D  çok bilmiycen yada bildiğini kendine saklıycan şantiyede arkadaş ...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Forumda benim yazdıklarımı okuyup okuyup millete hava atıyorsun değil mi bilmiş bilmiş... :D

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Geçen araba arıza uyarısı veriyor diye bakımda bilgisayara bağlayıp baktılar. Kafalık fazla direnç gösteriyor diye airbag ciye yönlendirdi. Ters saatti aradık, yarın öğlen bırakırsan akşama kalmaz alırsın dedi. Ücret 250₺ dedi.
Arabayı bırakırken elimdeki bitsin bakıcam demişti. 3 saat sonra aradı araç hazır dedi.
Ne olmuş dedik kablo kopmuş dedi. Bilgisayara bağlayıp tekrar arızayı da silmiş.
Bir lehim veya kablo bağlamak olarak düşünürsek 250₺ çok fazla. Ama onu tespit etmek, bulmak, bilmek vs...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kopuk kabloyu bulup onaran ustaya helal olsun nerden kopmuş bahsetti mi :) Koltuk altı bağlantılarına bir bakın müsait zamanda direnç vs var mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

60TL gayet uygun.

Sonucta usta nokta atışı arıza tespiti yapmış.

Para bu bilginin karşılığıdır.Söküp takmanın değil.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
8 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Kopuk kabloyu bulup onaran ustaya helal olsun nerden kopmuş bahsetti mi :) Koltuk altı bağlantılarına bir bakın müsait zamanda direnç vs var mi ?

Tahir bey merak ettiğimden soruyorum koltuk altında direnc aramamak ustaya güvenmemek mi yani arızanın üstünü kapatmışmı oluyor

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Arıza gizliyorlar bu şekilde. Haa usta tamir etmiştir boyle bir üç kağıtçılık yapmamıştır belki bilemem ama bakmak lazım kontrol için. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ücret normal, bir emek var sonuçta. 200 TL isteseydi o zaman abartıydı.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

bence normal bir fiyat bir çekici çekse daha fazla alır. ve işini gücünü bırakmış buldunuz noktaya kadar gelip hizmet vermiş . bence iyi 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

TV tamircisi bir abim vardı, çalıştığım dükkanda takılırdı, mahallenin arızalı TV'leriyle geçinmeye çalışırdı. Gelen her TV de genelde basit arızalarla gelirdi, transistör, direnç değişimi veya soğuk lehim. 5 dakikada tamir eder duruma göre dükkanda 1-2 gün bekletirdi. Bu ustayı yalan söylemeye zorlayan da müşterilerin 5 dakikalık işe 50tl mi olur tavrıydı. Tamam, ben olsam yapamam, o yalanı söylemek doğru gelmiyor ama mecbur olduğunu da anlıyorum.

Size gelen usta yine dürüstmüş

46b5d1fac1a142d003a364416b9a984a.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 16.02.2018 at 03:38, Metin Çilo yazdı:

Devasa fabrikanın birinde bir arıza çıkıyor.

Ne yapıyorlar ne ediyorlar bir türlü arıza giderilemiyor.

Diyorlar ki şurada bir usta var yaparsa o yapar. 

Usta geliyor bakıyor makinanın etrafına  sonra bazı yerlere çekiçle vuruyor.

Makine çalışmaya başlıyor.

Usta yapılan işi fatura ediyor. fiyat 500 bin 5 TL.

fabrika sahibi kızıyor bağırıyor böyle fiyat olmaz diyor.

Neyse en son ustadan ayrıntılı iş dökümü istiyorlar.

Usta yazıyor  çekicin fiyatı:5 TL

Çekici nereye vuracağını bilmenin fiyatı 500 Bin TL.

Bak yukarıdaki öyküdeki usta çakalın önde gideni,

alttaki usta insaflıymış.

Ben olsam 60 tl yi verip mutlu olurdum oh be büyük bir sorun değilmiş derdim.

60 aldı çok aldı konusu aklınıza takılıyorsa bence arabayı satıp rahatlayın ya da oturup dua edin arıza vermesin diye.

On 16.02.2018 at 10:10, Cemal Demirezen yazdı:

Çekici nereye vuracağını bilmenin bedelini, çekici vuranın inisiyatifindedir. 

BİR fabrikada, büyük bir makine aniden durmuş. Tamirciler geliyor, bir türlü çalıştıramıyor.

Sonunda, yaşlı bir tamirci bulmuşlar. Tamirci, makinenin etrafında dolaşarak, dikkatli bir şekilde kontrol etmiş. Sonra, kendini izleyenlere dönerek;

“Bana bir çekiç getirir misiniz?” demiş.

Çekiç gelmiş. Çekici eline alan tamirci, makineye yaklaşmış ve tespit ettiği bir yere çekici “tık” diye vurmuş. O da ne? Makine, başlamış çalışmaya…

Patron, son derece memnun. Sormuş;

– Borcumuz ne kadar?

– 1000 dolar.

– Neee… Çekiçle makineye şöyle bir vurdun, o kadar. Bunun için mi 1000 dolar istiyorsun?

– Evet.

– Peki… O zaman bana ayrıntılı bir fatura düzenle. İstediğin 1000 doların ayrıntılarını görmek istiyorum.

Bunun üzerine yaşlı tamirci, faturayı düzenleyip, patrona uzatmış. Patron, faturayı almış ve dikkatle okumaya başlamış;

Çekiçle, makineye vurmanın bedeli: 1 dolar.

Çekici nereye vuracağını bilmenin bedeli: 999 dolar.

Toplam: 1000 dolar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...