İçeriğe Yönlendir

Ford Taunus GL Çekiş ve Hız Problemi

Ali Ciritoğlu

Recommended Posts

Ali Ciritoğlu

selam arkadaşlar yeni üye oldum sorunumu paylaşmak ve çözüm yolları bulmak için. konuyu doğru yeremi açtım emin değilim kusura bakmayın uyarırsanız memnun olurum.sorunuma gelecek olursak aracım 89 model taunus gl 1.6 aracın 3. sahibiyim ilk sahibi gurbetçi biriymiş almanyadan geldikce biniyormuş sonraki sahibi 5 yıl kadar önce almış aldığında 40 bindeymiş bir buçuk yıl önce motoru yeni yaptırdığını söyledi ama şu an pek inanmıyorum neyse aracımda çok fazla çekiş sorunum var en ufak yokuşda bile 1. vitese düşüyorum max hızım 100 o da 2-2.5 km de anca hava filtersi buji kabloları yeni bulunduğum yerde buji bulamadığımdan alamadım bujilerin ikisi mefta olmuştu hurda bi taunus dan söküp taktık silindir kapak contasının olduğu yerden yağ kaçırmaya başladı 2 aydır devam ediyo bide çok garip bi sorunum var araç 25 30 km hızla giderken bi çukurdan geçerken bi an yavaşlayıp birden sanki debriaj dan ayağımı birden çekmişcesine çekiş oluyo araba düz yolda dahi çekmiyo arkadaşımın renault 12 si var aracı baya bi hurda her şartla kalkış ve hız olsun beni geçiyo benim aracımın kasasına göre motorun yetmediğini biliyorum fakat düz yolda hatta yokuş aşşa halde bile beni geçmesini anlayamıyorum ha bide yeni ortadan kaldırdığım bi sorunum vardı onu da belirteyim lpg sistemi takılırken karbüretörün boğazlarına delik açmışlar ve birer saplama takmışlar 2. boğazdaki saplama gaz kelebeklerinin tam açılmasına engel oluyomuş bunu farkettim ve düzelttim bu belirttiğim sorunlara çekiş ve hızın düşük olmasına neden olabilecek sorunlar hakkında görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler ha birde yazmadığım ve öğrenmeniz gereken bilgiler varsa yazın söylerim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Size iyi bir karbüratörcü lazım.. 

Memeler falan tıkalıdır muhtemelen.. İyi bir de subap ayarı ister.. 

Buji mutlaka bulmalısınız.. 

Bozuk yerden geçerkendi yaşadğınız olay ise, tesisat sorununa benziyor. soketler wd40 ile temizlenmeli

Yorum bağlantısı
Ali Ciritoğlu

önerileriniz için teşekkür ederim gaz kelebekleriyle ilgili sorunu giderirken karbüratörün üst kısmını sökmüştüm o ara memeleri kontrol ettim tıkanıklık yok bozuk yoldaki yaşadığım sorunda anlık bi kısadevre veya temassızlık olabilme ihtimalinde hangi devrede olabilir bu sorun aklıma ilk olarak alternatör geliyo bu parça böyle bi sorun yaratırmı peti araçca bolca boşta kablo var

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alternatör değil bence. Akü var sonuçta.
Ateşleme hattına lpg varsa lpg bağlantılarına. Distribitöre falan bakmalısınız.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Lpg varsa mutlaka subap ayarları bozulmuştur. Lpg yakıt sistemini sevmeyen bir motoru var aracınızın. Eğer yapılmadıysa subap ayarından başlamanızı tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Ali Ciritoğlu

aslında ustanın biri subapların kaçırıyo demişti ama niksardaki ustaların hepsi ayrı şeyler söylediği için inanasım gelmemişti aslında üst kapağı bi söktürsem iyi olacak hem contayı değiştiririm hemde subapları kontrol ettirmiş olurum pek umudum kalmasa da belki düzelir tavsiyeniz için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Açtırmadan önce bi ayar yaptırıp ölçtürün.

Tapatalk imzamızı kapatalım lütfen

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...